MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Diskuse k článku: Nástrahy pro „neprofesionály“ a dědky?

Diskuse k článku Nástrahy pro „neprofesionály“ a dědky?

Autor diskuse: Milan Tychler ®19.8.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N zdenda kapřík - ® Po 19.1.2015 18:04:51
Už dlouhou dobu pozotuji že zřejmě chytáme ne stejném revíru :D A nejsem si tím jist , ale myslím že jsem tam jednou pana Tychlera dokonce viděl !
N medved930 - ® Po 15.12.2014 22:58:10
a dědků si vážím taky budu jednou dědek ... :)
N medved930 - ® Po 15.12.2014 22:52:27
pěkný článek ....jen tak dál rád si od vás něco ještě přečtu ...souhlasím s vámi proto taky nikomu neradím jak by měl chytat ...a čím dál víc si uvědomuju že to není o drahém vybavení ale o tom hlavně na ty ryby chodit ...ale občas je těžšké tady na mrku na něco nereagovat ....proto jsem tady taky toho moc ještě nenapsal ...snažím se držet ale někdy mě to ujede ...:) tak díky a jestli tam máte ještě něco sem s tím ..:)
N doktor škodná - ® St 30.4.2014 18:48:38
děkuji za tento článek. jaká je naše společnost, takový jsou i rybáři v menším vzorku.U rybníka poznáte jaký kdo je. Je mi 73 let a chytám přes 50 let. Ryby chytám a často pouštím. Když jsem muškařil tak mě manželka / účetní/ spočítala, že 1 kg pstruha u nás vyšel v 80 létech na 3200 Kč. Je taky někdo takový? U rybníka mi k titulu přidali podle jména Kuna - škodná. líbí se mě to.
N Starc55 - ® Út 11.3.2014 9:11:25
M0RGAN >> To by muselo na našich revírech plavat břichem vzhůru desetitisíce kaprů. Nic takového však nevidím. Pravda ale je, že nešetrné zacházení s rybou je v poslední době velký nešvar. Ale že by tak masově ryba po ulovení hynuly, to trošku přeháníš.
N M0RGAN - ® Ne 16.2.2014 15:52:11
špaček >> Závist? Nachytat 94 kaprů lze v sezoně klidně za měsíc, když se daří, tak i za týden. Když to teda člověka baví (lapat 20 násaďáků za den). Otázka je, kolik z těch kaprů to přežilo (bez závažnějšího poškození)?
Někdo "masí" každou rybu, jiný je sice pouští, ale takovým způsobem, že polovina z nich nepřežije a druhá polovina si odnese trvalé následky ..
N thc123 - ® So 15.2.2014 19:40:19
Jeden z nejlepších článků na MRKu za poslední, ani nevím jak dlouhou, dobu, díky za něj.
N Krakonos60 - ® So 4.1.2014 13:29:53
velmi trefně shrnuto co si také myslím,ale příspěvěk od brendyho byl také o tom,co cítím.dobře napsáno.
N lovec99 - ® St 1.1.2014 15:42:16
ono, dědkové by se měli spíše ptát né naco chytáte, ale jak na to chytáte, nebo jak to chytáte.
N marmyš - ® St 11.12.2013 21:25:04
šumava >> dědkové mohou za to,že nejsou ryby...:-)
N šumava - ® Po 25.11.2013 13:30:02
nejsem dědek a ani nejsem vyznavačem popisované rybařiny, přesto se mi článek páčil. K ,dědkovskému, mýtu je třeba ještě poznamenat, že dle mnohých moderních borců, jsou děkové svými schopnostmi k smíchu, ale zase na druhé straně právě oni mohou za to, že nejsou ryby... trošku schíza . A propo, dědci mi nevadí z prostého důvodu, jeden dědek se zasloužil o to, co vím, jak se dívám na svět a na věci kolem nás a to, se nedá zapomenout.
N špaček - ® So 9.11.2013 20:47:17
Je to pravda co píšete, já sám jsem ten dědek a směji se těm co to píší v hanlivém smyslu i oni se dočkají)))))))). Ale k věci na ty dědkovské nástrahy nenechám dopustit a jeden detail mám svůj kompost v něm hnojáčky a nachytal jsem na ně 80 procent těch nejkrásnějších ryb. Talže pane kolego dík za všechny dědky a jak říkáte oni k tomu poznání dojdou)))))) jednu perličku na závěr jednu sezonu jsem nachytal 94 kaprů a z toho 80 na zmíněné hnojáky nedovedete si představit co dovede závist))) tak PETRŮV ZDAR VÁM VŠEM A NÁM DĚDKŮM PEVNÉ ZDRAVÍ ))) Přej a bude ti přáno)))
N Martian - ® St 23.10.2013 8:42:36
Karbi30: A mohl bys popsat to, co znamená živit se rybařinou? Ale ted to myslim vazne, bez narazky :-) zajimalo by me to, jak si tou rybařinou člověk vydělá... závody? sponzoring? Karel Nikl, at je to podle me jeden z top kaprařů u nás, tak ten se živí výrobou boilies co já vím...
N Karbi30 - ® Po 16.9.2013 9:53:04
Nemůžu souhlasit že zde nejsou profesionální rybáři za všechny jmenuji dva- Karel Nikl, Lukáš Krása a další, Ti se rybařinou živý, tak myslím že to profíci jsou!!
N ŠAJBAN - ® Ne 1.9.2013 10:47:21
Super článok :)
N RK - ® So 31.8.2013 8:53:08
Velice hezký článek a pravdivý.
Nečetl jsem veškerou diskuzi,ale jenom malá připomínka, Dědkové,, chytají možná na pufinky,extrudy a podobně,ale určitě si nezakrmujou stejně,jako to udělal autor.A v tom je rozdíl.
Děda dá do krmítka strašlivou pastu,kterou ani mlácenim o vodní hladinu nelze dostat ven(a to je na dopoledne veškeré krmení).Nahodí a stará zkroucená třicítka udělá své.O háčku,který pamatuje,ani nemluvě. Přitom jsou lační ryb,takže nechápu,proč malinko,opravdu malinko nezainvestují mentálně i penězi.
Rybařina je především koníček a proto je nutné,alespoň trošičku investovat.Každý podle svých možností. Bez těchto ,,investicí,,to je,jako když jdete večer s pytlem na pole na kukuřuci.

PS:Nevztahovat prosím na všechny paušálně,tak to nebylo myšleno.
N JJanekk - ® Čt 29.8.2013 14:32:42
tym >> Milan Tychler - >> Hezký článek, měl bych ale jeden komentář. Sám patřím k těm, co napodobují závodní styl lovu, ale snažím se učit se ty věci které nic nestojí. Hlavně trefování jednoho zakrmeného místa (značka na vlasci), správný výběr montáže, jemné vlasce, malé ostré háčky, detekce záběru, bezztrátové zdolávání... Nekupuju si drahé krmení ani neskladuju litry červů, nepoužívám patentky. Stačí mi levné krmení a dvě deci červů a většinou si bohatě zachytám. Od té doby co jsem na tenhle styl přešel (hlavně díky mrku) chytám mnohem víc ryb a nestojí mě to žádné peníze navíc oproti dřívějším dobám.
Jinak s hlavní myšlenkou článku ale souhlasím, nekoukám na nikoho svrchu jen proto že chytá na kolínka.
N milankocian - ® St 28.8.2013 20:21:29
honza-UH >> jj není to jen o boilie:) třeba u nás na severní Moravě nejdou vůbec kapři na boilie možná Nemilka, ale tam kam jezdím se osvědčil kukuřka obalená v methodmixu a práším jim to pod nos.
N honza-UH - ® St 28.8.2013 13:00:33
já osobně nejsem žádný starý "dědek" (je mi 15) ale s "dědkovskými" nástrhami plně souhlasím... a přesvědčila mě jen jedna pískovna.... měssíce sem tam krmil drahým krmením zkoušel všelijaké boilie a pořád nic... často kolem chodil jeden starší pán a vždy se mi vysmál že tam mám dát hrášek a obyčejný šrot, ale já mu nikdy nevěřil... až mě to přestalo vážně bavit a naštval jsem se. Došel jsem k vodě vybavený kukuřičným šrotem a vařeným krmným hrachem, a řeknu vám, to dopoledne jsem se nezastavil...
N rysTR - ® Po 26.8.2013 13:04:09
Teď si přidám něco, co se nebude líbit hlavně "těm profesionálním rybářům": Vůbec se divím, že zatím a do této doby se do rybářů nenavážejí tzv.ekologové-a ostatním co se snaží chránit přírodu.Týká se to v mém pohledu dvou věcí:
1.šílené "krmení" třeba při závodech, kde je například 50 rybářů a spočítejte si, kolik kilo pak hnije na dně.A to se nijak nezmiňuji o chemii,olejích a další svinstvech, která v tzv."krmení " jsou!Kolik že zničí vody jen jeden cm3 oleje?
Podívejte se třeba i na přehrady, kolik metráků-ne kilo je schopen vysypat v touze po úlovcích jeden rybář? !! A to v rámci své dovolené nebo víkendových zájezdech!
2.poranění ryb- a není to zanedbatelné, když se např. na jednom úseku koná několik "závodů" v roce.A to nepočítám statistiku, kdy při třpytkování, které je nebezpečnější ze všech způsobů lovu , uhyne 1/3 chycených dravých ryb.Kolik jich asi uhyne na plísně a doslova roztrhané huby při těchto všech "rybářských" aktivitách!
Všichni se zde zaklínají mírami ryb a mažou všelijaké pochybné roztoky do ran po háčcích, když se to vzápětí po vypuštění ryby do vody , dokonale umyje-nebo si myslíte, že se tím dá něco ještě zachránit, když má ryba několik cárů tam, kudy bere normálně potravu?Proto nemám rád tzv.závody a lidi, co si berou málem traktorové vlečky sebou k vodě, jen aby měli co nejvíc masa, nebo si udrželi svoje ego na fotce s co největším kaprem.
Popřemýšlejte a s pozdravem Petru zdar! Taky dědek.
N b.gun - ® Pá 23.8.2013 20:53:47
toliplzen >> Sakra, a že si toho ty vědecké kapacity, které stojí za zpracováním Červeného seznamu, nevšimly? Nebo že by nebyl karas jako karas...?
N M0RGAN - ® Pá 23.8.2013 16:19:49
toliplzen >> jenže karas stříbrný je přemnožený, karas obecný (takový ten zlatý) ..? Jsem chytil za rok 3 a to ještě možná, jen u jednoho jsem si jistý. Kaprů jsem chytl o dva řády víc, takže tomu (karas obecný) rozhodně přemnožená ryba neříkám.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCralusso Cloudy Mini boilies 8x12 mm

Za 106
Plovoucí mrakující válečky vhodné zejména pro lov s method feederovými krmítky či lehkou kaprařinu. Tato plovoucí nástraha ve vodě dělá velmi atraktivní mrakovou a dle příchutě i pachovou stopu. Jedná se o jedinečný produkt, který velmi zefektivní Váš lov.


akce, rybareniPrologic Taška Commander (SLEVA 60 %)

Za 1289
Taška na nástrahy od firmy Prologic pro opravdu náročné rybáře, tato taška pojme až 5 kg návnad.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57