MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

4 Rickovi osvědčené recepty

Nástrahy > Boilie

  • Druhy ryb: kapr

Převzato z původní verze seznamu Boilie-receptů na starém MRKu. Autor: Rick, uplne puvodne umisteno v pokecu Kaprarina.

Ingredience

Po dlouhou lety experimentováni jsem svoje sbirka recepty sjednodušil na 4.
První krok je základ, ten je vzdýčky stejne, a hlavně levny.
Plnotučnou sojova mouka, pšenični krupice, kukuřičny krupice, pšeniční mouka. Poměry nejsou dany protože nepouživám váhy a míchám by oko. Jeden druh nemáš, nevadi, vezmes trochu víc od ten druhy (podobní). tento směs je zhruba plovičku od jakekoliv dalši receptura.
1 Ryba: Jak jsem psal Krevety moučka max. do 5% (z čelku), jínak kouli plavou. neni nutní, dost težky se tady bude shanet. hnedi ryby moučka (do 35
%), sardinova do 10-15%
Olej 5% (jakekoliv viz minule přispevky)

Ptací zob: Použivám mlěty konopi, proso, řepky, do 35% potom 5% robin red (to jsem ale tady jěste neviděl) a 5-10% pšeničky kličky (moučka)

Neutrál: jen základní mix + trochu skladky moučky do 20%. U nas se dost prodava drobky od výroba sušenek atd.

ten neutrál použivám jen na panensky vody a v zimě jako Atraktor Bait, plní aromat atd. ale níkdě ne přikrmím moc. Neni to nečo na delši dobu.
čtvrty je mlěteny pstruhovy granuli +10 + 10% pšen. kličky a moučky aby to trochu pojilo. Zásadně nekoupim moučky na 50 Kc/kg a průmer mix výjde na 20kc/kg.
Hlavně s ryby a ptací zob mixy krmuju hodně, v připadě zajem u kaprů. Nešechny mixy budou hned hezky pojit nejaky je potřeba nechat trochu odstát před pracováni. Dost často udělám jenom plačku a krájim kostki 2,5*2,5 cm jde to ohromni rychle a kapři to rozhodně ne vadi (spiš naopak) Ryby moučky musejí byt čerství, to poznate podle pachu (nesmi být zatuhli), potom je lepši to vyhodit nebo dát zpátky do regalu.

 

Martin M. - ®, 30.10.2005
Průměrná známka: 2,43

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenižhavé NOVINKY Wychwood skladem

Mrkněte na nejnovější kolekci produktů od značky Wychwood. Skvělý design! Nové batohy, tašky, podložky, pouzdra na pruty.


akce, rybareniNash Double Top Professional

Za 2 999 Kč s DPH.
Třetí plášť Third skin přehoz SUPER SLEVA z 4390,-Kč tolik stojí jinde - jestli vám zatéká do bivaku, tak s tímto přehozem se to už nestane, budete chráněni a v suchu, Nash Professional


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...