MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Candáti daleko nebo blízko břehu?

Pokec v otázce Pouštět či nepouštět candáty mě přiměl k myšlence, jak to s nimi vlastně je z pozice břehu. Často se o dravcích říká, že se zdržují u pobřežních překážek, ale u candátů mnozí razí teorii, že je třeba k ulovení větších kousků házet rybku hodně daleko. Nemyslím ani tak v podzimním období, kdy se stahují do hloubek, ale obecně během sezóny, - kde na ně číháte? Sám mám pár pěkných candátů chycených u břehu na káču. To ale všude nefunguje. Na položenou u břehu taky dost, ale vesměs menších. Zdržují se tedy velcí candáti od břehu dále nebo jde o mýtus?

Autor diskuse: Petrson ®
Zařazeno do: dravci - techniky lovu, 1.10.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N MAXXSKATER - ® St 24.7.2013 21:00:31
matto >> Taky chytám spíš blízko, ale říkal jsem to tady už několikrát a jak se říká, tak chytrýmu napověz a blbého kopni. :-)
N matto - ® St 24.7.2013 18:34:28
ja chytam na plavačik tak 1-2 metre od brehu v zatopenych stromoch je tam hlbka tak 2,5 metra mam tak chyteneho 77cm zubača
N zubáč Út 4.10.2005 7:08:55
Jak kde a jak kdy, pokud lovím na stojácích dále jak 20 - 30 m z břehu neházím, na řece mi také podobná vzdálenost vyhovuje, ale na velkých vodních plochách ( Oravská přehrada, Liptovská Mara ) je člověk bez člunu out, tam většinou chytám na známých místech cca 100 - 150 m od břehu, v blízkosti překážek, na zlomech a podobně ... I velcí candáti se zdržují u břehu, zejména pokud je příznivý reliéf dna, na VN Hričov byla kdysi hrana, kde přecházelo dno z nějakých 4 m pozvolna do mělčiny a právě na ní jsem pochytal dost pěkných candošu ( od 80 do 98 cm ), hrana byla cca 15 m od břehu takže dohodit woblerem nebo rybkou nebyl problém...
N jerry Po 3.10.2005 11:02:30
Nechávám splavávat woblera podle břehu při odtoku ze stojáků. 1 - 2 metry od břehu. Nejúspěšnější místa. Labe 1 - 5.
J.
N Pete - ® Po 3.10.2005 10:33:07
Candát je ryba nevyzpytatelná a na každém revíru je to jinak logicky si ale myslím že v létě je to lepší blízko břehu a na podzim spíše dále ale to platí na revírech typu Lipno. Faktor č. 1 je zde hloubka poté záleží na typu dna a zde mám nejlepší zkušenosti na pařezovkách a zatopených cestách
N koko Po 3.10.2005 10:18:37
momentalne ich lovim z clna v strede priehrady pri potopenych stromoch v starom koryte. takze otazka vzdialenosti je priamo umerna moznosti ukrytu. pri brehu len ked lovia v plytsej vode.
N Jaro - ® Po 3.10.2005 10:15:00
Inák ako z brehu zatiaľ ani nelovím. Moje skúsenosti sú také, že veľké candáty môžu mať svoje stanovištia aj celkom blízko brehu napr. ak sú brehy vysýpané kamennými blokmi, alebo je koryto na priehrade blízko brehu. To sú z hľadiska rybolovu pre mňa najlepšie miesta.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | techniky lovu ]

Co je nového - dravci + obecné
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBrodící boty SCIERRA (-51%)

Za 2 869 Kč s DPH.
Brodící boty SCIERRA X-TECH CC6 WADING BOOT CLEATED. Odolné boty do extrémních podmínek. Lehké a komfortní, v klasických Scierra odstínech. Nyní poslední kusy v běžné velikosti 43!


akce, rybareniNovinka Gumy Prorex!!! Skladem!!

Za 20 Kč s DPH.
Nový DF Classic Shad absolutně přesvědčil náš tým testerů okamžitě v průběhu první testovací fáze – obzvláště proto, že jsme chytli spoustu štik a candátů hned od začátku testování a to jen díky této nástraze.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Foret Fishing - rybářské potřeby Foret Fishing - rybářské potřeby

Hustopeče, Bratislavská 18