MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

4 Rickovi osvědčené recepty

Nástrahy > Boilie

  • Druhy ryb: kapr

Převzato z původní verze seznamu Boilie-receptů na starém MRKu. Autor: Rick, uplne puvodne umisteno v pokecu Kaprarina.

Ingredience

Po dlouhou lety experimentováni jsem svoje sbirka recepty sjednodušil na 4.
První krok je základ, ten je vzdýčky stejne, a hlavně levny.
Plnotučnou sojova mouka, pšenični krupice, kukuřičny krupice, pšeniční mouka. Poměry nejsou dany protože nepouživám váhy a míchám by oko. Jeden druh nemáš, nevadi, vezmes trochu víc od ten druhy (podobní). tento směs je zhruba plovičku od jakekoliv dalši receptura.
1 Ryba: Jak jsem psal Krevety moučka max. do 5% (z čelku), jínak kouli plavou. neni nutní, dost težky se tady bude shanet. hnedi ryby moučka (do 35
%), sardinova do 10-15%
Olej 5% (jakekoliv viz minule přispevky)

Ptací zob: Použivám mlěty konopi, proso, řepky, do 35% potom 5% robin red (to jsem ale tady jěste neviděl) a 5-10% pšeničky kličky (moučka)

Neutrál: jen základní mix + trochu skladky moučky do 20%. U nas se dost prodava drobky od výroba sušenek atd.

ten neutrál použivám jen na panensky vody a v zimě jako Atraktor Bait, plní aromat atd. ale níkdě ne přikrmím moc. Neni to nečo na delši dobu.
čtvrty je mlěteny pstruhovy granuli +10 + 10% pšen. kličky a moučky aby to trochu pojilo. Zásadně nekoupim moučky na 50 Kc/kg a průmer mix výjde na 20kc/kg.
Hlavně s ryby a ptací zob mixy krmuju hodně, v připadě zajem u kaprů. Nešechny mixy budou hned hezky pojit nejaky je potřeba nechat trochu odstát před pracováni. Dost často udělám jenom plačku a krájim kostki 2,5*2,5 cm jde to ohromni rychle a kapři to rozhodně ne vadi (spiš naopak) Ryby moučky musejí byt čerství, to poznate podle pachu (nesmi být zatuhli), potom je lepši to vyhodit nebo dát zpátky do regalu.

 

Martin M. - ®, 30.10.2005
Průměrná známka: 2,43

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Začátek pstruhové sezóny:


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniShimano Ultegra 5500 XSD a XTD

Za 3975
Nejnovější navijáky určené k souboji s největšími trofejními a urputně bojujícími kapry-objednejte si a druhý den je máte doma jsou na skladě- zasíláme ihned, navíc s DOPRAVOU ZDARMA


akce, rybareniNovinka Mikbaits Feeder dip 50ml

Za 69
Zcela nová řada Feeder produktů, díky níž je naše Feeder range zcela kompletní. Feeder dip nejenže pachově zvýrazní vaši nástrahu, ale ještě okolo ní udělá nesmírně přitažlivý barevný oblak.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

E-shop zaměřený na všechny způsoby sportovního rybolovu, který nabízí sortiment téměř všech světových značek s vlastním či dodavatelským...