MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Chtěli zadržet vodu v krajině, narazili na nesmyslnou byrokracii

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Honza7 - ® Út 27.10.2015 22:49:27
Velice pěkný článek věnovaný vodě, udržení této tekutiny v krajině a jejímu vlivu, působení v krajině. Už v jiných diskusích jsem uváděl, že za současnou situaci jsou i odpovědní lidi ve vedoucích funkcích na POVODÍCH. Bohužel v mnoha případech jsou dosazovány do funkcí i v některých povodích lidé z politických stran, které vyhrály volby v daném regionu, bez znalosti problematiky v daném oboru. Pak vznikají rozhodnutí, která vůbec neřeší daný problém, ale je to pouze o rozfofrování peněz z dotací.
Dnes má výstavba velkých vodních děl pouze význam pro zásobování pitnou vodou. Jednoznačně se potvrdilo, že velké nádrže nejsou schopny zajistit klidný průběh v regionech při mimořádných situacích, které nám může počasí přinést. U velkých nádrží se velice těžce řeší likvidace sedimentu, který se do nádrže časem dostane. Při pružnosti našeho systému nejsme schopni vytěžit z každé situace maximum. Narážím tím dnes na kolika nádržích ubylo vody a to je situace, kdy se toto bahno dalo vytěžit.
Menší nádrže dokážou daleko lépe udržet vodu a to i tu podzemní v každé oblasti pokud budou správně rozprostřeny v krajině. Pomocí těchto menších děl se dá i lépe zvládnout druhý extrém a to jsou povodně.
U vodních toků je situace z pohledu vodních živočichů největší tragédií. Ještě i v této době jsou schopní lidé z povodí vytvořit projekt a následně zrealizovat kde potoku i řece vybetonují koryto a zároveň je narovnají.
Uvedený článek krásně nastínil jak to v ČR chodí.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Taška Commander (SLEVA 60 %)

Za 1 289 Kč s DPH.
Taška na nástrahy od firmy Prologic pro opravdu náročné rybáře, tato taška pojme až 5 kg návnad.


akce, rybareniSada vláčecích nástrah v plastovém boxu 20ks+box

Za 521 Kč s DPH.
Sada obsahuje základní vláčecí nástrahy v podobě kombinovaného systému, plandavek, gumových nástrah, jigů a dalšího příslušenství.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Braunstar - rybářské potřeby Braunstar - rybářské potřeby

Internetový on-line obchod zaměřený na všechny způsoby rybolovu ( 10.000 položek on-line ) Zboží Vám doručíme do 24 hodin ( následující...