MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Pravo na přístup k vodě ano, ale bez auta

Diskuse k bleskovce Pravo na přístup k vodě ano, ale bez auta

Autor diskuse: Martin M. ®7.6.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Dulf - ® Čt 12.6.2008 13:23:35
No podle mne jde o to, že si někteří pletou pojmy.Umožnit přístup k vodě je jedna věc, druhá soukromý pozemek využívat např.k bivakování, parkování a pod.Takže, když si chce zachytat, ať si zachytá, ale kempovat si jde kam chce.Taky mám soukromý pozemek u vody a můžu klidně říct, že jsou mezi náma vyloženě hovada, kvůli kterým je na to pohled takový, jaký je. Je zajímavý, že ho nikdo za mne třeba neposeká, neuklidí bordel po tzv. rybářích apod. Já chápu, že je lepší chytat na uklizeném než v bordelu, ale to musí začít každý u sebe.
N Rumos - ® St 11.6.2008 12:04:19
to Tomsa reply to Miraryb: "na svém pozemku si postavím jakoukoli značku bez povolení a nebude to protizákoné". Bude to protizákonné pokud ji postavíte tak, že bude ovlivňovat dopravu např. na účelové komunikaci (polní cesta). Pokud máte takovouto cestu na svém pozemku (na jeho hranici), můžete požadát silniční úřad o změnu režimu provozu atd. apod. Rada: stavte značky třeba na zahradě, na dvorku a nedostanete se tak do problémů.
N Ponty - ® Po 9.6.2008 9:37:51
Rybar-Fanda - cedule "dopravní obsluze vjezd povolen" tě jako rybáře neopravňuje někam vjet. Naopak, zákaz platí!!!
Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost
značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo
lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za
značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla,
jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště,
sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna
dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".
Takže rybáři si mohou maximálně objednat taxíka aby je tam dovezl.

N Mrknato - ® Po 9.6.2008 9:12:08
Robert(původní) : asi tak..... on i ten "průchod" se začíná měnit na "cikánská" tažení vč. budování osad. Proto se nedivím vlastníkům zajímavých pozemků u vod, že si je legálně oplocují, pokud to umožňuje zákon a zde je vidět, že pobřežní pozemek z pohledu výkonu práva není každý břeh u vody.
N Robert(původní) - ® Po 9.6.2008 8:31:37
Ačkoliv je ve střední Evropě právo průchodu krajinou dáno již po staletí díky osvíceným panovníkům, občas dostávám strach, že o to brzy přijdeme. Právě díky těm, kteří se i v přírodě musí pohybovat autem nebo na motorce. Majitelé si ty rozježděné louky dlouho líbit nenechají.
N Rybar-Fanda - ® Po 9.6.2008 6:51:16
Můj názor je asi takový když je tam dopravní značka zákaz vjezdu tak je to asi jasný a plati to pro všechny ale když je pod zákazem dopravní obsluze vjezd povolen tak tam rybař vjet může. Ještě jsem se setkal s cedulý soukromý pozemek zákaz vjezdu tuto ceduly taky respektuji.
N Mrknato - ® Ne 8.6.2008 23:56:42
Cerebro : jakou má věcné břemeno souvislost se vstupem (vjezdem) rybářů na tento pozemek?
N sadraj - ® Ne 8.6.2008 17:05:06
Jinak my invalidi si teda neškrtnem když k vodě bez auta už takhle je málo místa ka se dá dojet až k vodě
N sadraj - ® Ne 8.6.2008 17:04:15
to není bordel to sou normalní stopy po jízde na asfaltu nejsou vidět , kdyby mel majitel ten pozemek vyasfaltovanej tak tam nebudou stopy
N Pvl - ® Ne 8.6.2008 16:49:47
Benny - ® Asi jsi zrovna chyběl .. nic si z toho nedělej Jinak auto + řidč nadělá bordelu dost - např.rozmoklá louka na které se třeba bude otáčet .
N Benny - ® Ne 8.6.2008 16:27:19
Stale nerozumiem rovnice auto = bordel, smetie
nikdy som si nevsimol, ze by moje auto alo nejake smeti a s nejakou pravidelnostou by to rozhadzovalo do okolia.
Myslim, ze bordel je mozne doniest a zabudnut odniest ( este skor ked je niekto peso, alebo na bike )
N anguilla - ® Ne 8.6.2008 16:04:08
Nevidím žádně pohoršení v tom, když majitel pozemku nepovolí vjezd autem na svůj pozemek. Když si někdo koupí pozemek u vody, tak si nekupuje přeci parkoviště. Pokud však zakazuje vstup rybářům k vodě, tak to je věc jiná. Sám jsem se s tím setkal a dotyčnému jsem prostě jeho neznalost nevysvětlil. Jeho argumenty, že tento zákon už dávno neplatí jsem ukončil posláním dotyčného do ř....
N Bordo - ® Ne 8.6.2008 15:39:26
Spravne,vetsinou staci se opravdu jen slusne zeptat a pokud je majitel pozemku trotl,nestoji mi za to se snim hadat a radeji popojedu jinam nebo dojdu.
N Cerebro - ® Ne 8.6.2008 15:38:54
Mrknato: jde jen o to aby na pozemku nebylo věcné břemeno :) a jako že to bývá takhle a oni stejně ti neumožní přístup.
Je lepší mít auto za zády, když si ho dáte dál tak chataři jelikož vás tam nechtějí ani s auty ani bez nich. Tak máš rozbitý okénka propíchaný gumy atd... to víš českej člověk si umí poradit.
N tomsa - ® Ne 8.6.2008 15:29:05
Miraryb- na svém pozemku si postavím jakoukoli značku bez povolení a nebude to protizákoné. Co se týká invalidů v tom bych neviděl problém, ale slušnost je alespoň zjistit si majitele a zavolat mu, nevěřím, že by povolení vjezdu nedostal. Já to řeším ůplně stejně pokud jedu na více dnů na řeku i ve svém okolí a vím, že je tam soukromý pozemek, prostě zjistím komu patří a normálně se, aspoň většinou domluvím. A jsem v klidu.
N Miraryb - ® Ne 8.6.2008 15:18:31
No, je pravda, že podle zákona je vlastník pozemku povinnen povolit vstup na pozemek kolem vody, ale o vjezdu vozidlem tam není ani zmínka. Na druhou stranu chápu invalidy, kteří prostě jsou rádi, že se vůbec k vodě nějakým způsobem dostanou a ti by mohli mít nějakou vyjímku. A co se týče závor. Pokud má závora bránit vjezdu na jakoukoli komunikaci, musí mít ten, kdo ji tam instaluje povolení z příslušného stavebního úřadu. Umístění dopravních značek zase musí povolit policie, tak se stačí na příslušných orgánech informovat a pokud je umístění protizákoné, kontaktovat policii.
N Mrknato - ® Ne 8.6.2008 14:40:06
pajda : ono jestli to nebude tím, že každá cesta, silnice, nemusí být veřejnou. Ty máš jistě také na pozemku, pokud nějaký máš, nějakou cestu např. ke garáži a přišlo by ti normální, kdybych po ní chtěl jezdit skrz tvůj pozemek a ještě ti na druhé straně provalil plot? Průchod a průjezd krajinou jsou dva naprosto různé pojmy.
N Bordo - ® Ne 8.6.2008 12:55:07
Nejsem zadny lenoch k vode si dojdu i po svych,ale kdyz je ta moznost parkovat auto za zadkem proc ne.Zatim jsem se vzdy s chatari domluvil,a to my stacilo jen trocha slusnosti,prece se nebudu prat s penzistou
N Takira - ® Ne 8.6.2008 12:31:57
Zabiják:Máš pravdu,ale jak víš,všechno je o lidech.Asi před 2 lety jsem byl na Orlíku a parkoval jsem přímo u poslední chatky u vody a závora tam byla zamčená taky,jen asi o 1 km před chatama.Proč? Majitel poslední chatky byl taky rybář a za flašku nám umožnil parkování i přístup ke klíči od závory.Tak jsme prostě přijeli k závoře a pokud byla zamčená,došli jsme pro klíč,odemkli a jeli dál.Prostě jsou lidi a lidi.
N Zabiják - ® Ne 8.6.2008 12:20:23
Vážení kolegové.Nevím proč se nad tím pozastavujete .já ze svích skušeností vím že jak jedu chytat na řeku nebo na přehradu tak všude kde jsou chataři tak je vstup zakázán a autem tam už vubec nesmíte .i když to není jejích pozermek prostě si tam dají závoru a hotovo.několik takovych míst je na Měříně a taky na Orlíku letos jsem se stím setkal několikrát. I když jem se ptal na uřadech tak mě řekli abych se domluvil s majitelem.Tím chci naznačit, Proč platíme každý rok drašší povolenky.Nezáleží na tom kolik zaplatím, ale štve mě proč jako rybáři nemužeme někde k vodě když to patří povodí.Zajimalo by mě zda platí chataři nějake příspěvky povodí.
N Ponty - ® Ne 8.6.2008 11:55:13
Pajda- při hodnocení tvé osoby jsem pravděpodobně udělal chybu. Tímto se upřímně omlouvám!
N Pvl - ® Ne 8.6.2008 9:41:59
Pvl - ® Ne 8.6.2008 9:21:15 Tímto příspěvkem ze sebe nechci dělat moralistu - jsem taky rád,když je auto za zadkem .:o) Je třeba také chápat majitele .
N kuna - ® Ne 8.6.2008 9:37:42
Můj kamarád vlastní pozemky u jedné řeky a přehrady , a na svůj soukromej pozemek nepouští rybáře !!!!! - když jim vyznačil cestu autem kudy mohou jezit tak to celkem dodržovali ,ale po čase se něco změnilo ! Místo u vody se proměnovalo v jedno velké smětiště, jezdili mimo vyznačenou cestu !!! Onu loku jsme oplotili , a nadali cedule Soukromí pozemek ,a pod tou cedulí jsme dali fotky stím bordelem co je od rybářů,Rybáři sice nadávaj ,ale až posobě budou uklízet svůj bordel,jezdit jen na vyznačený cestě tak možná je tam pustí - ani semu nedivím ,já bych je tam nepouštěl taky. Tím ,ale nehážu všechny do jednoho pytle - boužel těch lidí co jsi posobě uklízí je hodně málo
N Ponty - ® Ne 8.6.2008 9:35:30
pajda- nezlob se na mne, ale nezdá se mi že by jsi byl invalida který by si nemohl odnést věci po svých. Nechápu proč se rozčiluješ nad tímto problémem, jednou je pozemek soukromý a respektuj práva majitele. Ona už totiž není doba kdy bylo všechno všech a málokdo se nad tímto problémem pozastavil. Buďme rádi že k té vodě vůbec můžeme.
N Pvl - ® Ne 8.6.2008 9:21:15
Docele mne zaráží , že se někdo pozastavuje nad tím , že na soukr. pozemek bez auta :o§))) Zajímala by mne reakce dotyčného, být majitelem tohoto pozemku ?
N eL - ® Ne 8.6.2008 9:14:48
A co byste proboha ještě chtěli? To si musíte dovézt zadek autem až k vodě?? Buďte rádi, že na pozemek můžete vůbec vstoupit, ani to nebude trvat věčně...
N drda - ® Ne 8.6.2008 6:55:35
pajda: je to jako se vším. Co není zakázáno, je povoleno. Tedy například všude tam, kde je dopravní značkou zakázán vjezd, autem vjet nesmíš.
N pajda - ® Ne 8.6.2008 6:50:11
Stejné je to i u nás. Vstoupit ano, ale vjet autem ne !!! Majitel pozemku zde dal také značku "Zákaz vjezdu" a posílá Policii. Ta se s tím nepáře, rozdává body a kasíruje na výplaty. Jak to tedy je. Může se vjet na pozemek za účelem rybolovu, nebo ne?
Rozhodl jsem se tomu přijít na kloub.
Oslovil jsem příslušnou Policii a mail od tiskové mluvčí Policie ČR jasně říká, "Povolení ke vjezdu dává dopravní inspektorát příslušného Městského úřadu. Neváhal jsem a zajel na MÚ.
"Jo, to by neměl být problém," káže ouřada, při pročítání listu s vyjádřením Policie. "Ozveme se Vám s rozhodnutím".
Sláva, bude po pokutách.
Jaké bylo moje zklamání, když za dva dny volal, že to asi nepůjde. Majitel si to nepřeje.
Začarovaný kruh. Birokracie a buzerace.
Ať mi vlezou všichni na hrb.....


Tak budu zase čekat, až přijedou. Však bodů mám ještě dost.......

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAVID CARP Pouch Set

Za 720
Středně velké polstrované pouzdro na bižuterii a doplňky.Pouzdro v sobě skrývá další tři menší pouzdra. Rozměr : 15,5 x 15,5 x 5,5 cm. Plně polstrované stěny pro zvýšenou ochranu. / Doplněno rukojetí. / Vyrobeno z luxusní kvalitního materiálu „600 denier“.


akce, rybareniKORUM 3-dílné feederové pruty

Za 1775
Tato úžasné řada 3-dílných feederových prutů, jsou ideální pro všechny styly moderního rybolovu. Ať už pomocí metody na krátkou vzdálenost, nebo tradiční open-end taktiku na dlouhé vzdálenosti, tento komplexní výběr prutů dokonale vyhovuje všem rybářům. Více na www.chytiljsem.cz


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...