MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Nezadouci rostlina v rybniku

Dobry den
nevim na koho bych se obratil. Mam rybnik cca. 500 m2, hloubka cca. 1,5m, v podstate je to spodni voda, pred 3 lety jsem si vsiml rostliny, ktera byla na vodni hladine.
Objevi se na Jare a na Podzim zmizi, momentalne je rybnik pokryt s 80%. V rybniku je z vetsi casti jen plevelna ryba, ktere mam v planu se zbavit a nasadit Kapra, Amura. V priloze zasilam foto rostliny.
Prosim o identifikaci a jak rostlinu z rybniku dostat, nejlepe nejakou eko cestou.
Mistnimi ,,odborniky,, bylo doporucena modra skalice............2mg na m3 vody, Vapno....atd.


Dekuji Hanak

Autor diskuse: pepek vyskoc ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 4.6.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N alžběta - ® So 2.7.2016 14:17:30
Rožnovák >> :-) děkuji :-))
N nofish - ® So 2.7.2016 13:54:01
Rožnovák >> vyhrabat, zkompostovat a prý to chce dost vápna na prosypání (já to nikdy kompostovat nemusel, přesadíš rybník a kapr si s tím poradí). Ale pokud to nepoteče, doroste to zas, tak zkus prověřit tu chemii. Tak i tak se pak aplikace do řeky nějak konzultuje s životním prostředím, myslím.
Pokud máš tu chytrou knížku, vydanou svazem, něco tam určitě najdeš. Jsou tam stejně zase jenom sepsané (občas s chybami...) informace z rybářských učebnic.
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 13:49:15
alžběta >> máš líbí za nekonvenční a inovativní přístup. :-))
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 13:47:58
nofish >> dík, sbírám podklady, abych nebyl za troubu a mohl něčím přispět s troškou do mlýna a potom se i aktivně zapojit až se rozhodne co s tím míní dělat,Jinak mámé štěstí že máme tento úsek ohraničují dva velké jezy a nad horním a pod dolním jezem jsem tento problém zatím nezaznamenal. Tak snad se nějaké řešení upeče natáhnem si galoše vyrvem a potom to něčím ještě s asanujem.
N rájovec - ® So 2.7.2016 13:09:55
alžběta >> Pokud přípravek funguje jak ukazuje obrázek, mělo by být jeho použití v příhraničních oblastech uzákoněno.
N alžběta - ® So 2.7.2016 13:03:00
co vysadit hrocha? Rostliny spase, ryby nežere, před pytláky ochrání...
N venca1 - ® So 2.7.2016 12:52:47
Rožnovák >> Tak po jedenácté.: hrábě.:-)))
N nofish - ® So 2.7.2016 12:41:52
Rožnovák >>
Není nálada a čas, ale někde v chytrých knížkách jsou psány koncebtrace postřiků, které by měly zabrat a přitom ještě nezabít ryby. Vyhubí to ale i plankton a takovéto kytky mají vysoký obsah křemíku a dlouho se rozkládají. Koncentrace ti ale říkat nebudu, bude to špatně a mám průser :-) Vím, že se dal použít i normální roundup biakktiv a reglone - zkus se na to někde poptat, jestli s to tak jmenuje, vyrábí a který z nich použít. Co jsme našel, tak spíš tan druhý, roundup prý moc nefunguje pod vodou. Asi by to chtělo udělat test, co na to ryby a co kytky a uvidíš.

PS: Při těch průtocích/neprůtocích na našich pstruhovkách se dívám, že zarůstá všechno a všude. Za pár let to asi bude sranda....
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 12:12:06
Prosil bych o nějaké inovativnější nápady než hrábě, pokud jsou na skladě. Již před zadáním své otázky mi bylo jasné, že nejjednodušší cesta odstranění je mechanická.Tak prosím zkuste zapátrat v paměti a vyšťourat nějakou technologickou pecku a nejlépe i nějakou prevenci,aby odstranění bylo permanentní. ale hrábě už mi nepište ať to tu není 10 krát.Děkuji všem za rady.:-)
N Sa(l)micka - ® Pá 1.7.2016 23:42:31
Mno, pokud by šlo o rybník, přisaď kapra=zvíří bahýnko=do vody půjde míň světla=kytka hůř poroste. V kombinaci s tim, že kytku, na kterou dosáhneš hráběma, vytaháš a zkompostuješ, to bude optimum. Podobnej problém jsme řešili na městě - a klaplo to. Leč pstruhovej revír řešit jak řikají ostatní: hrábě a kompostér. Zkrátka tam máte parádně čistou vodu.
N Rožnovák - ® Pá 1.7.2016 22:59:58
chřenovák >> navrhnu našemu spolku komerční chov kapybar a zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Udržíme rdes v rozumné míře a budeme soběstační v samo zásobéní klobásek a jiných uzenin z tohoto dietního masa :-)
N chřenovák - ® Pá 1.7.2016 22:49:20
Rožnovák >> Asi není na to žadná prevence podle mě jenom asi mechanicka☺
N Rožnovák - ® Pá 1.7.2016 22:44:28
chřenovák >> a nějakou prevenci? nemáš?
N chřenovák - ® Pá 1.7.2016 22:41:58
Rožnovák >> Hrabě a hrabat☺
N Rožnovák - ® Pá 1.7.2016 22:35:54
Po roce přidám příspěvek abych neotvíral zbytečně nové téma. Chci se zeptat jak řešit problém s rdesem kadeřavým na pstruvé řece.Loni za extrémního sucha se průtok vody mezi stupni defakto zastavil a kačeny ho zavlekly z nějakého stojáku do toku.Velmi rychle se rozšířil prakticky po celé délce toku která protéká městem,kde je tok rozdělen stupni.Letos ani memuselo dojít k poklesu hlediny,ale jakmile se oteplilo začal zase velmi rychle bujet.Takže odn června je část revíru nechytatelná a když poklesne voda pstruzi a lipani v kombinaci s touhle rostlinou,mají ještě horší pomínky pro život. Amura do řeky nasadit nemůžem tak prosím o radu.Příkládám aktuální foto postiženého místa revíru.
N sven - ® Pá 5.6.2015 12:18:59
bremic >> :-)))
N bremic - ® Pá 5.6.2015 12:12:25
sven >> takový slimák na koberci musí v rozespalých očích evokovat různé domněnky :)
N sven - ® Pá 5.6.2015 11:59:29
bremic >> :-)))
Tak s tím mám také nějaké zkušenosti :-) Předevčírem jsem jich učil plavat asi pět... Jak rozbalíš krmení tak už lezou.... Přes co přelezou, to osliznou....plzáci, slizáci, hnusáci...
Ale zatím jich letos moc není, bylo i hůř.
Už se mi dvakrát povedlo si je přinést v tašce domů .Jednou si tak večer sedím u počítače a nejednou koukám, jeden už byl asi metr vysoko na skříni...:-) Asi byl schovaný v tašce nebo ve futrálu.
Ještě, že už přítulka spala ...-)) I když je pravda, že vydejchala i půllitr uprchlých pinek v lednici .-))
N sven - ® Pá 5.6.2015 11:45:57
Chosé 2 >> ahoj .-)
My máme to "štěstí", že na sportovní vodě je překapříno a přecejnováno a tedy žádné rostlinstvo moc šancí nemá...
A na chovných se usídlila jen Elodea canadens. S ní se úspěšně potýkají přisazení amuři, později zákal od kapříků a nakonec zimní výmrz po výlovech. Ale stejně je tam příští rok zas... je to prostě nezmar...
Věřím, že kdybys ji chtěl pěstovat úmyslně, tak už dávno chcípla :-)))
N bremic - ® Pá 5.6.2015 10:09:05
R.P. >> jinymi slovy co jsem psal nize :)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1 499 Kč s DPH.
Kvalitní pouzdro na 2 pruty 12ft vč. navijáků. Extra silné polstrování, špička i spodek pouzdra jsou vystužené všitým plastem proti poškození choulostivých částí prut, extra velká kapsa na navijáky typu "long cast", neoprénové držadlo, celorozepínací zipy po celém obvodu pouzdra


akce, rybareniNash Ballmaker 60mm

Naskladnili jsme NASH Ballmaker 60mm, které nebyly rok skladem! Přivezeme vám je na výstavu do Prahy a Trenčína. Budeme mít všechny průměry 60, 40, 30 a 20mm


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Centrum Rybářských Potřeb Centrum Rybářských Potřeb

Prostějov, Plumlovská 3614