MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Lov nonstop na ÚN Hněvkovice (421 073) a ÚN Lipno (421 200)

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 16 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N rybomil - ® St 6.7.2016 16:04:29
venybit >> nepiš na MRK, napiš jinam třeba do parlamentu a náš to pořešené razdva :§)

N Rudolfikus - ® St 6.7.2016 15:39:39
Zdravím a možná blbost,ale přidám taky komentář. Noční rybolov mám rád od dvanácti let, když sem jezdil se strejdou, který mě k tomu koníčku dotáhl a to je už nějakých 25 let. Kouzlo noci, je prostě úplně jiná rybařina. Přítelkyni jsem nakazil rybařením a vlastní papíry 5 let. Děda má na Lipně (Lojzovky) chatu, kde si přes den nezachytáš v klidu, chápu Lipno není jen pro rybáře. Jezdíme proto na druhou stranu kde se ještě dejme tomu chytat dá, ale 24 tam neplatí, tak vytáhneme pruty a mažeme na chatu, nebo tam přespíme. Druhé místo máme Lukavickou zátoku hezky v přírodě na druhé straně, tam si zachytáme i 24h. Ohledně bordelu, ano na obou místech se bordel najde, přitom jedno je 24 hodinovka a druhé není :-) Nonstopku bych z mého pohledu ponechal, kdo bude chtít pytlačit, tak stejně bude a bordelu možná bude o něco méně, ale kdo se nenaučil uklízet do teď, tak už stejně nebude. S přítelkyní se dostaneme na ryby málo, v sezoně děláme od 8:00 do 21:00 sedm dní v týdnu a i proto si myslím, že jsou někteří rybáři omezeni a na ryby už neodjedou, nebo stejně tam nemůžou zůstat třeba do dvou rána. Ještě k uklízení, když jedeme, tak beru i naše dva psy a i když si někdo může ťukat na hlavu, tak prostě když se udělá někde "bobek" , tak to vezmeme, hodíme do igelitky k ostatnímu bordelu a po cestě nebo doma to vyhodíme. Ohledně kontrol od RS, se na Lipno stěžovat nemůžu, dostanu se tam málo, ale kontrolován jsem docela často, na Hněvkách jsme byly kontrolováni jen jednou, přitom se dá říct, že to máme s docházkou hezky na půl (max.20-30 docházek, když seženeme do obchodu náhradu). RS příjemná a nikdy žádný zápis. Jednou už "nasjaně" přilítl maník od RS na Lipně, byl nepříjemný a vytrhl mi při hledání papíry z ruky, že si to najde sám, které jsou moje a které přítelkyni, asi ho někdo předtím vytočil, ale to byl jedinec, jinak všichni normální. Jak je známo, tak RS asi nedostává za svoji práci zaplaceno, dělá to ve volném čase. Ale možná by bylo ze strany ČRS k zamyšlení, kdyby RS finančně odměňovala za prokázání přestupku. Podle mě by to bylo ku prospěchu. Jestli to tak funguje, tak se omlouvám, jestli ne, tak je to k zamyšlení a tím pádem, by i RS kontrolovala častěji a nemuseli by slušní rybáři doplácet na lidi, které stejně nějaké 4 hodiny zákazu v pokračování své "rybařiny" nenapraví.
N PeSteh - ® St 8.6.2016 10:54:45
venybit >> To mi povídej, já chytal cca před 5 lety na Lipně poblíž Kovářova, byl jsem tam s rodinou a klukovi postavil stan. Přišla stráž a dostal jsem vynadáno za stan (protože nesmí být přístřešek s podložkou, asi by se poškodila pláž nebo co). Stan jsem hned samozřejmě sbalil.
A jak to tam vypadá dneska? Nějaký boháči si vymysleli že se tam rozmydlí celá louka nad tím místem a začínaji se tam stavět penziony, pokácely se tam stromy kolem vody. To samozřejmě nikomu nevadí, ale stan je velkej průšvih. Nic proti stráži, kontroly být musí ale tohle na mě bylo příliš. Od tý doby tam nechytám, stejně tam začali jezdit rusáci v bavorákách co zmasí absolutně vše co chytí a dělaji si na břehu ohně. Stráž je sice údajně několikrát odtud vyhnala ale oni si koupí novou povolenku a za chvíli jsou tam zase.
N DEDEK 36 - ® St 8.6.2016 10:52:21
venybit >> klobouk dolu clověče.máš recht
N Rytíř - ® St 8.6.2016 10:28:15
tommaly >> ano dělaj,to nepopíram.Ale při nonstopu se to násobí.Ten bordel tam po nich zůstane když odjedou.
N tommaly - ® St 8.6.2016 10:25:50
Rytíř >> tak jim má rybářská stráž za ten bordel sebírat papíry a bude to o místě k lovu rybářský řád hovoří jasně jak má být uklizen...
N tommaly - ® St 8.6.2016 10:23:55
Rytíř >> tenhle bordel tam ty lidi udělají stejně! at je povolen nonstop nebo ne.
N Rytíř - ® St 8.6.2016 10:21:14
tommaly >> myslíš,že RZ záleží na tom jestli je nonstop nebo ne aby mohla jít na kontrolu?Jak si na to přišel,kontrolovat může jít kdykoli.Nebo máš takové poznatky když probíhá lov nonstop,tak musí jít pouze od 00,00 -04,00?

Náš lid není na lovy nonstop připraven.Kvůli čemu myslíš,že tohle je?Zasakovaný ryby,omlácený,přidušený,pomalu bez ploutví a karnevaly + chlív na břehu.Nájezdy na tyhle vody kde je povolen lov nonstop,nasr..všude kam se podíváš,místa zválený,že to kolikrát ani divočáci takle neudělaj.Všechno si udělaj lidi.A naši rybáři(neřikam že všichni ale drtivá většina) se u vody neumí chovat.Málo lidí jsem u vody viděl při nostopu kteří si po sobě uklidí a odvezou odpad v pytli.Zvláš když pak přijedeš po takových "rybářích" a všude kam se podíváš se válí hlavičky od 40cm kapříků,vnitřnosti jako když se seješ na poli doplněné šupinami a nechybí jako třešniška tomu všemu milion much a smrad který se táhne na dálku,tak je pak fajn u vody.
N kakr - ® St 8.6.2016 10:15:15
venybit >>
Tři poznámečky.
LOV je synonymum obživy, nějak mi to nekoresponduje s hojně propagovaným chyťapusťáctvím či K70
Zákon a prováděcí vyhláška jsou z roku 2004. Fakt ještě byla tehdy totalita?
Kdo a jakým způsobem bohatne na zákonných dobách lovu?
N tommaly - ® St 8.6.2016 10:05:58
douša 23 >> by museli chodit kontrolovat i v noci hudáci to je jasné že se to rybářské stráži nebude líbit... a většinou to bývá tak že ve vedení organizací jsou i členové rybářské stráže, takže to rozhodlo pár lidí... když se nad tím zamyslíl tak to vlastně vypadá tak že od 00,00 do 04,00 tam nikdo chtat nebude a nemusí se vlastně kontrolovat
N douša 23 - ® St 8.6.2016 9:56:17
Dle telefonátu s předsedou Jihočeského rybářského svazu je důvodem nepožádání vyjimky pro Hněvkovice nesouhlas rybářské stráže a místních rybářských organizací s lovem 24 hodin. Bohužel.
N venybit - ® Út 7.6.2016 23:57:11
Tak je to správně, lov 24h deně by měl být povolen všude a to po celý rok. Však vytahovat na 4h pruty z vody je nesmysl ,přežitek z totalitních dob ,kdy chtěli mít pánové po půlnoci lidi doma ,něco jako zákaz vycházení . Žádnej jinej smysl to nemá , nikdy nemělo a nikdy mít nebude. Říká se tomu LOV ryb. Už jen z toho faktu, že jde o LOV ,což je synonymum obživy ,je časové omezení naprostý nelogický nesmysl a vždy byl. Že většina lidí nemá v hlavě mozek a slepě stále tomuto buzerování a omezování rybářů tleskají, zatímco pár vyvolených na tom bohatne ,to je asi jediná překážka pro změnu těchto zákonů stovku let starých.
V této zemi a nejen zde je strašný bordel a příšerně nastavená pravidla, protože jako všude na světě je zde spousta hloupých lidí ,slepě tleskajících každé blbosti ,které nerozumí. Píšou se zde nesmyslné zákony, jako např .CHKO . Jedna z největších blbostí jakou kdy kdo vymyslel. Policajti objíždějící CHKO a rozdávající 2k pokuty za nocování v CHKO 100metrů od chemičky zamořující celé okolí .Ale ta nikomu nevadí ,ta totiž patří bohatým a na ty si nikdo netroufne, to pouze obyčejné lidi si troufají buzerovat omezovat trestat a "řídit". To je jen příklad,takových paradoxů jsou tisíce . Reálně nemá CHKO vůbec žádný význam, neexistuje jediná studie, která by potvrdila ekologický přínos CHKO, lidé v něm žijící si na zahradě udělají táborák a opečou buřty ,ale když přijede někdo cizí a udělá to samé 10m od jeho plotu na veřejném prostranství ,dostane pokutu jak kráva. Má to logický smysl? Odpověd nemá , jde pouze o diskriminaci určitých né vždy moc dobře specifikovatelných skupin lidí. A tak je to se vším. Jen mne udivuje kolik se vždy najde hlupáků ,kteří tleskají a podporují nesmysl , který si někdo bohatý učelově vydupe už po tisíce let to tak funguje . No ale to už odbočuju, takže za mne ano, zrušit omezení doby lovu po celý rok a všude. Pokud si někdo myslí , že vytažení prutů na 4h rybám nějak pomáhá ,že to nějak odrazuje masaře, že to působí proti pytlákům atd. Tak to nemá v hlavě v pořádku . Protože neexistuje jediná studie , která by to potvrzovala ani nemůže protože už z podstaty věci je to nesmysl. Dnes v 21 století se propastně rozchází inteligence lidí , zatímco jedna skupina zreguluje řeku , její břeh doslova vybetonuje a nakonec tam vyhlásí CHKO ve snaze zachránit ten titěrný zbytek přírody . Tak druhá skupina jen s užasem kouká na tu lidskou hloupost ,nesmyslné nelogické kroky a kroutí hlavou.
Jen v této diskuzi nestačím zírat, kolik lidí tu napsalo komentář , ve smyslu. "Tak to je konec Lipna " Já se ptám a to jako proč? To jako za ty 4h deně lovu navíc , rybáři vychytají všechny ryby? To je někdo opravdu tak málo inteligentní , že ho něco takového napadne? Aniž by pro to měl jedinej důkaz či alespon logické opodstatnění? No hlavně ,že jim nevadí ta asfaltová ciklostezka co si tam Holandané postavili kolem dokola celého Lipna. Stejně tak hlavně, že nevadí ciklostezka podél Labe skrze CHKO ochranářům , ovšem zavřít tam na 4h oči to je strašně špatné a je třeba to trestně stíhat. Doufám ,že se dožiju doby, kdy vláda hlupáků skončí. Všude na světě.
N FRANK71 - ® Út 7.6.2016 22:07:13
lipenak >> kolik máte v centrálním registrů trestanců. Někdo na Mrku psal, že skoro prd, neb je váš svaz nedává. Možná je to pomluva.
N lipenak - ® Út 7.6.2016 21:58:23
tommaly >> asi by ses hodne divil kdybych ti tady dal vyslednost straze na lipne za posledni 4 mesice.
N tommaly - ® Út 7.6.2016 21:53:01
lipenak >> tak to je super práce... Palec nahoru
N lipenak - ® Út 7.6.2016 21:51:18
tommaly >> pokud je to pro vas dulezita info tak ano a jinak za poslednich 14 dni i 8 pytlaku .
N Marten96 - ® Út 7.6.2016 21:40:14
To mate burt. Neslusni rybari budou na Hnevkach chytat stejne 24h a delat bordel. Kontrol je malo. Nepovoleni vyjimky stejne nic neresi a bordel tam bude dal dokud se to nebude dusledne kontrolovat.
N vodar - ® Út 7.6.2016 21:32:36
tommaly - Kaprařů dost.
N tommaly - ® Út 7.6.2016 21:25:43
lipenak >> zajímalo by mě jestli jste již letos na Lipně chytli někoho kdo chytal dravce?
N lipenak - ® Út 7.6.2016 21:25:24
tommaly >> vzornej.
N tommaly - ® Út 7.6.2016 21:19:00
lipenak >> já se taky cítím jako slušný rybář... Ale nejsem protože když závažím druhý prut tak jsem nepřítomnosti u toho jistě zavezeného na břehu takže nepřítomnost u protu a druhý případ je když spím dva metry od prutů tak je to nevěnování se rybolovu... Ale jinak ryby pouštím a nepořádek si po sobě uklízí :-) tak jaký jsem?
N lipenak - ® Út 7.6.2016 21:04:03
L.K. >> mas pravdu ,,slusni na to doplaci ale to je vsude slusni lide doplaci na zmetky tohodle statu ..
N L.K. - ® Út 7.6.2016 20:59:55
lipenak >> už mi to nebaví, slušný rybář na vse doplácí...
N lipenak - ® Út 7.6.2016 20:57:29
L.K. >> malinko do toho vidim, .MO okolo hnevek si lov 24 proste nepřáli a svaz jim vyhovel, Na jednani o lovu 24 na lipne jsem byl pritomen osobne ,tady MO si lov prosadili a nebyli brany na zřetel argumenty lipenske straze ze lov 24 prinasi jen obrovsky neporadek a zasadni nedodrzovani pravidel lovu. Take po dobu lovu24 bude zvysena a zprisnena kontrola po cele nadrzi.
N vodar - ® Út 7.6.2016 20:44:56
L.K. - Bohužel MO kolem Lipna chtějí lov 24h ,bordel je tam taky jako na Hněvkách .
N L.K. - ® Út 7.6.2016 20:38:58
lipenak >> "s ohledem na chování rybářů nebylo o výjimku požádání" je přesná citace od JÚS tak počítám že za dva roky se nepozádalo ani o výjimku na Lipno protože tam pojedou ty špatně chovají se rybáři když na hnevkovicich nebudou moc chtat nonstop tak se budou shlukovat na Lipně, a ono to ani plno lidí nebude vědět že se na hnevkovicich letošní rok nechystá nonstop tak přijdou o papíry a bude tu další argument jak jsou rybáři neposlušné...
N lipenak - ® Út 7.6.2016 20:31:09
L.K. >> pokud to hodnotis na zaklade fantazie je to dost padny argument abych dale tuto debatu nerozvijel. At se dari kolego
N L.K. - ® Út 7.6.2016 20:22:12
lipenak >> všechno ty věci co tam ty rybáři dělali, já nevím jaké ale fantazii mám velkou... Ale když ÚS nepožádal o výjimku tak asi závažnější bordel když tím argumentuje...
N já 2 - ® Út 7.6.2016 20:21:23
L.K. >> Je, to je pravda, a i když bych s tím rád něco udělal tak se svými 70 kg při 190cm si prostě netroufnu...
N L.K. - ® Út 7.6.2016 20:18:56
já 2 >> spíš jim je nemá kdo sebrat kontrol je strašne málo...
N lipenak - ® Út 7.6.2016 20:16:44
L.K. >> tak jednoduchy to neni .co si predstavujes pod slovem bordel .
N já 2 - ® Út 7.6.2016 20:15:15
L.K. >> Když jim je daj bez zkoušek, je jim blbý je sebrat...
N L.K. - ® Út 7.6.2016 20:14:16
já 2 >> Když ví že to je kvůli rybářům co dělají bordel tak jim mají sbírat povolenky a bude klid
N L.K. - ® Út 7.6.2016 20:10:22
Když ví že to je kvůli rybářům co dělají bordel tak jim mají sbírat povolenky a bude klid
N já 2 - ® Út 7.6.2016 20:08:05
L.K. >> Taky v to doufám, ale na druhou stranu si nedělám moc iluzí
N L.K. - ® Út 7.6.2016 20:02:18
já 2 >> tak vám tam buď lhal, nebo nebyl obeznámen ten zástupce, v to doufám více jinak by dělali z lidí blbce...
N já 2 - ® Út 7.6.2016 19:59:58
L.K. >> Já pouze reprodukuji slova zástupce kraje na výročce u nás na MO. Přesně na ty Hněvky se ho ptaly...
N lipenak - ® Út 7.6.2016 19:51:36
L.K. >>ma pravdu ten Kepr.::)
N L.K. - ® Út 7.6.2016 19:45:00
já 2 >> na Orlík záda přímo rada ČŘS která hospodaří jako samostatný ÚS, jak píšu na Hněvkovice se nepozádalo psal jsem na JÚS a potvrdili mi to, že prý kvůli chování rybářů... Mám to v emailu od pana Kepra...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 16 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniŘepkové, kukuřičné, Halibut a red pelety 12 a 18mm, 10kg za TOP cenu!

Za 399 Kč s DPH.
Nejkvalitnější řepkové pelety s dírkou, vhodné jak pro zakrmení, tak i jako nástraha, ve výhodném balení 10kg za opravdu výhodnou cenu 399-,Kč/10 kg! k Halibut a Red halibut peletám nově lososový olej ZDARMA!


akce, rybareniZfish Rod Pod Classic 3 Rods + 2x Swinger Extra Carp ZDARMA!

Za 999 Kč s DPH.
Hlavní předností stojanu je velmi rychlé sestavení a stabilita díky čtyřem nastavitelným nohám, ale zároveň velkou výhodou je skladnost a nízká hmotnost.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6