MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Rybáři odmítají ptačí oblasti

Diskuse k bleskovce Rybáři odmítají ptačí oblasti

Autor diskuse: Martin M. ®18.2.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® Pá 20.2.2009 1:20:52
Vnímám už jako specificky českou záhadu, jak neuvěřitelného vlivu zde ornitologové požívají. Odhlédneme-li od nesmyslu legislativního, kdy je ochrana hnízdících ptáků aj. živočichů, v oblasti již jednou daná platnými normativy, překrývána dalšími pravidly, je skutečně jakýmsi faktorem X, jak je možné u nás tak nerovným způsobem diverzifikovat ochranu jedněch živočišných druhů, na úkor druhých. Zatímco ryby a jejich hospodáři začíjí být chápáni pomalu jako obtížný hmyz, opeřenci, mnohdy rybožraví predátoři, jsou povyšováni div ne na piedestal jakéhosi nedotknutelného božstva. Přesto, že se dá na základě pádných biologicko-geografických argumentů spekulovat, do jaké míry jsou zvlášť invazní, u nás mnohdy jen zimující druhy (např. kormoráni, v poslední době i volavky) původní, tento motiv, na němž je založen obecný rámec ochrany veškeré fauny zákonem 114, zdá se pro ptáky naprosto neplatí. Při tom všem humbuku dál vesele probíhá naprosto nedostatečná a pokřivená praxe refundace škod, které vodní ptáci způsobují, bez ohledu na to, že byly již tisíckrát pojmenovány. Ač bylo mnohokrát doloženo, jak se vodním ptákům v posledních letech (taky vlivem klimatických změn) u nás daří, legislativa je upravována pouze jedním směrem, bez nejmenší dávky pragmatického pohledu, který by odrazil vývoj posledních let. Tato praxe nás opravdu vede do jakéhosi skanzenu a utvrzuje principielně chybné modely socialistického, centrálního rozdělování prostředků za přesně diktovaných podmínek.
Brusel nás tady ovšem nemá co učit. Jestliže se zde vodnímu ptactvu, díky dobrému stavu našich ekosystémů, daří tak vydatně, že jev začíná být hospodářským problémem, nač ještě tento přirozený, nepříliš žádoucí vývoj podporovat dotacemi??
Na jedné straně učiňme z již tak dost hodnotných rezervací sterilní přírodní muzea, kde si krom procházek na přesně vyznačených cestách nebudeme moci dovolit vůbec nic, a na druhé můžeme sledovat, jak nám postupně krachují rybochovná zařízení, lidé přicházejí o práci, a segment, na který zatím pořád můžeme být hrdi coby rybářská a rybochovná velmoc, mizí v černé legislativní díře Eurosocialismu.
Stejně, jako je už řadu let úspěšně likvidováno celé české zemědělství, s jediným cílem - uvolnit trh pro západoevropský dovoz potravinového, tučně dotovaného odpadu.
N Martin M. - ® Pá 20.2.2009 0:19:18
Benny >> ona i ta prvni cast vety ("vynos stoupl diky dotacim") je pekny paskvil ;-) Dotace nepadaji z nebe, nekdo je musi zaplatit - obycejne danovy poplatnik.
N Benny - ® Čt 19.2.2009 15:17:01
Například v Dolním Rakousku, kde se majitelé pozemků rozhodli chránit dropa velkého, vzrostl ekonomický výnos této lokality díky dalším dotacím a zvýšením hodnoty půdy,“ ked je nieco chranene tak aky ma vyznam, ze sa zvysuje cena pody? Ved stavat sa tam aj tak nemoze, alebo ano?
Stale je vidiet, ze ochranari maju vacsie loby ako ryb zvaz
N boriak - ® St 18.2.2009 13:27:21
nikto nebude namietať ked v lužných lesoch bude chránenené uzemie, iné je to ked sa zriaduje v oblasti rybníkov, predsa ich účel zriadenia je jasný - chov rýb, t.j. ide o umele vytvorené vody za istým účelom, a nie chov rýb v prrodezených tokoch / ramenách, kde interakcia s prirodou / vtákmi je samozrejmá ...
N jaxon159 - ® St 18.2.2009 13:19:37
kormoránisou všude
N Lawry - ® St 18.2.2009 13:05:03
hmm neco natom bude pravdy

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPopulární vezírek! 2017!!

Za 281
Vybaven rychleschnoucí síťkou a osazen univerzálním EU šroubením pro připevnění na vidličku. Navržen v souladu s novými předpisy pro sportovní rybolov, důležitá součást výbavy každého rybáře.


akce, rybareniPrologic Boty Cross Grip-Trek (SLEVA 60%)

Za 1389
Obuv má vysoce kvalitní semišový svršek v kombinaci s velmi odolným a pevným polyesterem 900D. Tvarovaná EVA podšívka pro odolnou, ale lehkou konstrukci. Důležitým prvkem je membrána Hydroguard pro 100% voděodolnost.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...