MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Polsko a Česko suverénně kralují trhu s kapry v EU

Diskuse k bleskovce Polsko a Česko suverénně kralují trhu s kapry v EU

Autor diskuse: mike1977 ®21.12.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N nofish - ® Ne 21.12.2014 19:48:30
Gloton >> Tak určitě je kus pravdy, na tom co píšeš. Na druhou stranu, znám, jak to je s tím prodejem a kucháním na ulici. I pro ty lidi by to v něčem bylo lepší. Ale je to prostě "tradice" a tak to funguje, jak funguje.
K tomu, jak to dneska funguje a že spousta lidí třeba nemá tušení, jak zpracovat zvíře na maso, se nemá cenu vyjadřovat. Je to prostě realita. Naše babičky nám kdysi ještě doma pekly chleba, který vydržel 14dní, i když ho mohly koupit. Dnes už to nikoho nenapadne, až na vyjímky, kdy jde zase o byznys (domácí pekárny). Je to prostě dobou. Lidi se před vánocemi diví, proč stojí blbé ořechy tolik peněz, ale nikdy je nesbírali a neloupali.
Mi je celkem jedno, jak to dopadne. Ale čekám že vzhledem k tomu jak je to s jinými porážkami, to s rybami, časem, bude stejné.
N Gloton - ® Ne 21.12.2014 19:28:42
nofish >> A za pár let si budou lidi z města myslet, že maso se někde nějak vyrábí v továrně na lince..... Ještě nedávno si pamatuju, když u nás na náměstí při nějakých trzích a slavnostech probíhala kompletní zabíjačka prasete i s následným prodejem zabíjačkových produktů.....za mě paráda a nejem pro děti, ale i dospělé lidi otrakce a také poznání. To už zakázali...teď ještě ty kapry.......podle mě ty zákazy nejsou nic dobrého. Lidi jen získávají nezdravý odstup od faktu, že maso je prostě z živých zvířat. Skutečnost, jestli zvíře, i třeba toho kapra, klepneme veřejně nebo někde tajně, nemá nic společného s humánním usmrcením toho živočicha. Je to zase jen další příklad pokrytectví, které se šíří naší společností jako svrab.
N nofish - ® Ne 21.12.2014 19:13:23
Gloton >> Na opak. Rybolov EU defakto podporuje. Dotace dostaly i svazy. O to nejde. Ale o tu logiku, kdy se na ulici prodávají, zabíjí a zpracovávají živá zvířata. To se děje jen a jen u toho vánočního prodeje. O kvalifikaci brigádníků, kteří tohle dělají se bavit nebudeme (nějaký papír, zdravotní průkaz atd).
Vím, o čem vánoční prodej je a že je to především byznys. Ale kde si můžu na ulici koupit kuře a nechat ho zpracovat? Děje se to jen u ryb, časem to "utnou", to je snad jasné. Netvrdím, že jsem pro, aby se to zakázalo, ale časem na to prostě dojít musí.
N Gloton - ® Ne 21.12.2014 19:04:26
nofish >> A ta sranda, až někoho dostatečně blbého a aktivního napadne, že nehumánní je i chytání ryb na háček pro zábavu :-))) a až se to vše schválí v EU a budeme muset mít udice bez háčků......to bude teprve prdel :-))
N nofish - ® Ne 21.12.2014 18:11:32
Já bych si tedy spíš povšiml druhého odstavce o prodeji živých kaprů. Je to věc, která nás asi časem nemine a to bude srandy...
N rybomil - ® Ne 21.12.2014 16:42:48
V Polsku ale na rozdíl od nás dostali už dříve rozum a zakázali nasypávat kapře do tekoucich vod. U nás z nich jsou bohužel modly K70.....
---------------------------------------------------​---------------------------------------------------​------------
Není vůle, není chuť, není čas, nejsou lidi, tak se nasype + - 3500 kg tolstojů do řeky ( asi proto že rozdat to lidu nejde, za kafilerku se platí atp. ) Žeby nepůvodní ryba najednou nebyl ?
Chjoo, je to na palici.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Protector Spray (BPS) 600 ml

Za 224
Boilie protektor spray, zkráceně BPS, je absolutní inovací při domácí výrobě boilie.


akce, rybareniSticky Baits špičkové krmení včetně novinek a oblečení

Tento anglický výrobce nemá sice takovou tradici jako například Nutrabaits,ale i během těch několika pár let,co působí na trhu,se dokázal díky svým vynikajícím výrobkům prosadit.V dnešní době se řadí v Anglii mezi silnou trojku.Prostě kdo chce kvalitu, volí Stickybaits


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6