MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Chtěli zadržet vodu v krajině, narazili na nesmyslnou byrokracii

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Honza7 - ® Út 27.10.2015 22:49:27
Velice pěkný článek věnovaný vodě, udržení této tekutiny v krajině a jejímu vlivu, působení v krajině. Už v jiných diskusích jsem uváděl, že za současnou situaci jsou i odpovědní lidi ve vedoucích funkcích na POVODÍCH. Bohužel v mnoha případech jsou dosazovány do funkcí i v některých povodích lidé z politických stran, které vyhrály volby v daném regionu, bez znalosti problematiky v daném oboru. Pak vznikají rozhodnutí, která vůbec neřeší daný problém, ale je to pouze o rozfofrování peněz z dotací.
Dnes má výstavba velkých vodních děl pouze význam pro zásobování pitnou vodou. Jednoznačně se potvrdilo, že velké nádrže nejsou schopny zajistit klidný průběh v regionech při mimořádných situacích, které nám může počasí přinést. U velkých nádrží se velice těžce řeší likvidace sedimentu, který se do nádrže časem dostane. Při pružnosti našeho systému nejsme schopni vytěžit z každé situace maximum. Narážím tím dnes na kolika nádržích ubylo vody a to je situace, kdy se toto bahno dalo vytěžit.
Menší nádrže dokážou daleko lépe udržet vodu a to i tu podzemní v každé oblasti pokud budou správně rozprostřeny v krajině. Pomocí těchto menších děl se dá i lépe zvládnout druhý extrém a to jsou povodně.
U vodních toků je situace z pohledu vodních živočichů největší tragédií. Ještě i v této době jsou schopní lidé z povodí vytvořit projekt a následně zrealizovat kde potoku i řece vybetonují koryto a zároveň je narovnají.
Uvedený článek krásně nastínil jak to v ČR chodí.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2017! Šoková šňůra!!!

Uspokojí i ty nejnáročnější rybáře. Novinka, která zajistí zdolávání velkých a bojovných ryb na náročnějších lovištích.


akce, rybareniJAF Capture Naviják Impact 300 2xGear

Za 1 499 Kč s DPH.
CAPTURE IMPACT 3000 – dvourychlostní naviják s volnoběžným systémem Novinka v našem sortimentu. Naviják, který posouvá rybolov do nové dimenze.2 navijáky v jednom s možností kdykoliv během okamžiku změnit rychlost navíjení.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tropic Liberec &#8211; E-shop který vás zaručeně chytí! Tropic Liberec – E-shop který vás zaručeně...

E-shop www.tropicliberec.cz, působí na českém rybářském trhu již více než deset, jako největší maloobchodní prodejce rybářských potřeb. ...