MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

V Ralsku obnoví rybníčky a nádrže. Plánují se i tůňky

Diskuse k bleskovce V Ralsku obnoví rybníčky a nádrže. Plánují se i tůňky

Autor diskuse: JaMi ®5.4.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Honza7 - ® St 6.4.2016 21:25:41
Citace z uvedeného článku : " „Vlastně jde o rehabilitaci krajiny našich prarodičů. Investujeme hlavně do vodních děl, která historicky byla kdysi součástí naší lokality, měla v ekosystému svoji funkci, oživovala daný prostor o drobné obojživelníky a další živočichy, sloužila zvěři jako napajedla a udržovala v lokalitě život i v obdobích sucha. V zásadě se tak vracíme k moudrosti našich předků," doplnil ředitel Vohradský.
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/v-ralsku-​obnovi-rybnicky-a-nadrze-planuji-se-i-tunky-2016040​4.html "

Tento článek není věnovaný pouze rybářům, je to o tom jak by měla vypadat krajina. Nejde pouze o investice do ryb, či obojživelníkům, ale o fungující ekosystém. To tím chtěl říct autor.
N Saddám - ® St 6.4.2016 21:03:20
Honza7 >> Asi jsi nečetl, co jsem napsal, jinak si to neumím vysvětlit.
N Honza7 - ® St 6.4.2016 19:54:23
Saddám >> Pokud to půjde Dalibore, tak se Ti budu snažit vždy odpovědět, ale určitě je dobré se držet tématu. Není vůbec vhodné do této diskuse tlačit jiné téma. O hospodaření na těchto místech tady vůbec nehovořím a ani mě to nenapadlo. Jde mi o to, že zde je místo pro ty ryby ( samozřejmě pokud jim daná lokalita bude vyhovovat ), které RYBAŘSKÝ SVAZ ignoruje. Nejde zde pouze o ryby a obojživelníky. Jde o lokality, kde je zapotřebí udržet vodu v krajině. Jsou to místa kde nehrozí pokud se voda rozlije, že něco se poškodí. V extrémních vedrech to budou takové "oázy", které z našich přírodních lokalit zmizely. To, že tohle někteří lidé nedovedou pochopit, ještě neznamená, že tyhle místa nejsou zapotřebí.
N Saddám - ® St 6.4.2016 11:00:01
Honza7 >> Rybářsky tam hospodařit nehodlají (nebyla by dotace) takže to vidím tak na sřevličku a stříbrňáka. Zmiňovaná sřevle a mřenka jsou reofilové pstruhového pásma, mřenka navíc ráda chladnější vodu.
Hele Honzo. Počin je to dobrý, ale v diskusi o plavebním kanálu ti vadí, že to bude ze společných peněz a nedostaneš žádné záruky.Tohle bude taky ze společných a taky bez záruky.
Jinak předkové tam nebudovali rybníčky pro čolky, ale pro rybníkářské využití oni totiž předkové byli také ekonomové, ne že ne. Prachy do čolků (a indiánů) vrážíme my. Předkové hospodařili aby jim nekručelo večer v bříšku, ne aby se kochali pohledem na obojživelníčka. Neříkám tím, že je toto špatná akce, je tě tím upozorňuji, že je třeba mít stejný metr na vše, jinak se z tebe snadno stane ekoterorista.
N Honza7 - ® Út 5.4.2016 17:58:42
Tohle je ta správná cesta k udržení vody v krajině a to nejen povrchové, ale i podzemní. Do toho je zde šance k vytvoření nových, staronových lokalit pro obojživelníky, kterých v poslední době enormně ubylo. Tito živičichové jsou ukazatelé čistoty prostředí. Snad to bude místo i pro některé naše ryby, které jsou neoprávněně opomíjeny, protože z hlediska rybářských trofejí nejsou žádným enormním zážitkem, ale v každém případě patří do naší přírody ( mřenka, střevle, piskoř a další ).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják Sunset Sunchrome SW 5003 FD

Za 479 Kč s DPH.
Naviják Sunchrome SW FD s přední jemnou ultra silnou brzdou a zesílenou konstrukcí je správnou volbou pro každého rybáře. Zesílený rotor s velkým měkčeným madlem dává najevo svoji sílu a výdrž.


akce, rybareniJAF Capture Naviják Impact 300 2xGear

Za 1 499 Kč s DPH.
CAPTURE IMPACT 3000 – dvourychlostní naviják s volnoběžným systémem Novinka v našem sortimentu. Naviják, který posouvá rybolov do nové dimenze.2 navijáky v jednom s možností kdykoliv během okamžiku změnit rychlost navíjení.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby JESETER Rybářské potřeby JESETER

Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17