MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

výroba granulí

Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s výrobou granulí pro chov duháka (i jiných ryb)např.sušení,doporučené stroje atd.Děkuji.Tomáš

Autor diskuse: Tomáš 2 ®
Zařazeno do: všeobecné - domací dílna, 11.12.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N pajda - ® Po 12.12.2005 11:57:47
Granulátor je stroj používaný především pro zpracování krmiv. Slouží k přeměně suroviny z přirozeného stavu, ve kterém se nachází, do granulovaného stavu stlačením samotné suroviny. V současnosti se začíná hojně využívat pro výrobu pelet z dřevěných pilin, slámy, energetických rostlin apod.

V případě suroviny v sypkém stavu dochází společným působením tlaku, tepla a vlhka. V případě suroviny obsahující vlhkost v původním stavu následuje po zpracování stlačením obvykle sušení a chlazení, jež zabrání znehodnocení hotového výrobku.
N Moravák - ® Po 12.12.2005 11:30:10
Můžu se ti na ten stroj poptat, prootže se u nás v obci vyrábějí granule (ne pro ryby) mám ale za to, že tam nasypou, kukučici, ječmen, soju, pšenici a na na 2500 kg dají 50 l vody, ono se to všechno rozemele a protlačuje přes šajbu jakou v mlýnku na maso a skrz dírky vylézají vlhké granule, které se suší. Tyto se později mísí s vitamínama atd. Není to nic na nějaké šprýmování doma v garáži. Ještě se na to poptám, má to Agrodružstvo Jevišovice. Pro pstruhy to bude podobné a ani složení se nebude moc lišit.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | domací dílna ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack ELITE STRAWBERRY 1kg akce!

Za 356 Kč s DPH.
Zcela nové boilie vycházející z veleúspěšného boilie Elite. Toto boilie jsme vylepšili pár novými složkami a hlavně stejným superatraktivním jahodovým práškem, který hotovému boilie dodal kouzelný jahodový podtext.


akce, rybareniNOVINKY daiwa 2017 - Match Winner 4012 QDA

Série navijáků Match Winner byla speciálně vyvinuta pro rybolov na feeder a match. ABS cívka s velkým průměrem v kombinaci s rolničkou Twist Buster II umožňuje nahazovat do velkých vzdáleností


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus - Prostějov Gammarus - Prostějov

Prostějov, Wolkerova 10