MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Výtěr mníků v Borových Ladách na Šumavě.

Diskuse k bleskovce Výtěr mníků v Borových Ladách na Šumavě.

Autor diskuse: Čík ®11.1.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Tomáš - Tom - ® Po 19.1.2015 12:17:08
Názory typu,že mník je škodná už tady byly před 60 lety a dopadlo to tak,že naše generace mníka živého v mládí nikdy neviděla. Dokonce si myslím,že i dneska bude tak maximálně 10% rybářů,kteří se mohou pochlubit tím,že tuto rybu někdy chytili. Byl bych velice opatrný v hodnocení škodlivosti mníka už jenom vzhledem k provedeným rozborům potravy. Dneska už se přichází i na to,že ani tloušť na pstruhovkách neškodí tak jak se myslelo a je pozitivní pro vodu jako zdroj potravy pro potočáka. Osobně ho hodnotím jako nádhernou a ušlechtilou rybu, kterou je potřeba v našich vodách udržet.
N PYTLAKS - ® Po 19.1.2015 10:37:26
venybit >> jenom aby to byl mník
N Soulfish - ® Út 13.1.2015 9:33:59
venybit >> Pane kolego, ty nás trochu lakuješ :o)

Ono když člověk kouká na tu špičku u fídru a pozná co je proud a co ryba, tak to většinou nemá nikterak hluboko a normálně se to dá rukou/peánem vytáhnout.
N venybit - ® Po 12.1.2015 18:06:55
Tak ono Ohře je velké ,o jakej usek jde si nechám pro sebe to je samozřejmostí. Ale chtěl jsem tím říct že není o co stát, kam to nasadili, tak to roste jak pominuté a stejně tak se to i množí . Dorůstá vesměs malých velikostí kolem 20cm ale zato jich jsou na některých místech desítky,musej vyžrat všechnu potravu . Ríká tam v tom videu že čistěj řeku ,s tím souhlasím akorát někde až moc.A opravdu mě nepříde moc zábavné tahat 15cm mníky kteří hltaj snad víc než okouni a chycenej mník = háček až někde .... to je prakticky jistota ukousnutí. V pohodě si během pár sekund poradí s rybyčkou stejně velkou jako je on sám ,prostě do sebe nasouká 10cm plotičku jak nic .Jinak já to neberu , ryby jím ale jen hodně málo a co chytím to pustím .Ale jinak vím že mají moc dobré maso.
N rybomil - ® Po 12.1.2015 17:47:19
Eli >> to asi všici víme, kolega se s nima zřejmě nesere, stejně jako maďaři, uříznou lískáč, na hák filátko z kapře a pěkně povázat na špagát


N Eli - ® Po 12.1.2015 16:54:57
venybit >> ještě napiš o jaký úsek se jedná a brzy máš po problému...:(
N venybit - ® Po 12.1.2015 12:06:36
Pěkné ,ale je to verbež .Před lety to vysadili na Ohře ,množí se to tam a je jich tam až hrůza. V noci na rybyčku na některejch místech skorem není šance chytit candáta,jen to tam hodíte a už je na tom mník ,maj tak do 40cm . Ale vetšinou tak 25-35cm .O rousnici ani nemuvě to taháte 10-15cm Mníky a mají to pokaždé zažrané tak ,že to jedině ukousnout.Tyhle jsou skorem černí , na Ohři jsou hnědý.Ale jak říkám je to verbež.
N chřenovák - ® Ne 11.1.2015 22:24:30
Videjko

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVýprodej značky FOX (Slevy až 44 %)

Využijte skvělých cenových akcí na výraznou část sortimentu značky FOX. Vyberte si z oblečení, háčků a doplňků.


akce, rybareniŠpičkové čelovky zn. PETZL

Největší devizou značky PETZL je vysoká kvalita používaných materiálů, kvalita výroby, jedinečný vzhled výrobků a jejich funkčnost, jednoduchost, praktičnost a pohodlnost.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR &#8211; rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

internetový obchod, specializovaná kamenná prodejna, půjčovna rybářských člunů. připravili jsme si pro vás rybářský sortiment od nejlepších...