MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Rybářská škola letos rozjela nové zaměření

Diskuse k bleskovce Rybářská škola letos rozjela nové zaměření

Autor diskuse: DAVISS ®11.10.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N kohzu - ® St 12.10.2011 16:57:27
jupí
N R.P. - ® St 12.10.2011 16:31:09
nofish >> Bzenec moc neznám, o Vodňanech vím od kluků z vysoký když nabíraj nový studenty, s učněma z Třeboně dělám denně a i mistři říkají že rok od roku je to horší, ale jak říkáš kdo dělat nechce tak nebude
N retrívr - ® Út 11.10.2011 22:40:06
nofish >> To je to o čem mluvím.Že není poptávka po absolventech, tedy není.Horší je, že zůstává nevyužito mnoho míst a ještě horší, že mnoho míst je využito velmi nekvalitně.Vše za téměř stejné peníze.
N nofish - ® Út 11.10.2011 22:35:12
retrívr >> Ono pokud jde o rybařinu tak je to snad tuplovaný problém. Absolventů je minimálně desetinásobně více, než je poptávka po zaměstnancích.
A zrovna obor zaměřený na vodní stavby no..... Na vodní stavby jsou snad vysokoškoláci projektanti, hydrologové atd. Na rekonstrukci rybníka je lepší poslat padesátiletého praktika co někdy lovil rybník, než někoho kdo si nastudoval, co to rybník je, protože alespoň ví co a jak- pokud jde o provoz. Ona ta škola má VOŠ zaměřenou podobně, takže dle mého jde jen o "využití času profesorů".
N retrívr - ® Út 11.10.2011 22:27:14
DAVISS - >> Obecně kvalita středních škol je velmi špatná, ví se o tom v praxi mnoho let, nebude se lepšit dokud bude o třetinu větší nabídka než poptávka.Doí teď maturita žádný problém. Ke studiu se berou i žáci se čtyřkami, často bez přijímaček.
N nofish - ® Út 11.10.2011 22:15:44
R.P. >> No ono Vodňany a Bzenec jsou na tom stejně, to se neboj. Místo toho aby měla škola jednu třídu a kvalitní, tak přibírají studenty kvůli financím. Ani se tím moc nikdo nikdy netajil. Z Vodňan znám taky zajímavé "případy". Nebo kluky co ti odříkají učebnice zpaměti ale na co šáhnou...... Je to o lidech, kdo nechce, dělat nebude a u rybařiny to paltí tuplem :-)
N R.P. - ® Út 11.10.2011 19:26:47
nofish >> s tou kvalitou uchazečů v Třeboni bych byl opatrnej, poslední dobou je to opravdu reprezentativní vzorek populace, stejně tak s těmi zkušenostmi, většina z těch učňů na to kašle a jejich ochota něco se učit je velmi malá. Stejný je to i s prací, oni to spíš nechtějí dělat, spouta lidí tam jde jenom proto aby měli nějakou školu
N Hadrák - ® Út 11.10.2011 14:29:15
nofish >> " A samozřejmě kvalitní a rozumně placená práce se drží v rodinách a mezi známými." Tak tak.
N nofish - ® Út 11.10.2011 12:13:26
SOPTIK 52 >> nový obor j jenom tahák na lidi, neboť se ta škola poslední dobou potýká s nízkým počtem uchazečů o studium. Jeden rok dokonce posílali dopisy třeboňským učňům, jestli by nechtěli pestoupit. Třeboň má více tříd, otevřeli bzenec, Vodňany nemají tolik tak kvalitních uchazečů. Spousta lidí ani na střední nechce a raději jde do Třeboně a pak nástavbu. Máš pak daleko větší zkušennosti. Vím o čem mluvím :-)
Jakékoli vzdělání v rybářském a příbuzném oboru, tuplem bez let praxe, je ti k ničemu, pokud nemáš někde známé, nebo hodně veliké štěstí. Absolventů je ročně x násobně více, než je poptávka. Je to prostě tak. A samozřejmě kvalitní a rozumně placená práce se drží v rodinách a mezi známými.
N SOPTIK 52 - ® Út 11.10.2011 11:32:56
tak mtomu věřím,že s tím novým oborem se uplatní v životě.Moc jim to přeju.Vodní dílka jsou dnes modni hit a už jako poradce bude mít asi vystaráno.Ono to není jen tak nějaká sranda.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRon Thompson Prut EVP2 Carp + druhý Zdarma

Za 999 Kč s DPH.
Jedná se o lehké a cenově dostupné kvalitní kaprové pruty. Tyto pruty Vás překvapí svojí akcí při zdolávání a dlouhých náhozech. Prut má krásný tmavě zelený blank s čenými doplňky.


akce, rybareniPánská zimní obuv Hunter Speciál

Za 1 219 Kč s DPH.
Pánská vycházková zimní obuv Hunter Speciál, která Vás spolehlivě zahřeje.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...