MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vyjmutí revíru ze svazového rybolovu.

Jedná se o revír, který je v novém soupisu revírů uveden jako svazová voda. Dle mých informací se v současné době projednává převedení tohoto revíru do vlastnictví (?) MO s tím, že na revíru nebude platit svazová povolenka. Pokud řízení proběhne hladce, má toto platit už někdy od února 2005. Domnívám se, že v konečném důsledku lze z tohoto důvodu zpochybnit platnost všech smluv mezi rybáři a příslušným svazem, neboť koupě povolenky za takovou smlouvu je možno považovat. Abych byl konkrétní, jde o revír Jihlava 2 - odstavné rameno u Odrovic.

Autor diskuse: drda ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 20.1.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N hraji - ® Po 24.1.2005 19:55:55
XAXAP: Chatět nevredno!
N XAXAP - ® Po 24.1.2005 13:37:55
Pike: tvoje spekulace me nezajimaji, chci fundovanou odpoved!

Hraji: chci odpoved, jihomoravsky separatisto! :-)
N Pike Po 24.1.2005 13:23:00
Xaxap: A ja ti odpovedel, ze to nezjistuji podle mne jinak. Maximalne to muzou osetrit nejakym cestnym prohlasenim
N Martin M. - ® So 22.1.2005 20:17:49
Konkretne tento pripad neznam, ale on tam uz ted je nejaky revir (mozna i vice?) kde neplati svazova povolenka a je mozne, ze se snazi ujat i jinych reviru. Myslim, ze to je fantasticky revir pro podnikani - dobre pristupny, prehledny, stuliky ... treba by tam mohli dat i liny :-)
N XAXAP - ® Pá 21.1.2005 15:08:49
Pike: nedelej si ted z toho legraci! ja se ptal velmi vazne
N Pike Pá 21.1.2005 13:55:49
Xaxap: V dnesni technicke dobe neni pro nase progresivne uvazujici funkcionare nic jednodussiho nez napojit se pres inet do databaze clenu, kterou si jiste vede i ta posledni organizace. Nebo ze by si posilali mail? - Heled Franto, neni u vas registrovan Pepa Vomacka? A Pepiku, u vas co?
N XAXAP - ® Pá 21.1.2005 13:42:30
hraji: clenem MRS nebuze byt osoba, ktera je clenem jine rybarske organizace? A jak to zjistujete?
N tess - ® Čt 20.1.2005 20:10:31
podobný případ se řeší na mé oblíbené vodě Křenek(Labe 17a), kde je tůň ve vlastnictví obce a podle zpráv z MO už letos neměla být tato voda svazová a dokonce odstraněním mříží na výtoku umožnili odplutí ryb, ale revír stále je uveden v soupisu , tak nevím co bude...
N hraji - ® Čt 20.1.2005 16:12:37
Soudní spor v této věci je téměř jistý, v průběhu roku může dojít v vyjmutí revíru, pokud o tom rozhodne pravomocně orgán státní správy (tzn. není spor s MRS a nevede se soud). Takové případy jsou. Pak je na novém uživateli vody,aby ji dobře označil, aby tam rybáři nechodili.
N hraji - ® Čt 20.1.2005 16:10:31
Podle Stanov MRS může vzniknout nová MO za předpokladu, že a) nežádá dělení majetku stávající MO, b) nedojde k dělení stávajícího revíru.
Takže dle Stanov MRS nemůže žádná nová MO v MRS vzniknout tak, že ukradne revír někomu jinému.
Pan starosta kope na vlastním písečku, aby z toho něco obec měla. Takže ta nová MO by musela vzniknout mimo svaz a to asi nemá význam, protože v tom případě by si mohli jejich členové koupit hostenku na revíry MRS, ale za cenu pro nečlena svazu, t.j. 5000, - kč/rok. Jinak by mohli lovit jen na té "své" vodě.
N Bob - ® Čt 20.1.2005 14:58:56
Tatíci v Malešovicích chtějí vydělávat, a nebo nás tam obyč.rybáře pustí? Je to můj oblíbený a nedovedu si představit, že mě tam nikdo nepustí, a nebo pustí za 1000,- ká?
Starosta Malešek rozhoduje jestli se bude na svazovce lovit, nebo ne? Fakt tomu nerozumím.Ku.. kam to spěje?
N drda - ® Čt 20.1.2005 13:04:42
hraji: díky za mírně optimistickou odpověď. Je pravda, že mé informace pocházejí od starosty Odrovic, který tvrdí, že o revír má zájem nově vznikající MO MRS v Malešovicích a prohlásil dokonce, že pokud se o revír povede soudní spor, nebude se moci do vyřešení na revíru lovit.
A ještě prosím o vyjádření k otázce zda k takové případné změně může dojít kdykoliv v průběhu roku.
N hraji - ® Čt 20.1.2005 10:01:39
Pokud orgány státní správy rozhodnou, tak ano, ale jak jsem napsal, nikdo dosud svaz oficiálně neoslovil. Takže až se tak stane, budeme vědět co a jak, zatím ani přesně nevíme, kdo o vynětí z revíru požádal. Ostatně ty taky ne, vše je ve stádiu jedna paní povídala. Ale pokud nebudeme souhlasit s vynětím revíru, a my nebudeme, bude z toho soud a protože soudy u nás mají dost dlouhé termíny, myslím, že nehrozí, že to bude v průběhu roku 2005. A dál se uvidí.
N drda - ® Čt 20.1.2005 8:12:08
hraji: v poslední větě otázky je přesně specifikováno o jakou část revíru Jihlava 2 jde.
V otázce mi nejde o správnou terminologii-nejsem odborníkem v tomto obru. Šlo mi spíš o to, zda je možné takovou změnu provést v průběhu roku, kdy v soupisu revírů vydaném k povolence je tato část revíru Jihlava 2 uvedena jako svazová voda. Prosím tedy o tvoji odpověď zejména na tuto problematiku.
N hraji - ® Čt 20.1.2005 7:58:28
drda: pane kolego, vaše nepřesná interpretace stávající situace je zavádějící a navozuje pocit, že bude zrušen celý revír Jihlava 2, což ale vůbec není pravda. Revír Jihlava 2 je tvořen 8 kilometry toku řeky Jihlavy a třemi odstavnými nádržemi (u Medlova, u Odrovic a u Malešovic). Navíc pojem "převedení do vlastnictví MO" asi nevystihuje podstatu děje, protože žádost o vyjmutí nádže z revíru nemůže a nepodala MO Pohořelice. Do dnešního dne nebyl totiž MRS oficiálně osloven, takže žádná jednání neprobíhají. (tato informace ověřena dnes ráno telefonátem s tajemníkem svazu). Takže i kdyby probíhající jednání skončila tím, že by se odstavné rameno u Odrovic stalo majetkem jiného subjektu a bylo vyňato ze svazového hospodaření, revír Jihlava 2 bude zachován.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
Tica - Naviják Scepter GE 5000

Za 2290
tica - naviják scepter ge 5000


akce, rybareniPrologic Taška Commander (SLEVA 60 %)

Za 1289
Taška na nástrahy od firmy Prologic pro opravdu náročné rybáře, tato taška pojme až 5 kg návnad.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...