MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Potíže při uchovávání nástražních ryb

Dobrý den kolegové,rád bych poprosil o radu na výše uvedené téma.
Od loňského roku používám k uchovávání nástražek zakopanou kubíkovou nádrž,je v ní vzduchování i filtrace pomocí skelných filtrů a zeolitu po celý rok vše fungovalo bez potíží,ale někdy v polovině listopadu začaly rybky postupně a v čím dál větší míře vymírat,většina z nich už tam byla déle takže jsem hledal příčiny i v tomto.Nicméně před týdnem jsem začal přípravu na sumcařskou sezonu a situace se zdá se opakuje.Nemáte někdo z vás tušení co může být příčinnou??? moc děkuji za odpovědi.Petr

Autor diskuse: pier ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 15.5.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N pier - ® Ne 15.5.2016 19:20:32
Pánové díky za odpovědi,zkusím ještě něco malinko dodat...vloni se mi právě díky tomu zeolitu který možná právě teď dělá problémy povedlo nastartovat tam proces tvorby bakterii, které by právě měly řešit problém o kterém píše Marmyš..při odchovu ryb v uzavřeném malém prostoru je to věc běžně fungující...v podstatě tento druh odpadu ty bakteky rozkládají, letos se to zatím nepovedlo...jinak vodu jsem samozřejmě vyměnil Yhned při prvních náznacích a bez efektu, každopádně vše nasvědčuje tomu že Luda1 bude asi hodně blízko pravdě,včera jsem dal pryč z filtrace ten zeolit a úmrtí ustaly..nemyslím že je vyhráno, ale vypadá to že problém je v něm...uvidíme..
Jinak vzduchování je tam stabilní a opravdu to vypadá že je spíš něco tráví...
Nápad dvou nádrží bych považoval za geniální ale momentálně nereálný..
Plíseň je asi taky možná varianta..vyzkouším to lehce prosolit:-)
N Unkas - ® Ne 15.5.2016 12:28:14
Zkusil bych vyměnit vodu. Tím nic zkazit nemůžeš.
N Luda1 - ® Ne 15.5.2016 12:22:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Myslím, že rozkladem detritu z jejich h.ven se uvolňují plyny, které jim asi nedělají dobře. Dusík a tak. V podstatě se shoduju s názorem marmyše. V akváriu se o to starají rostliny...a i tam se čas od času mění voda...nebo alespoň částečně. To samé bych dělal i v tvém případě.
N marmyš - ® Ne 15.5.2016 12:07:52
Měl bych raději dvě menší nádrže a vždy po nějaké době přendal rybky do čisté vody. Ony tam chčijou a to nepřefiltruješ:-)
N LukeSSS - ® Ne 15.5.2016 11:02:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ahoj, ono se toho asi už moc vymyslet nedá, zaměřil bych se na hlídání kvality vody a provzdušnění, případně tam udržovat nějakou stálou koncentraci soli jak to dělaj chovatelé koi, vyhnout se přidušení rybek při převozu a rybky skladovat spíš krátkodobě. Jestli máš problém s plísní tak doporučuju rybky před vypuštěním do nádrže vždy vykoupat v solné lázni,dávám 1kg soli na cca 40l vody+vzduchování a po dobu cca 20min - mám vyzkoušeno že proti plísním to funguje.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer Bondage LC Special 50mm 12ft 3lb 3díl AKCE 1+1

Za 2 999 Kč s DPH.
Třídílný kaprový prut Bondage Long Cast má první očko na druhém dílu prutu o průměru 50mm a tím pádem je předurčen pro daleké hody.


akce, rybareniMS-Range Econ Feeder MH - 360cm

Za 2 599 Kč s DPH.
Velmi kvalitní feederový prut z vysoce komprimovaného uhlíku se štíhlým blankem. Korková rukojeť je zčásti opatřena protiskluzovým materiálem EVA.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen