MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Zoufalí rybáři: úhyn po úniku močůvky je vidět i na Tovačovsku

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N RST - ® St 11.7.2012 12:11:39
šmudla007 >> Je pravda že tůněk tam moc není ale pro ryby je tam teda bylo ideální prostředí, jako revír to fakt není nic moc ale chytat tam jde a chytá se. Ta otrava je větší pr.s.r než se na první pohled zdá.
N šmudla007 - ® St 11.7.2012 12:06:45
RST >> No jistě máš pravdu .. tu Blatu nemám prolezlou celý tok. Chápu význam takovýho přítoku do Moravy že tam najíždí ryby na tření, ale na chytání to prostě revír moc není a měl by být hájený jako chovný(chráněná rybí oblast trdliště atd). U Bystrovan je to prostě strašlivá stoka, viděl jsem hanáckou říčku pod Prostějovem(Hloučela + Valová) a to koryto to samý v bledě modrým= kanál bez vody tůněk.
Bohužel jsem zvyklý na potok kde jsou tůňky, stromy kolem říčky, pod kořenama raci střevle vranky mníci a vybagrovaný kanály a odvodňovací stoky mne nenaplňují němým úžasem nad nedotčenou přírodou, navíc zarostlé žabincem a jakýsíma řasama až po hladinu.
N RST - ® St 11.7.2012 12:00:25
šmudla007 >> Ta to ses asi díval na jinou Blatu než znám já. Ta vytrávená měla na horním toku například Vranku a nebo Střevli potoční, u nás byla třeba Hořavka duhová a ten tebou zmiňovaný Hrouzek byl na některých místech Keslerův (např. v úseku pod Klopotovicemi jsme před dvěma lety dělali elektroodlov a tam jsem je nachytal) a tak bych mohl pokračovat. Vytíral se v ní candát a spousta dalších reofilních druhů ryb, které následně zarybňovali mlýnský náhon a potom Moravu. Víš kolego po ohlášení havárie jsme celkem intenzivně monitorovali a monitorujeme stav a kvalitu vody a čuměl bys jak byla ta voda čistá a co v ní všechno žilo. Je vidět že jsi odborník.
N rover - ® St 11.7.2012 11:48:19
http://cs.wikipedia.org/wiki/Blata_%28%C5%99eka%29
N šmudla007 - ® St 11.7.2012 11:42:09
Jenom pro informaci, řeka Blata je stoka kanál mezi poli kde teče cca 10cm vody 1,5metrů širokým korýtkem. Opravdu odpudivý výtvor krajinotvorby po "hanáckým způsobu". Žijou tam tloušti, hrouzci a občas okounek nebo 25cm štička(asi vysazená).
Koho baví chytat v žumpě tak se tam rybářsky vyřádí.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniEhmanns Pro Zone Advantage 3 Leg Bedchair

Za 8 390 Kč s DPH.
Pevné rybářské lehátko vyšší konstrukce pro snadné uskladnění rybářských tašek pod lehátkem s pohodlnou matrací.


akce, rybareniPezon&Michel Pike Addict Box GM

Za 2 269 Kč s DPH.
Nová řada přívlačových tašek. Nepromokavý materiál.rozměr : 44 x 24 x 31 cm, součástí tašky jsou tři plastové boxy o velikosti 31,5 x 20 x 5 cm


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...