MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Woblery:jednodílné versus dvojdílné

Vážení kolegové,určitě se to tu už nejednou řešilo,ale rád bych znal Vaše aktuální názory.Já vláčím převážně na řece(Morava,příležitostně Dyje),zde se mi osvědčují jen jednodílné woblery.Používám i dost velké woblery,u těch bych tak nějak předpokládal,že dvojdílný lépe imituje pohyb rybičky,ale opět mám daleko větší úspěchy na jednodílné.Jedině na stojatých vodách mi jakž takž dvojdílné fungují,ale i tam jsem úspěšnější s jednodílnýma.Pokud mi na dvojdílný něco zaútočilo,tak téměř vždy to byla štika,přitom jsem kdysi četl,že dvojdíláky jsou bomba na candáty.Možná je ale jen špatně vedu,nevím,ale vláčím už pár let a mámdocela úspěchy,ale s dvojdílákama mi to prostě nejde.Popište prosím své zkušenosti,popř.poraďte v čem by mohl být"zakopaný pes".Za odpovědi děkuju.

Autor diskuse: Milda
Zařazeno do: dravci - nástrahy, návnady, 24.7.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Michal St 27.7.2005 14:54:55
rybomil: Dík.
N rybomil - ® St 27.7.2005 14:47:13
Michal: no pokud ten pohyb je moc divoký a tobě se nelíbí, ani není účinný, pak bych laboroval se závěsným očkem směrem dolů - zmírnění, směr nahoru - zvýšení ? Nebo obráceně , teď fakt zpaměti nevím, vyzkoušej. Ale logika říká dolů = malý rozkmit. Na léto to nechávám vždy hodně bláznit, při rychlejším tažení u hladiny je to až občasné jakoby vzdutí, pak zmírním a nechám opětně naklesat hlouběji, to je to pravé chytací.
Mírně švidrací vobler bývá někdy taky to pravé. Ale třeba ti zubáč napíše něco jiného.
PV: Jasně, moje řeč !
N PV - ® St 27.7.2005 10:54:41
Je to asi o tom, že musíš zkoušet, co rybám nejvíce "chutná", jestli wobler, nebo guma nebo rotačka, když wolbler, tak jaký, jak velký, jakou barvu atd.. Kdyby existovala univerzální nástraha, která by fungvala vždy a všude, tak bych se dal na filatelii a přestal chodit na ryby.
Ale ty vícedilné woblery stojí za zkoušku.
N Michal St 27.7.2005 10:44:39
zubáč: Právě na ten chod dvojdílných woblerů jsem se chtěl zeptat, koupil jsem letos poprvé několik dvojdílů a zkoušel je, ale ten chod mi připadá strašně zmítavý, opravdu se to má takto chovat ?Mmě už to ani nepřipadlo jako pohyb rybky. Díky za odpověď.
N PV - ® St 27.7.2005 8:33:45
Já používám trojdílný wobler- deď nevím od jaké firmy a
je velice účinný, jedinou nevýhodu má v tom, že se vlní tak, že ryba má občas problém se do něj trefit.
N zubáč St 27.7.2005 8:08:30
Osobně se mi víde líbí dvojdílné, mají velmi agresivní chod, který vydráždí každou rybu...
N DeProfundis - ® Út 26.7.2005 8:01:36
Asi jak píše Kevin. Taky daleko víc používám jednodílů a tak by se zdálo, že je na ně víc ryb. Ale asi před tejdnem jsem byl vyzkoušet nějaký woblerky co jsem si sám dělal a nakonec nejvíc úspěchů na jednoho z nich a právě dvoudíla. Asi 4 tloušti a 3 štičky. Docela mě to potěšilo, asi si jich zkusim udělat víc dvoudílnejch. Jinak třeba na 11cm 2-D potápivou štičku od Salma mám úspěchy hlavně v zimě, přes léto nic. Nechápu. Jinak letos mi to přijde dost náhoda, na co ty potvůrky jdou. Pomalu se vracim k rotačkám, vzhledem k přikalenosti Sázavy v poslední době a docela úspěchy.
N Urbo - ® Po 25.7.2005 20:26:22
Pro mě je dvojdíl tento a lonskej rok naprostej favorit.Samozřejmě s ním nechytám za každých okolností ,ale když jsou podmínky jako příznivá hloubka tak ho nasadím.
N čolkař - ® Po 25.7.2005 17:27:35
Nedávno jsem tady vyhodil takovou řečnickou otázku,čím to je,že zatímco loni jsem měl většinu slušných ryb na Labi na 2-dílné woblery od 11 cm nahoru,letos na stejné vodě chytám téměř vše na 1-dílné menší 5-7 cm,přitom fandím spíš těm 2-d.,zejména při chytání po proudu pracují už v okamžiku kdy 1-d.ještě nejde do akce a musí se vodit rychleji,aby pracoval.Navíc pokud držím 2-d.jen tak v silném proudu a střídavě ho popouštím a potahuju se změnou hloubky nakláněním prutu,má takovou měkčí akci.
N rybomil - ® Po 25.7.2005 15:03:26
Loňskou i letošní No.1 na Ca jsou malé skajtry,ale jinak někdy se zblázní i na 12 cm vedené mělko.Chodím k vodě, když jiní valí domů. Nejvíc ale vadí pádlovací mozky.Letos zatím jen podměrečné velikosti, těch větších asi moc nebude. Musím zkusit nějaký stoják, kde vím že statní jsou a neberou.Na zrazenou zubejdu dávám zpravidla velký dvojdíl, barvu a způsob vedení asi musí každý vykoumat sám podle místních podmínek.
N harpunar - ® Po 25.7.2005 13:00:22
Já chytám zase převážně na dvoudílné,dokonce mám i dva trojdílné,které mají super chod,ale nějaký velký rozdíl mezi jednodílným a dvojdílným nevidím.Snad jen že dvoj-potažmo trojdílné mají jaksi kultivovanější,přirozenější pohyb.Největší zájem mají štiky,to je pravda.Spíše je to ve způsobu vedení,zkoušení jak píše-vraník-.Na candoše doporučuju hlavně gumy a nebo stříbrnou rotačku,vedenou nade dnem.Hlavně poooomalu!!
N vraník - ® Po 25.7.2005 12:48:57
dvoudílný chodí mnohem agresivněji a je to jako vše metoda pokus omyl
N Kevin Po 25.7.2005 12:33:53
Milda: Zajímavé téma. Jednodílné woblery jsou pravděpodobně mnohem víc používané, tudíž má drtivá většina vláčkařů zkušenosti právě s nimi. A z toho se asi odvíjí i jejich úlovky a úspěšnost s těmito nástrahami. Jsem na tom asi stejně. Sem tam nasadím na karabinu i dvojdílný wobler, ale na řece Moravě jsem na ně ulovil výhradně tlouště. Slyšel jsem od dobrých vláčkařů, že používají dvojdílné woblery v pozdním podzimu na řece právě na candáty a štiky. Ale nemám s tím zkušenosti.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | nástrahy, návnady ]

Co je nového (dravci + obecné)
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPlyšové polštáře ve tvaru ryb

S blížícími vánocemi Vám nabízíme skvělý tip na vánoční dárek. Krásné plyšové polštářky ve tvaru ryb.


akce, rybareniBivak CLX Bivvy + Sedačka Specialist Chair Akce!

Za 4 355 Kč s DPH.
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného za AKČNÍ cenuBivak trubkové konstrukce za super cenu, přitom si zachovává vlastnosti věších modelů bivaku od značky Giants Fishing.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...