MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Začátky s přívlačí (jak poznat záběr a kdy zaseknout)

Ahoj začínám s přívlačí a potřeboval bych poradit jak rozeznat záběr a kdy zaseknou.

Autor diskuse: Jakub.K. ®
Zařazeno do: dravci - techniky lovu, 17.6.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Palusko - ® Pá 26.6.2015 10:05:37
Tak uz si zasekol?
N Starc55 - ® Út 23.6.2015 17:29:57
marmyš >> Tak držím palce na tu nymfu, podej report do SZ. Ráno bylo hnusně.
N marmyš - ® Út 23.6.2015 16:48:30
Starc55 >> Však je to pravda,jenže když někdo po dovolené řekne,že byl někde tady,nebo na Slovensku,tak vypadá jako chudák. Aby byl in,tak se trmácí kamsi,kde je hůř jak tady.Navíc při každém placení si musí připadat jak blbec,taková zmrzlina má za 70kč v Itálii určitě trpkou příchuť. Je to tady ale o přívlači a ne politické školení,takže já už mám nymfu navázanou a jedu na ně,dnes vyjímečně odpoledne,ale ráno jsem nebyl a už mám absťák. Ryby třeste se:-)
N Starc55 - ® Út 23.6.2015 16:40:46
marmyš >> Pěkně jsi to napsal o tom Vranově....
N Bachy - ® Út 23.6.2015 15:46:53
marmyš >> Když se trpí, tak se žádná čudle neloví, vůbec nevíš co je trpět. :-) A hnojky jsou v tom úplně nevině.
N marmyš - ® Út 23.6.2015 15:26:15
Bachy >> Trpí jen ten,kdo nemá talent a musí jednu čudlu lovit celý den. :-) A co si myslel těma zahrádkařema? !!! Že ty jim závidíš hnojky?
N marmyš - ® Út 23.6.2015 15:20:13
RK >> Upřímnou soustrast:-))Já byl u Černého v Soči i na Jadranu-ostrov Krk a vím své. Taková chatka na Vranově,loďka u ní,večer táboráček,basa piv.... Ráno rodina ještě spí a ty šmejdíš u skal a hledáš ty pruhované potvůrky:-)
N Bachy - ® Út 23.6.2015 14:16:25
sliver >> Trpět se musí, to je jasné. Ale i trpět se musí umět. Spousta zdejších nemá talent ani pořádně trpět. Dyť je to tu samý švihák lázeňský, dva zahrádkáři, čtyři darmožrouti a zbytek kouká klíčovou dírkou. :-)
N RK - ® Út 23.6.2015 13:21:31
marmyš >> To máš pravdu. Co jsem slyšel, tak ani ten Orlík už není co býval.
Jezdil jsem tam před 10lety dvakrát ročně na výpravu. Už tenkrát to stálo za prd. I podle domorodých lodičkářů. Jenom jednou jsme je natrapírovali. Poslední den dopoledne asi tři hoďky před odjezdem. Všechno mezi 30cm-35cm. No nádhera. Každej z nás dvou kolem 20 kousků.
To je pro mne životní zážitek, kterej už se mi nepoštěstí, protože další roky jako když utne..........
A propó, jak víš , že jedu do Chorvatska? Vždycky, když vidím tu odbočku na Vranov, tak bych tam nejradši zůstal a rodinka ať se přizpůsobí. Ovšem ta demokracie, kterou jsem doma zavedl se vždy otočí proti mně. V tuto sobotu si na tebe vzpomenu okolo osmé večer, když budu pádit směr Hatě.
Skoro tři neděle bez ryb-to bude absťák.........:-(
N Pr3v1t3k - ® Út 23.6.2015 12:58:24
Já mám třeba talentu na rozdávání, heč...
N marmyš - ® Út 23.6.2015 12:47:39
RK >> Dřív smutné jak trapné. Asi to chce někam dál,třeba na Orlík. Až pojedeš do Chorvatska,tak se tady na ně zastav,pár jich ve vodě pro tebe nechám:-)
N RK - ® Út 23.6.2015 12:35:45
marmyš >> Musíš si uvědomit, že tam u vás máte talentované vody. Přijeď k nám a nestačíš se divit, jak jseš pozadu:-) Prostě okoumi nejsou, je to trapné............:-(
N marmyš - ® Út 23.6.2015 11:23:18
RK >> To snad není ani možné,nenachytat okouny. U nás to umí každá malá holka:-) Onehdá jsem nasadil nymfu Vagasky a jeden mi to spolkl až po vrchní očko u prutu:-)
N RK - ® Út 23.6.2015 8:26:56
marmyš >> Na to jsem zapomněl a je to svatá pravda. Když jsem viděl ty vyfocené okouny, co jsi měl tuhle k obědu, tak jsem o víkendu nelenil a šel si taky pro oběd k vodě.
Hlad jsem měl, čas jsem tomu dal, sliny se mi sbíhaly a k obědu byl kapr z mrazáku. A myslím, že ten den by neuspěl nikdo. Bylo nás tam víc a kromě bolenů-malých , se nechytilo nic. A to tam byli frajeři, co nahazovali zády k vodě mezi nohama(hrozně nebezpečné-nedoporučuju) a jeden dokonce s dvojitou otočkou-dvojitej rittberger-neodpíchnutej. To doporučuju, ale na to je potřeba talent:-)
N marmyš - ® Po 22.6.2015 16:33:26
RK >> Je tady ještě jeden aspekt,o kterém se nepíše-hlad. Čím víc mně u vody vytráví,tím jsem rybám nebezpečnější-možná se jen víc snažím.:-)
N RK - ® Po 22.6.2015 16:24:57
sliver >> ok, tak to potom máš pravdu a já jsem super talent:-)
N S&F - pescador - ® Po 22.6.2015 16:23:00
sliver >> Leda howno !! To jen my staří blbci jsme tak byli vychovávaní ..... dneska u vody potkáváš vesměs ,,rychlokvašky" chytré a zručné jak .... víš co. Takto se to dělá v moderní době.Vše se dozvíš na netu za pár minut. Když to je ještě podloženo vědeckýma, matematickýma a nebál bych se říct nadčasovýma až fylozofickýma informacema tak to má váhu jak řemen.
N sliver - ® Po 22.6.2015 16:14:58
RK >> no a šak to je ten talent přece. Který magor by se nechal pálit slunkem, mrazivým větrem a provazy deště pro jednu smradlavou čudlu ? Všichni bez talentu zmizí dřív než začnou brát. I Vágner to říká, že pro ryby se musí trpět.
A jestli do toho budeš furt šťourat, tak na tebe pošlu bachyho.
N RK - ® Po 22.6.2015 15:32:10
petrikveprik >> Tak zkus někdy jít z dědou a uvidíš, že to tak horké nebude. A myslím, že to víš. Prostě měl štěstí. Taky nechodí do práce, tak si to může obšlápnout častějc, než ty.
K druhému dotazu-hlavně záleží, kde chytám. A potom , kolik tomu dám času.
Ohledně talentu. Sem tam jdeme s kamarády na špacír. Ty rozdíly tam nejsou žádné. Prostě každej chvilku tahá pilku. Stalo se, že cizák vedle nás jednou chytal okouny a my ne. Tak se zašlo na cigárko, loček rumíčku lékařského a za chvíli jsme chytali i my ,,bez talentu" Opakuji, já neříkám, že neexistují mezi rybáři rozdíly. Ale hlavně záleží na tom vědět kdy, kam, na co a to něco mít v krabce. To znamená, že tu danou lokalitu musíš mít nachytanou celoročně a nejlépe celoročně víceročně. No a to chce čas, fůru času a nebo mít podplaceného domorodého dědečka. No a potom nebýt extra lempl přes ruce. Někdo tu psal, že taky vědět kam házet. Na přehradě, kde jsi nikdy nebyl, tak bez rady domorodců jseš v hajzlu i s maxi talentem. Na řece jakbysmet. Ty keci o vracáčku, zborcenym kamenym tarasu, spadlym stromu ve vodě, zlomech dna , tišince za vývařištěm pod jezem atd.atd. , to známe všichni, na to nepotřebuješ talent. Stejně to prochytáš komlet. Rybařina se nepočítá na body, neměří se rychlost na stopkách, neporážíš soupeře ve férovym boji. Soupeřem je ryba a nikdo na světě neví, jestli zrovna bude brát a na co. A když chodíš na nějakou vodu, tak se jí pokusíš co nejsvědomitěji prochytat. A zkoušíš všechno možné a pak i nemožné. A tak to děláme všichni. Ale někdo mnohem častěji, déle a zkouší a chodí ať prší, nebo pálí slunce. Ale to není talent, to je zapálení, vytrvalost. Když někdo chytí pěkného candáta za osm hodin a ty ne za dvě hodiny, tak to nevypovídá nic o talentu. A když je to naopak, tak taky ne. Já vím, že strejda Prošek byl vydra, to je pravda, ale proto, protože tu Berounku znal 50let a byl ještě převozník. Picnout ho na jinou řeku a zaměstnat v továrně, aby toho měl plné trenky, tak by se k vodě tak často nedostal a možná by tahal za kratší konec-kdo ví?
N petrikveprik - ® Po 22.6.2015 13:40:32
Bušák >> jojo tam místo vody teče rum :-)
N petrikveprik - ® Po 22.6.2015 13:38:51
RK >> ...a předpokládám, že talent nemáš a taháš spousty ryb.. (vařím z Tvého tvrzení, že vláčka je jedna z nejúspěšnějších technik..)
N petrikveprik - ® Po 22.6.2015 13:37:18
RK >> podívej - já ten talent třeba u vláčky nemám a sere mě to. Vláčím celé dny jak mezek, ve výbavě peněz, že bych za to mohl koupit 10 těch mezků...a pak potkám dědu s omlácenou plandou a krokodýlem trčícím z baťohu.. Mám jít nakoupit další woblery nebo lepší prut..? Že ty jsi prodejce vláčkařiny, provokuješ poptávku? :-)))
N RK - ® Po 22.6.2015 13:28:04
sliver >> Neprovokuju, neboj. Píšu to, co si myslím. A vláčím a to dlouho.......

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | techniky lovu ]

Co je nového (dravci + obecné)
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKORUM taška a stoleček v jednom

Za 1 570 Kč s DPH.
Tabletop Bait and Bits Bag: taška na veškeré doplňky nebo nástrahy. Má vyztuženou a upravenou horní část, takže Vám slouží jako praktický stoleček. Lze otevřít zipem čelní část, takže nemusíte při každém otevírání sundat odložené věci ze stolečku a zase dávat zpět.


akce, rybareniVýrazná cenová AKCE Fox Tepláky Black

Za 891 Kč s DPH.
Dodáme do 24 hodin.Pohodlně střižené tepláky pro komfortně strávený čas nejen na rybách. Tepláky mají elastickou kotníkovou část a taktéž elastický pas, který se dá navíc stahovat šňůrkou. Dvě kapsy na přední straně a jednu na zadní části.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Jeden z prvních českých e-obchodů. Věříme, že v široké nabídce více než 3000 položek, si každý najde to, co potřebuje.