MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Rybí přechody: Pomoc při migraci ryb či vyhozené peníze?

Diskuse k bleskovce Rybí přechody: Pomoc při migraci ryb či vyhozené peníze?

Autor diskuse: yvana ®1.5.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Honza7 - ® Út 5.5.2015 18:48:22
Stilet >> Moc díky za odkaz.
Honza
N Stilet - ® Út 5.5.2015 12:52:45
Speciálně u rybích přechodů se již ledy hnuly - viz. http://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=37213. Po zaslání E-mailu si lze pdf-ko stáhnout na stránkách AOPK.
Kdo má zájem do standardů něco přidat (ubrat) - komunikovat se s nimi dá. V rámci Spolku na záchranu lipana a PO, jsme podali několik návrhů na doplnění seznamu standardů a následné přípravě - projde to schvalováním AOPK.
N Honza7 - ® So 2.5.2015 16:31:41
rover >> Máš opravdu pocit, že výrobce a nebo prodejce řeknou tenhle výrobek stojí za hov..? Vím, ale jistě, že jakékoliv hodnocení bez koncového uživatele není relevantní. Projekt do kterého nepřizvou k vyhodnocení koncového uživatele ( tedy rybáře ) opravdu nebudí důvěru. Můžeš mi vysvětlit co má společnost Energeia a Česká zemědělská univerzita z toho, že nebudou žádné překážky v migraci ryb na vodním toku??? Teda vynechávám ze hry pouze ty prachy.
Pokud se mě ptáš zda-li jsem se přičinil o nějaký rybí přechod, tak na rovinu říkám ne. Na druhou stranu jsem nezdevastoval žádnou vodní plochu. Nejsem ani připosrán kvůli tomu že tady chce si někdo jenom nahrabat stále více peněz. MVE, kterou nám tady postavili to je opravdu dílo. Můžeš se na to tady klidně podívat " určitě to oceníš". Na tohle nemusíš být specialista v ichtyologii, aby jsi pochopil, že část řeky je v prde..
Možná, že žiješ v kraji kde to všechno funguje, kde ryby jsou ve vodních tocích na první místě? Pak Ti blahopřeji. Užívej si to, pokud to půjde. U nás to jde od desíti k pěti ( myslím teď lososovité ryby ). Máš pravdu v tom, že remcalů je zde hodně. Lidí co jsou ochotni něco udělat a napravit je podstatně míň. Jseš obchodník, určitě dost cestuješ. Pokud budeš na SM, dej vědět ( teda trochu s předstihem a můžem spolu probrat tyhle věci ). Možná, že se k nám můžeš přidat- teda k našim projektům?
S pozdravem Honza
N rover - ® So 2.5.2015 1:26:11
Honza7 >> Ač bys tušil, tak "věc" dávno před tím posuzuje odborná komise, ve zkušebním režimu pak povinně výrobce, pak dokonce i prodejce. Než se něco pustí ven, proběhne x zkoušek, ...v daleko tvrdších podmínkách, než si vůbec zákazník ( ty ), pasující se na odborníka, dovede ( te ) představit ( mluvím teď hlavně o těch autech ). Meleš nesmysly, ale právě těm zdejším "odborníkům" to už dávno, vzhledem k jejich "pseudokompetenci ", nevadí. Ty jsi se nějak zapříčinil o to, aby nějaký rybí přechod vzniknul ???
N Honza7 - ® So 2.5.2015 1:05:19
yvana - >> Tohle je velice smutné řešení. Mě to osobně připadá, že zde není zájem o skutečné posouzení funkčnosti rybí přechodů. Tohle je například, když kvalitu uvedeného vozu posuzuje výrobce a prodejce. Je zde obrovský strach aby se vyjádřil uživatel. Jak může někdo posuzovat schopnost rybího přechodu, když není uživatelem daného revíru? Opravdu někdo myslí vážně, že by projektant a investor správně byli schopni vyhodnotit něčoho funkčnost ? Pokud nemají zájem k vyhodnocení pozvat uživatele - rybáře, tak to bude pouze, aby splnili nějaké přiblblé tabulky k zadanému projektu, v takovém případě tady asi o ryby vůbec nepůjde.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
JRC - Prut teleskopický CONTACT 3.9m 3lb 1+1 ZDARMA !

Za 2999
jrc - prut teleskopický contact 3.9m 3lb 1+1 zdarma !


akce, rybareniNaviják Shimano Ultegra 5500 XSC

Za 3920
Výprodej !!! Naviják střední třídy ve vynikající ceně. Poslední kus skladem.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...