MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Sucho: Začal boj o vodu. Zatím mezi vodáky a malými elektrárnami

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Bobsch - ® St 8.7.2015 17:12:16
Mělo by to být tohle - zákon č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon) pro stavbu malé vodní elektrárny, paragraf 115, místní organizace by se měla účastnit jako uživatel revíru.
N nofish - ® St 8.7.2015 3:30:10
kakr >> prave ze nejsou. V pripade, ze msi byt, potreboval bych vedet na zaklade ceho. Netusim, kde presne to dohledat a sezralo by to moc casu.
N RST - ® Út 7.7.2015 21:30:38
nofish >> V našem kraji dostane uživatel VŽDY oznámení o zahájení příslušného řízení a má možnost se zúčastnit, pokud se ve stanovené lhůtě přihlásí, což občas OV zapomene. Byl sem za rybáře v posledních letech u dvou schvalování MŘ, jednou se OV - uživatel přihlásila a jednou ne (naštěstí je provozovatel rozumný a naše připomínky do povolení zahrnul). Musím říct že naše připomínky byly VŽDY vyslyšeny a do pravidel provozu MVE zahrnuty. Prostě to funguje, jen se musí chtít.
N kakr - ® Út 7.7.2015 18:57:00
nofish >>
Na dobrou vůli se už dávno nehraje, rybáři jsou vždy účastníkem řízení.
N nofish - ® Út 7.7.2015 18:55:23
kakr >> Ok. Valím na chvilku na ryby. Pokud budeš mít možnost, zeptej se mi prosím, jestli tam rybáři být musí, nebo jestli je to jen dobrá vůle "někoho" že vás tam zvou.
Ahoj.
N kakr - ® Út 7.7.2015 18:52:15
nofish >>
Máme na revíru 4 funkční MVE jednu nefunkční a o další dvě(nové) se vede boj.
Vždy u každého jednání o manipulačním řádu MVE jsou rybáři pozváni jako účastníci řízení. Jednání svolává příslušný vodoprávní úřad a nikdy nejsme opomenuti, k našim připomínkám je občas i přihlédnuto.
N nofish - ® Út 7.7.2015 18:47:02
kakr >> Dotaz č.2 musí k tomu řízení být zváni rybáři? Ze zákona? Nebo jen když se někomu chce je pozvat? Nebo jinak, Nestačí náhodou když j přizván někdo od povodí, jako správce toku? Tohle by se mi hodilo, ale mám tušení, že rybáři tam být nemusí.
N brach - ® Út 7.7.2015 16:00:40
unudle >>
Zrovna to jsem na mysli neměl - stačí se podívat na propouštěcí zařízení náhonu pro MVE na levé straně.
Když se podíváš, tak zjistíš, že za plného stavu a za sucha jde přes přepad vody skoro stejně, což znamená, že do náhonu jde v obou případech vody poměrně dost.
N kakr - ® Út 7.7.2015 15:56:07
nofish >>
K manipulačnímu řádu MVE jsou rybáři zváni jako účastníci řízení. Když přes přelivovou hranu neteče nic a jez je suchý vše je zadokumentováno, elektrárník upozorněn tak následují sankce a mohou být i mastné. Ale máš pravdu, záleží na přístupu každého soudruha.......
N nofish - ® Út 7.7.2015 14:42:16
RST >> Beru, máš pravdu. Ale zase, kdyby tak moc chtěli "ti na hoře" aby jim lidi "bonzovali" problémy, taky by se měli snažit. Asi je to spíš oboustranné.
N nofish - ® Út 7.7.2015 14:41:02
kakr >> s tou ČIŽP bych si taky nebyl tak jistý, jak který úředníček asi. Minimální průtok přez splav je sice dán, ale zase, zve někdo rybáře k tomu aby se vyjádřili, jestli mám být kubík, nebo sto litrů? To je taky věc, která mě zarazila.
N kakr - ® Út 7.7.2015 12:49:05
brach >>
V manipulačním řádu MVE je (měla) stanovena minimální výška vodního paprsku přepadajícího přes hranu jezu která je spočítána na průtok v m3. Že ji elektrárníci nedodržují je celkem běžná praxe, ale dají se za pomoci ČIŽP převychovat. Je to běh na dlouhou trať a nesmí se polevit.
N bart.bm - ® Út 7.7.2015 12:20:25
unudle >> taky jsem si říkal co tím chce pisatel říct když má dvě různá roční období :o)
N unudle - ® Út 7.7.2015 12:01:24
tuzemak >> Na tý druhý fotce není žádná tráva ani listy na stromech.
N tuzemak - ® Út 7.7.2015 11:49:00
unudle >> v brzkým jaru a taká vegetace?
N Bušák - ® Út 7.7.2015 11:46:59
MAXXSKATER - >> a bude HŮŘ,je hrozný sucho,měli by aspoň omezit průtoky
N unudle - ® Út 7.7.2015 11:36:08
brach >> Ona ta fotka z před pár let je focena nejspíš v brzkém jaru a ne v takovýmhle suchým létě.
N brach - ® Út 7.7.2015 10:16:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Dnes a před pár lety...
Vlevo je náhon k MVE.
N bart.bm - ® Út 7.7.2015 9:58:15
nevím no spíš si myslím že za tohle si můžem tak nějak všeci. Řadovi členové že se neumíme ozvat..vedení MO že neumí předat tuto ozvěnu dál na kraj...kraj že to nepředá na svaz...svaz na ministerstvo....Tohle dle mě začalo po povodních kdy se začali meliorovat koryta řek aby případná velká voda rychle odtekla,ale ona rychle teče i ta normální voda tím korytem,kde se nemá krom malých splavů kde zastavit.Pamatuji Zlatou Opavici plnou vody...tůně kde bylo i 2m vody,velké splavy..jako děcka jsme stavěli hráze a teď?Chce se až člověku brečet.Nevím ale spíš bychom měli vodákům poděkovat že se ohledně výšky hladiny umí ozvat když rybáři kteří mají k vodě mnohem blíže jen mlčí a nadávají tady na webu.
N RST - ® Út 7.7.2015 5:17:38
nofish >> To víš že chápu, jenže ono těch "15" nemůže vědět o každém šlendrijánu, a když nepomůže čl. základna nic se nezmění. Většině rybářů je nějaké tření ryb bohužel šumák, hlavně že mají dobře nasypaného kapra.
N já 2 - ® Po 6.7.2015 23:14:07
Možná mě budete kamenovat, ale myslím si, že o stavu vody bychom neměli rozhodovat my, jako rybáři, už vůbec ne vodáci a provozovatelé elektráren, ale pokud možno hydrobiologové (alespoň většinově)...
N nofish - ® Po 6.7.2015 20:51:56
RST >> Je nás 300tis. Jenže za těch třista tisíc má mluvit řekněme patnáct lidí a zmínit, kolik lidí zastupují. A ono nic... Tohle nevisí na členech, ale na těch, co jsou placeni za to, aby za ně jednali a zaštítili se počtem členů. Jestli chápeš.
Podívej se na náš kraj. O tom, že se nějak budou řešit sjezdy řek se taky pořád jen mluví, teda teď už snad ani nemluví...(ony se nám třou ryby jako tloušť, ostrá a šup dvacet kubíků, ze dvou)
N RST - ® Po 6.7.2015 20:33:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
nofish >> Je nás 300. tisíc a neumíme se domluvit a dupnout si. Vodáků je ani ne 2% podle rybářů ale zařvat umí.
N nofish - ® Po 6.7.2015 20:28:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Rožnovák >> zkus to tady, máme funkcionáře jenom na starost o vodu :-)
http://rybsvaz-ms.cz/kontakty.html
Ne že by to něčemu pomohlo. Jen mi to připadá, že s tímto nikdo nehne, stejně jako s navyšováním průtoků o stovky procent, aby mohli vodáci sjíždět řeky. Co na tom, jestli se ryby zrovna třou a že to třeba zaplavuje hnízda kachnám a kdoví čemu ještě.... Stejně jako vodní elektrárny, které systematicky a dlouhodobě mění řeky a život v nich, k nepoznání...
Dnes už voda nikoho nezajímá, hlavní je zisk z ní. Jednou se to všechno vymstí.
N Rožnovák - ® Po 6.7.2015 19:30:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Nejde jenom o malé vodní elektrárny,Nemalý podíl na odvodňování krajiny má uměle zasněžování sjezdových tratí v zimních měsících,sních vyrábí z vody kterou berou z horských potoků a nikdo je prakticky nehlídá kolik vody si vemou,Problém je v tom že po odtátí se do koryt vrací necelé 2/3 odebrané vody vlivem chemie,která se používá při výrobě umělého sněhu,takže již jarní průtoky jsou nižší než by měly být.Měli by jsme se o tu vodu za včasu starat nebo na to dojedem.Přikládám pár fotek co jsem dneska nafotil na našem chovném potoce,chudáci pstruzi.Hlavně že má každý malou turbínku a když je + 10 tak se může lyžovat.
N brach - ® Po 6.7.2015 13:17:25
O věčném boji mezi rybáři a MVE, nebo rybáři a vodáky ani slovo.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKobra ELNER-BAITS Ultra-Light

Za 777 Kč s DPH.
Přinášíme Vám novinku na trhu, super lehkou a odolnou kobru Ultra-Light od firmy ELNER-BAITS.


akce, rybareniStarbaits sada DTEC E (2 signalizátory+příposlech+kufr)

Za 6 899 Kč s DPH.
Signalizátory D-TEC E představují spojení krásného designu a praktičnosti. Štíhlé tělo signalizátoru je doplněno zadním kovovým krytem, který tvoří jeden celek se závitem.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...