MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

rychlý rybí salát

Rybí saláty a zavináče

RYCHLÝ RYBÍ SALÁT


Lze použít veškerou / i mořskou rybu/ bělice, jelec, cejn, bolen atd. – není dobré z kapra.

Ryby :
Oškrábeme a vykucháme, můžou zůstat i s hlavou. Necháme je 5 minut přejít varem. Maso obereme z hlavních kostí, můžeme nechat i s kůží / já to nedělám/. Jak kdo má rád.

Zelenina :
Syrové hlávkové zelí, cibule, mrkev, v letě se může přidat i paprika. Vše nakrájet na nudličky a nechat přejít 5 minut varem. Vzájemný poměr zeleniny dle vlastního uvážení. Lze použít i sterilizovaný salát ze zelí z Lídlu . Poměr zeleniny s masem, je asi 3:1 až 4:1. Vždy je však lepší, když je zeleniny víc než masa.

Maso se zeleninou proložit ve sklenicích ve vrstvách, ale ne moc pěchovat, aby se nálev dostal všude mezi zeleninu a maso. Zalijeme nálevem z DEKA /uvařit dle návodu na sáčku/ Nálev nechat chvilku vychladnout a nalít do sklenic se směsi /zelenina + maso/.
POZOR nalít pouze čistý nálev bez kuliček a ostatního koření co je v deku.
Na vrch salátu nalít ještě 1 pol. lžici stolního oleje. Skleničku zavíčkovat a necháme 30 minut sterilizovat při 100°C. Lze jíst již po vychladnutí. Takto sterilizované vydrží 1-2 roky v chladnu a temnu.

Po otevření nechat vykapat v cedníku a do směsi přidat najemno nakrájenou cibulku, kyselý okurek, majonézu podle chuti. Já přidávám i chilli. Podávat s pečivem.

 

TXM - ®, 21.1.2010
Průměrná známka: 1,43

Diskuse k receptu

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Začátek pstruhové sezóny:


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSticky Baits špičkové krmení včetně novinek a oblečení

Tento anglický výrobce nemá sice takovou tradici jako například Nutrabaits,ale i během těch několika pár let,co působí na trhu,se dokázal díky svým vynikajícím výrobkům prosadit.V dnešní době se řadí v Anglii mezi silnou trojku.Prostě kdo chce kvalitu, volí Stickybaits


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack WORM UP 1kg akce!

Za 356
Směs je mimořádná tím,že Imperial Baits použil jako první výrobce boilie na trhu speciální a vysoce atraktivní larvy letajícího hmyzu (Hermetia)!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...