MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Daiwa Ballistic EX nebo SH?

Ahoj,mám dotaz jaký je rozdíl mezi modelem Daiwa Ballistic EX a Daiwa Ballistic SH? Díval sem se,že je tam rozdil v Mag Sealu a Felt Oil Sealu a prevod lozisek+pocet. SH je asi starší model,ale pořád je dražší než EX,tak sem z toho trošku na vážkách,který je lepší.

Autor diskuse: Breakdown ®
Zařazeno do: dravci - náčiní, doplňky, 12.4.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Martinbati - ® St 15.4.2015 16:06:14
K&C >> hlavny rozdiel je prevod
N K&C - ® Po 13.4.2015 15:13:18
Ahoj,

BALLISTIC SH ve velikosti 2500 vlastním, EX jsem měl v ruce na výstavě.

Rozdíly jsou na první pohled minimální, ale může to trochu klamat, protože není vidět dovnitř (rozdíl může být např. ve kvalitě a odolnosti použitých ložisek i když SH jich má o 2 méně). Kromě rozdílů, které popisuješ, je ještě kosmetický (5-10 g) rozdíl ve hmotnosti ve prospěch SH. Jinými slovy SH je mírně lehčí. Tady můžeme pouze spekulovat, jestli je to omylem nejednotně udaná gramáž anebo jestli ten nový EX nemá třeba v ZAIONu, ze kterého by mělo být tělo, nějakou příměs...Kromě toho nový model má ještě UTD drag system (rychlejší brzda), což SH nemá. Jestli je to výhoda nebo ne, se těžko odhaduje. Záleží na tom, k jakému druhu rybolovu ho člověk využívá. Subjektivně na mě starší model působí malinko bytelnějším a poctivějším dojmem, ale podle údajů výrobce má ten nový být malinko "našlapanější". Daiwa už je schopna technologii Mag Seal dodávat i do navijáků střední cenové kategorie (např. FREAMS nebo právě BALLISTIC EX) a z toho je patrné, že tato drahá technologie už se zřejmě zaplatila a proto když ji dají do navijáku, který i kvůli tomu dříve stál 6.000 - 7.000 Kč, tak dnes za něj budou chtít už "jen" 4.500 Kč. Další možností rozdílnosti cen může být ještě nepružnost prodejců v cenách směrem dolů u straších modelů, které museli kupovat za vyšší velkoobchodní ceny, než by třeba teď byla ta maloobchodní, právě z výše popsaného důvodu.
N TM - ® Po 13.4.2015 8:32:51
Breakdown - >> Rozdíly jsi vyjmenoval :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | náčiní, doplňky ]

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRohožka s motivem ryby

Za 155 Kč s DPH.
Rohožka s obrázkem ryby velikost 60×40cm je skvěle vypadající doplněk před vchod do Vašeho domu nebo bytu. Vy i každá Vaše návštěva budete z rohožky nadšeni.


akce, rybareniMivardi Bivak New Dynasty + lehátko + spací pytel

Za 10 350 Kč s DPH.
Dodáme do 24 hodin ostatně jak je naším dlouholetým zvikem.Luxusní velkoprostorový bivak z extrémně odolného materiálu M-Tec 410 s vodním sloupcem 10000 mm.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.