MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Trochu politiky, bude mít i vliv na náš koníček ?

Zde otvírám volnou diskusi na politické psaní vašich názorů a témat, jak to vlastně bude, bylo a je. Rusko versus Ukrajina versus USA atd., dále IS a jiné dění v naší ČR a Evropě. Zajímá mě jak to vnímáte vy kteří o tom něco víte a nebo co si o tom myslíte, jak to bude a jestli nám třeba tenhle konflikt a události, které se dějí za poslední roky nezdraží rybařinu jako takovou, náčiní, cestování za rybami ?. Zde můžete psát vše, co se politiky týče, protože do jiných diskusí se to prostě nehodí. Rád čtu vaše názory na toto dění ve světě či Evropě.
Prosím jen slušné vystupování, všechno má svou mez,nevhodné či sprosté urážky a jiné věci budu okamžitě mazat či v neposlední řadě rozdávat kartičky a to já tuze rád. :-)

Autor diskuse: 1Mara ®
Dále moderují: Vash ® + sven ® + Gašpi ® + MAXXSKATER ® + Řízek 5,125 ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 14.2.2015


Příští vládní koalice bude ve složení :

A)- ANO, KDU-ČSL, ČSSD 0%
B)- ANO, KDU-ČSL, TOP 09 0%
C)- ANO, KDU-ČSL, ODS 0%
D)- ANO, KDU-ČSL 8%
E)- ANO bude vládnout samo 0%
F)- koalice bude mít složení jiné 92%

Od 16.2.2017 hlasovalo 12 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.
N MAXXSKATER - ® Čt 23.2.2017 20:28:17
Maďarsko postaví na hranici se Srbskem další bariéru. Má stát tři a půl miliardy.

Maďarská vláda vyčlenila v přepočtu 3,4 miliardy korun na výstavbu další bariéry na hranicích se Srbskem. „Příčinou rozhodnutí o výstavbě druhé linie bariéry je očekávaný tlak ze strany migrantů v průběhu roku 2017,“ řekl ve čtvrtek ministr šéf úřadu vlády János Lázár.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/430283-mad​arsko-postavi-na-hranici-se-srbskem-dalsi-barieru-m​a-stat-tri-a-pul-miliardy.html

V Maďarsku zůstal ještě rozum tzv. doma ...

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1.661 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 4:56:20
http://svobodnenoviny.eu/cesko-je-schopne-prijmout-​az-100-000-uprchliku-aneb-tomas-prouza-do-vlady/

Další ocas ...
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 4:45:07
Více než polovina Američanů se za Trumpa stydí, napovídá průzkum.

Více než polovina Američanů se stydí za svého prezidenta, pokládá ho za nepoctivého a nevěří, že je schopen řádně vést zemi. Vyplývá to z únorového výzkumu agentury McClatchy-Marist, která se dotazovala více než tisícovky respondentů. Na průzkum upozornil deník The Washington Post.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/430287-vi​ce-nez-polovina-americanu-se-za-trumpa-stydi-napovi​da-pruzkum.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 4:35:18
http://svobodnenoviny.eu/merkelova-chce-evropsky-su​perstat-pod-nadvladou-nemecka/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 4:25:12
Americký novinář má kompromitující materiály na CNN.

Americký novinář a konzervativní aktivista James O'Keefe prohlásil, že má „vícehodinovou tajnou nahrávku“ kompromitující televizi CNN. Poznamenal rovněž, že informace byla získána legitimně. Praví se to na webu společnosti.

„Moje obecenstvo, americký lid, je hluboce zklamán masmédií. Myslíme, že naše média by měla být pohnána k odpovědnosti, včetně CNN," řekl novinář a poznamenal, že televize hraje velkou úlohu v informačním prostoru.

Aktivista dál uvedl, že obviňuje nejen CNN, ale také další média.

Podle jeho slov neměl kvůli obrovskému množství údajů možnost pečlivě prostudovat všechny informace. Znamená to, že na internetu bude zveřejněna „nepropracovaná informace," což připomíná příběh s WikiLeaks, píše autor.

Prezident USA Donald Trump označil předtím The New York Times, NBC, ABC, CBS a CNN za nepřátele lidu kvůli publikaci lživých zpráv. Nejednou vyčetl americkým médiím šíření falešných informací.

https://cz.sputniknews.com/svet/201702234807367-ame​ricky-novinar-kompromitujici-materialy-cnn/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 4:10:44
Otec tří dětí neunesl vyhoštění, skočil z mostu u přechodu do USA.

Čtyřiačtyřicetiletému Guadalupu Olivesovi Valenciovi se v pondělí zhroutil svět. Řadu let pracoval v Kalifornii jako zahradník, aby doma v Mexiku zajistil své tři syny, jimž před dvěma lety zemřela matka. Deportován byl už jednou a teď se pokusil o návrat.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/430289-ot​ec-tri-deti-neunesl-vyhosteni-skocil-z-mostu-u-prec​hodu-do-usa.html

Tak a mají opět něco na mediální masáž ...
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 3:53:40
VIDEO: Muslimský gang migrantů rozbíjel výlohu obchodu v britském Bradfordu. Chtěl napadnout muže, který se tam schoval.

Gang muslimských migrantů, který se sjel do britského Bradfordu řádil před výlohou obchodu.

Na videu v britském Bradfordu je zachycen gang složený z muslimských migrantů, který z blíže neurčeného důvodu pronásleduje muže, který se běží schovat do obchodu. Jeho pronásledovatelé se za ním chtějí dostat za každou cenu, proto se snaží kladivem rozbít výlohu obchodu.

Mezitím další člen gangu nejspíš také kladivem rozbije okénko jednoho ze zaparkovaných aut a pak ,,jako by nic" odchází pryč.
http://www.securitymagazin.cz/zpravy/video-muslimsk​y-gang-migrantu-rozbijel-vylohu-obchodu-v-britskem-​bradfordu-chtel-napadnout-muze-ktery-se-tam-schoval​-1404055025.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 3:38:56
Putin prohlásil, jaké cíle Rusko v Sýrii sleduje.

Prezident Ruska Vladimir Putin oznámil, že je potřeba se vyhnout zasahování do věcí Sýrie z vnější a RF se toho bude držet, protože je nutné bojovat pouze s teroristickými skupinami na území této země.

„Známe Sýrii jako stát mnoha národností a církví. Bylo takovým velmi dlouho. A to byla záruka územní celistvosti této země. Budeme vycházet z těchto úkolů, a v konečném důsledku práce čeká na samotné Syřany," řekl Putin na setkání s ruskými vojáky.

„Musíme udělat vše, aby při rozhodování této klíčové otázky, kterou je územní celistvost země, nebylo žádného vnějšího zasahování. A naším cílem, vy ho znáte, vy jste ho plnili, je boj právě s teroristickými skupinami," dodal prezident.

https://cz.sputniknews.com/svet/201702234809074-put​in-cile-rusko-syrie/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 3:28:17
Švédsko podniká kroky k zavedení práva šaría, rozhoduje ve prospěch dětských sňatků.

Švédský soud rozhodl ve prospěch manželství mezi 14 letou Syřankou a jejím 21letým manželem, který je zároveň jejím bratrancem. Soud rozhodl na základě toho, že dospívající dívka se jeví jako „zralá“, stejně tak rozhodl i z náboženských a kulturních důvodů.

Podle webu Speisa se dívka vdala za svého bratrance v rodné zemi již ve svých 12 letech . Pár zažádal o azyl, následně byl poslán žít k dívčině tetě a její rodině do Švédska. Kromě toho, že není plnoletá, je nyní i těhotná.

Švédská sociální služba se zapojila z důvodu dívčina nízkého věku a kvůli tomu, že manželství považuje za zcela nevhodné. Proto se také rozhodla podniknout logické kroky a vzít případ k soudu.

Soudce, který případu předsedal, však s úřady sociálních služeb jejich rozhořčení nesdílel a necítil, že by byl spáchán jakýkoliv trestný čin, jelikož pár byl vychován s odlišným náboženským a kulturním vnímáním morálky. Soud dokonce shledal 14 letou dívku „vyzrálou“ a proto na tom nevidí nic špatného.

Soudy si neví rady

Toto je diskutovaná otázka mnoha evropských zemí, jako je Švédsko a Německo, které zaznamenaly příliv imigrantů. Mnoho soudů si není jisto, jak v určitých situacích kvůli kulturním rozdílům postupovat a nezřídka končí straněním uprchlíkům ve snaze někoho neurazit.

O děsivě podobném případu se rozhodovalo v Německu, kde si 14 letá teenagerka vzala 20 letého bratrance. Regionální německý soud se rozhodl manželství uznat za právoplatné bez ohledu na to, že legálně je možné v Německu uzavřít sňatek až po dovršení 16 let.

Mezi stovkami tisíc migrantů přicházejících do Evropy je celá řada nezletilých manželek, z nichž je některým 11 let a některé jsou již matkami. Navzdory tomu, že většina evropských zemí stanovuje minimální věk pro uzavření manželství 16 let, vypadá to, že úřady si nejsou jisty, co mají s mladými nevěstami migrantů dělat.

Neexistují žádné oficiální záznamy o počtu nezletilých manželek žijících v Evropě, ale odhaduje se v řádech stovek. Ačkoliv v některých případech byly dívky od svých manželů odděleny a umístěny do zařízení na ochranu dětí, v dalších se úřady spokojily s tím, aby se svými manželi zůstali ze strachu, že by je mohly traumatizovat.

Dopad na justiční systém

Kromě pedofilie existují ještě dva hlavní negativní vlivy, které tato rozhodnutí budou na mít soudní systém. Za prvé, tato rozhodnutí znamenají, že Švédsko a Německo nyní schvalují právo šaría a mohou sloužit jako precedens pro další zavádění práva šaría v zemi. To zahrnuje například otroctví, zabíjení z milosti a znásilňování. Tyto praktiky vychází z určité formy práva šaría a mohou být před soudem odůvodněny na základě tohoto precedensu.

Druhý problém se týká rodilých občanů těchto zemí, kteří se dozvídají, že určité zákony se nyní nevztahují na lidi, kterým je povoleno žít v jejich zemi. „Je to dobrá legislativa, která udělala jasno v tom, že dětské sňatky ve Švédsku nejsou povoleny,“ říká Aleksander Gabelic, předseda švédské asociace OSN, pro Aftonbladet.

Co se týče úřadů, je kritický. Tvrdí, že rozlišují mezi lidmi a národy. „Je pozoruhodné, že na rodilé Švédy se vztahují jiné právní předpisy než na lidi, kteří přišli z jiných zemí,“ říká.

Tedy je nutné si položit otázku, jestli imigranti, kteří přijali azyl, by neměli dodržovat zákony dané země pro dobro společnosti? Většina uprchlíků žádá o azyl protože zákony, které mají ve své rodné zemi se v průběhu let zhoršují. Nyní chtějí utéct jenom aby zavedli ty samé hrozné zákony v nové zemi? Tato soudní rozhodnutí vytvořila kluzký svah morálky a náboženství versus práva.

https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1079-svedsko-podn​ika-kroky-k-zavedeni-prava-saria-rozhoduje-ve-prosp​ech-detskych-snatku
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 3:18:33
Obama dal těsně před odchodem NSA speciální pravomoci, aby „dostala Trumpa“.

Bývalý prezident Barack Obama těsně před odchodem z úřadu udělil NSA speciální pravomoci, které této agentuře zařídí, aby mohla „dostat Trumpa“.

Podle lednového článku v New York Times rozšířil Obama záhadně pravomoci Agentuře národní bezpečnosti, aby odposlouchávala i osobní komunikaci prezidenta – čehož on sám nikdy obětí nebyl.

Tato nová pravidla významně uvolňují dlouho platná omezení pro to, co smí NSA dělat s informacemi shromážděnými při jejích hromadných dohledových operacích, které americké odposlechové zákony skoro neregulují. K tomu patří sběr satelitních přenosů, telefonních hovorů a emailů, které prochází síťovými směrovači do zahraničí a zprávy mezi lidmi v zahraničí, které prochází sítěmi domácích směrovačů.

Tyto změny znamenají, že těmito daty se bude prohrabávat daleko více úředníků. Vláda v podstatě omezuje riziko, že NSA unikne nějaká informace, která by se mohla hodit jiné agentuře, ale zvyšuje riziko, že tito úředníci spatří soukromé informace nevinných lidí.

Pjmedia.com hlásí:

Jednou ze stěžejních otázek za vyhozením Mika Flynna, která měla být položena, ale skoro se neklade, je, kdo toho generála odposlouchával? Odpověď známe, byla to Agentura národní bezpečnosti, dříve známá jako Žádná taková agentura, tj. hlavní národní útvar sběru signálního zpravodajství (SIGINT).

Kdysi rozkouskovaná, aby se zabránilo poškozování soukromých občanů nachytaných v síti Černých vdov (což se už stalo nám všem) a jejích technologických následníků, teď ale náhle NSA dostala větší prostor k tomu, aby sdílela své poznatky s ostatními, ale více zpolitizovanými orgány zpravodajské komunity. A proč?

Nazvěme to soupiskou zloduchů:

Ministryně spravedlnosti Loretta E. Lynch 3. ledna podepsala nové předpisy umožňující NSA předávat „hrubé signály zpravodajských informací“ poté, co je ředitel národního zpravodajství James R. Clapper Jr. podepsal 15. prosince, uvádí 23 stránková převážně odtajněná kopie tohoto úkonu.

NSA až dosud, než se podělila o zachycenou komunikaci s jinými agenturami jako CIA nebo zpravodajské složky FBI a Úřadu pro drogy, tak informace filtrovala. Analytici NSA předali jen informace, které považovali za patřičné, když je očistili o identity nevinných lidí a o nevztahující se osobní informace.

Teď se i ostatní zpravodajské agenturu budou moci přímo prohrabávat hrubými záznamy komunikací zachycených NSA a teprve pak uplatnit takováto pravidla k „minimalizaci“ narušování soukromí.

„Tímto se nerozšiřuje podstatná schopnost orgánů zákona v přístupu k signálnímu zpravodajství,“ řekl Robert S. Litt, generální rada pana Clappera. „Tím se prostě jen rozšiřuje pokrytí pro větší počet analytiků, kteří budou těmi už zavedenými předpisy vázáni.“

K tomuto si přidejte značku nehorázných keců. „Rozšiřuje pokrytí,“ panenko skákavá. Jedna z věcí platných pro zpravodajskou komunitu je ta, že „existující předpisy“ jsou dělané tak, aby se porušily, kdykoliv si někdo z těch jejich nikomu se nezodpovídajících poskoků zamane; vždyť jsou to lidé, které lži a podvody živí. A ten génius Demokratů udělal něco, co by jim příště měli provést Republikáni, když zneužil dobu předávání moci k tomu, aby změnil tolik předpisů a zahnízdil tolik aparátčiků, kolik jen jde, než formálně předal opratě novému kočímu.

Ale právník Americké unie občanských svobod Patrick Toomey tento krok nazval erozí předpisů určených k ochraně soukromí Američanů, pokud jsou jejich zprávy zachyceny globálními metodami sběru dat NSA. Uvedl, že domácí internetová data byla často směrována nebo uložena v zahraničí, odkud je lze vyluxovat bez soudního dohledu.

„Než aby se měl dramaticky rozšiřovat vládní přístup k takovému množství osobních, tak bychom spíše potřebovali silnější předpisy k ochraně soukromí Američanů,“ řekl pan Toomey. „Sedmnáct různých vládních agentur by se mělo hrabat v emailech Američanů vyměňovaných se svými členy rodin, přáteli a kolegy, aniž by k tomu měly soudní příkaz.“

Správně. Ale Čtvrtý ústavní dodatek už dávno odešel vraty od konírny i se všemi těmi krásnými koni, co tu kdy byli. Google a Facebook a Amazon o vás ví více, než obvykle věděla CIA nebo FBI. Většinu osobních informací dáváte sami. Zamyslete se nad tím příště, až ťuknete na zatržítko, že chcete poslat obrázky svým milovaným a pokecat o svých cestovních plánech.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9926-obama-pravomoc-​nsa-dostat-trump
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 3:08:19
I ty respektuj výsledky referenda, vzkazuje ,,vzpurnému" Blairovi Jeremy Corbyn.

Šéf britských labouristů vzkazuje Tonymu Blairovi, aby respektoval výsledky Brexitu.

Předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn apeluje na bývalého britského premiéra, aby i on uznal výsledky referenda o vystoupení Velké Británie z EU, které proběhlo v červnu minulého roku.

Kritizoval Blaira, že v současné situaci vyjednávání o tzv. tvrdém Brexitu jeho slova situaci nikterak nepomáhají. Zejména mu pak vyčetl, že podle bývalého premiéra není Brexit nevyhnutelný. Blair vyzval na své přednášce v Londýně minulý týden Brity, aby proti Brexitu povstali, protože se dá ještě zvrátit.

,,Referendum (z 23. června 2016) dalo velice jasné rozhodnutí a my máme toto rozhodnutí respektovat. To je důvod, proč nemůžeme blokovat článek 50,". Referendum proběhlo, tak respektujme výsledek," prohlásil Corbyn na univerzitě v britském městě Warwick.

Corbyn na univerzitě řekl, že Velká Británie musí nyní obrátit svou pozornost k takové politice, která ochrání pracovní místa po celé zemi a současně udrží dobré vztahy s evropskými zeměmi.

Blair usiluje o to se po několika letech vrátit se do vysoké politiky se svým novým politickým uskupením Open Britain.

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/i-ty-respektuj​-vysledky-referenda-vzkazuje-vzpurnemu-blairovi-jer​emy-corbyn-1404055073.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 2:58:15
Putin prozradil, kolik bojovníků z bývalého SSSR bojuje v Sýrii.

V Sýrii se shromáždilo obrovské množství bojovníků z Ruska a bývalých sovětských republik, prohlásil ruský prezident Vladimír Putin během setkání s důstojníky Severní flotily.

„Podle našich předběžných údajů se jedná o tisíce. Podle údajů GRU (hlavní výzvědné správy) Generálního štábu FSB jsou to asi tak čtyři tisíce z Ruska a kolem pěti tisíc z republik bývalého Sovětského svazu," řekl prezident.

„S přihlédnutím k tomu, že mezi našimi zeměmi existuje bezvízový styk, je nám jasné, jak obrovské nebezpečí se skrývá v tomto semeništi terorismu na území Sýrie právě pro nás, pro Rusko. Tím, že jste plnili bojové úkoly daleko od hranic naší vlasti, jste bezprostředně přispívali k zajišťování bezpečnosti Ruska," řekl Putin vojákům.

Přitom zdůraznil, že ruští vojáci způsobili značné škody teroristům v Sýrii, což napomohlo úsilí všech zemí zapojených do boje s mezinárodním terorismem, které přineslo kladné výsledky, a přispělo i k vytvoření podmínek pro pokračování mírových jednání mezi syrskou vládou a ozbrojenou opozicí.

https://cz.sputniknews.com/svet/201702234808953-put​in-kolik-bojovnici-sssr-syrie/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 2:48:18
Sobotka se bál konfliktu se Zemanem. Proto s návrhem nového ministra otálí, tvrdí politologové.

Ani dnes nepadlo jméno toho, kdo by měl nahradit odvolaného ministra Jana Mládka. Resort průmyslu a obchodu tak zůstane od března bez šéfa. Respektive provizorně se jej zřejmě chopí sám premiér Bohuslav Sobotka. Ten sice odpoledne poslancům slíbil, že jméno Mládkova nástupce oznámí po jednání s prezidentem, s tím se ale později na žádném kandidátovi nedohodl. Po schůzce odmítl komentovat spekulace o možných adeptech a ministerstva se rozhodl do sjezdu ČSSD chopit sám. Podle politologů nechtěl případným konfliktem se Zemanem oslabit svoji pozici a rozhodl se proto k provizoriu.

http://www.info.cz/cesko/sobotka-se-bal-konfliktu-s​e-zemanem-proto-s-navrhem-noveho-ministra-otali-tvr​di-politologove-5199.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 2:38:16
Paříží stále zmítají protesty. Proti demonstrantům policie použila slzný plyn.

I po několika týdnech lidé v ulicích protestují proti policejní brutalitě.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/parizi-stale-zm​itaji-protesty-proti-demonstrantum-policie-pouzila-​slzny-plyn-28316
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 2:23:23
Trump zrušil Obamovo nařízení o transsexuálech a toaletách.

Americký prezident Donald Trump ve středu zrušil spory vyvolávající dekret svého předchůdce Baracka Obamy, který umožňoval studentům se změněnou pohlavní identitou svobodnou volbu toalet. Nyní bude záležet na jednotlivých státech, jaký zvolí přístup k právům příslušníků sexuálních menšin.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/430164-tr​ump-zrusil-obamovo-narizeni-o-transsexualech-a-toal​etach.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 2:13:12
Lepší Evropa na obzoru?

KOMENTÁŘ

Marine Le Penová a Geert Wilders. Jedno mají společné. Nazývají věci pravými jmény, bez příkrasy, přetvářky a hlavně politické korektnosti, která Evropě způsobila mimořádnou bolest. Oba nyní dominují volebním průzkumům a mají velmi dobrou šanci se chopit ,,kormidla" ve Francii, respektive Nizozemí.

Příčina jejich popularity je jednoduchá. Byla a je to především přímočarost, s níž šli do politického boje proti mainstreamu v otázce migrační krize, islamismu a s ním souvisejícího terorismu. Varovali před několika lety, že Evropa se dostane do stavu, v jakém je teď - bojácném, neakceschopném, se zbabělými politickými elitami, které nejsou schopni účinně řešit chronickou migrační krizi a s ní spojené důsledky.

Postoje Le Penové a Wilderse jasně a srozumitelně pojmenovali stav věcí, jaký nyní v Evropě panuje, za což se jim dosavadní vládnoucí politické špičky dopodud vysmívaly. Teď, když jim lidově řečeno teče do bot, a vidí, jak stoupá jejich popularita, tak raději mlčí.

Pokud Wilders s Le Penovou skutečně ve svých zemích zvítězí, nebude to pro Evropu znamenat spásu či instantní záchranu. Bude to znamenat pro Evropu minimálně naději, že migrační krize může být řešena i jinak, než jak to v současné době předvádějí ,,bruselské elity".

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/lepsi-evropa-n​a-obzoru-1404055074.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 2:03:20
Rasově nenávistný útočník, co naplival do tváře miminku, že „běloši by se neměli množit,“ se vyhne vězení.

Rasově nenávistný útočník, který naplival do tváře devítiměsíčnímu miminku se slovy, „běloši by se neměli množit,“ přestože jeho útok byl zcela nevyprovokovaný, se vyhne vězení.

Kadeřnice Rebecca Telford, 25, se v lednu procházela se svým děťátkem, Laylou-Jean, v jižním Shieldsu, když k ní přistoupil 33letý Rezzas Abdulla, a to teď řešil korunní soud v Newcastleu.

Prokurátorka Emma Dowling soudu řekla: „Naklonil se ke golfáči a naplival její dcerce do tváře.“

„Když to dělal, tak řval: ‚Běloši by se neměli množit.‘“

Telfordová se pokusila Abudullahovi postavit, ten jí ale prostě řekl, „drž tu zasranou hubu,“ a zatímco ona trnula úžasem, tak odkráčel, hlásí Daily Mail. Pokusila se to nafotit, byla ale příliš šokovaná.

Paní Dowling soudu řekla, že Abdullahův plivanec se „rozplizl“ přes tvář Layly-Jean, a že jí matka musela řešit odstranění toho slizu pomocí kolemjdoucích, aby to utřela.

Abdulla, který byl už dvakrát odsouzen za rasovou nenávist za útoky na bílé ženy, byl poté vypátrán pomocí CCTV kamery.

Během výpovědi o dopadu na oběť paní Telford policii řekla: „Jsem naprosto znechucená a zdeptaná tím, že vzrostlý muž, bez ohledu na jeho rasu či náboženství, může v naprosto nevyprovokovaném útoku plivnout do tváře bezbrannému miminku.“

„Kdyby neprocházel kolem, tak bych si ho ani nevšimla, nedošlo k žádnému očnímu kontaktu a k žádné výměně slov. Nikdy před tím jsem ho neviděla. Myslím si, že na ni plivl prostě, protože jsme bílé, byla jsem samotná žena, a tak snadný cíl.“

Layla-Jean byla po incidentu přijata k lékařskému vyšetření, aby se zjistilo, není-li v ohrožení nějakou infekcí.

Abdulla byl po útoku kvůli svému psychickému stavu ošetřen na psychiatrii v nemocnici s pozdějším doléčováním i po propuštění.

Následně byl za tento útok odsouzen k osmi měsícům podmínečně na 18 měsíců spolu s rehabilitací a ošetřováním jeho psychického stavu.

Soudce v tomto případě řekl, že Abdulla měl, „jak to vidím, problém s bílými ženami,“ dodal ale, že Abdullovo zhoršující se psychické zdraví k tomuto přečinu také „přispělo“ a že „společnosti obecně“ lépe poslouží, když se Abdullovi bude nadále dostávat spíše léčby.

Paní Telford po ukončení soudu řekla: „South Shields je opravdu multikulturní, ale nikdy předtím jsem nic takového mezi rasami neviděla.“

„Bylo to děsivé. Jsem sice ráda, že byl vydán spravedlnosti, myslím si ale, že z toho vyvázl levně.“

„Nejsem vůbec rasista, ale upřímně si myslím, že kdyby to bylo obráceně a já se hrubě chovala k němu, tak by se se mnou zacházelo jinak.“

„Layle-Jean bylo jen devět měsíců. Neměla ponětí, co se děje, ale byla i tak vyděšená.“

Dodala: „Volala jsem doktorům a ti mi řekli, že Layla-Jean by mohla potřebovat injekci BCG pro případ nákazy TB.“

„Normálně se děti neočkují, dokud nejsou o dost starší, a to, co musela podstoupit, na ni bylo moc.“

„Naštěstí to nakonec zapotřebí nebylo, ale způsobilo mi to dost trápení a stresu.“

„Nemám dojem, že by policie to, co se stalo, vzala vážně, protože v tom nebylo fyzické násilí, ale jinak byli fantastičtí a povedlo se jim ho chytit během pár dnů.“

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9915-rasove-nenavist​ny-utocnik-plivnuti-tvar-mimimnko-vyhne-vezeni
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 1:53:57
Putin oznámil, co donutilo bojovníky v Sýrii usednout k jednacímu stolu.

Ruští vojáci způsobili mezinárodním teroristům v Sýrii značné ztráty, a to napomohlo vytvoření podmínek pro uspořádání mírových jednání mezi opozicí a Damaškem, oznámil ve čtvrtek prezident RF Vladimir Putin.

„(Vy) jste způsobili mezinárodním teroristickým skupinám značné ztráty, velké škody jste způsobili na jejich základnách, skladech se zbraněmi a municí, na technice a infrastruktuře. A to zcela jistě přispělo k pozitivním výsledkům úsilí všech zemí které se účastní boje s mezinárodním terorismem, v tomto případě v Sýrii, a napomohlo to vytvoření podmínek pro pokračování mírových jednání mezi vládou Sýrie a ozbrojenou opozicí," řekl Putin při proslovu k vojákům.

https://cz.sputniknews.com/svet/201702234808964-put​in-bojovnici-syrie-jednaci-stul/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 1:34:49
Milionové odškodné pro sebevraha IS bylo správné, zní z Velké Británie.

Jamal al-Harith, někdejší vězeň z tábora Guantánamo, se odpálil jako sebevražedný atentátník Islámského státu (IS), připomíná úvodník serveru The Guardian. Prestižní deník však tvrdí, že ani tento případ nemůže ospravedlnit rozšíření mimosoudních detencí a používání mučení.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/183147-milionove​-odskodne-pro-sebevraha-is-bylo-spravne-zni-z-velke​-britanie/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 1:14:12
Jestli tohle krátké video uvidí paní Merkelová, tak ji zaručeně trefí šlak. Kdyby bylo v němčině, tak by to byl její konec v politice.

Dostali jsme včera na redakční email od Pavla Valenty povedené video, na které by se měla v prvé řadě podívat Magda Vášáryová. Bývalá velvyslankyně v Rakousku tvrdí, že spojování migrantů se znásilněními a napadeními je jen propaganda a nic takového neexistuje. Buď je paní Vášáryová senilní, nebo neumí německy, protože nejenom toto video, ale i desítky článků přejímaných serverem ParlamentníListy.cz či ePortál.cz ji usvědčují z omylu.
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9067-je​stli-tohle-kratke-video-uvidi-pani-merkelova-tak-ji​-zarucene-trefi-slak-kdyby-bylo-v-nemcine-tak-by-to​-byl-jeji-konec-v-politice.aspx
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 0:58:38
Hlavním favoritem prezidentských voleb ve Francii je opět Macron, tvrdí nový průzkum.

Hlavním favoritem nadcházejících prezidentských voleb ve Francii je opět nezávislý kandidát Emmanuel Macron. Nový průzkum potvrdil očekávání, že předběhne kandidáta umírněné pravice Françoise Fillona poté, co získal podporu hlavní osobnosti francouzských centristů - Françoise Bayroua.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/430295-hla​vnim-favoritem-prezidentskych-voleb-ve-francii-je-o​pet-macron-tvrdi-novy-pruzkum.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 0:46:29
Při útoku v Nigeru zemřelo 15 lidí, v Nigérii unesli dva archeology.

Niamey/Abuja - Teroristický útok na vojenskou hlídku na západě Nigeru si vyžádal životy 15 vojáků. Dalších 19 vojáků utrpělo zranění. Na severozápadě Nigérie ve státě Kaduna unesli neznámí ozbrojenci dva německé archeology.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/afrika/183189-pri-u​toku-v-nigeru-zemrelo-15-lidi-v-nigerii-unesli-dva-​archeology/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 0:30:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
V Damašku řekli, jak chtějí vyřešit otázku vojenské přítomnosti Turecka.

V Damašku doufají, že otázku vojenské přítomnosti Turecka na území Sýrie se podaří urovnat politickými prostředky, aniž by konflikt vyústil v přímou vojenskou konfrontaci, prohlásil v interview pro RIA Novosti syrský ministr pro otázky usmíření Ali Hajdar.

„Politika syrského vedení se v této otázce nezměnila. V našem postoji k přítomnosti tureckých ozbrojených sil k žádným změnám nedošlo. Pokládáme to za porušení suverenity a za okupaci Sýrie,", řekl syrský ministr.

Současně zdůraznil, že „volba místa, doby a nástrojů, které mají zajistit vyřešení tohoto problému, jsou výsadou vojenského a politického vedení Sýrie". „Bylo by žádoucí, aby byla (tato otázka) vyřešena hned v počátečním stadiu politickými prostředky, aniž by vše vyústilo v přímou vojenskou srážku," podotkl syrský ministr.

Podle jeho slov se snaží Ankara vnutit Sýrii svou přítomnost na jejím území, což vytváří předpoklady pro podobný střet. „Jiná otázka ovšem je, jestli dokáže Rusko zabránit tomu, aby celá věc přerostla ve vojenskou konfrontaci, a jestli dokáže přesvědčit Turecko, aby se vzdalo záměru setrvat v Sýrii na dlouhou dobu," prohlásil zdroj agentury.

https://cz.sputniknews.com/svet/201702234807809-dam​asek-otazka-vojenska-pritomnost-turecko/
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 0:12:39
Trump vybuduje nejlepší jaderný arzenál, kapacita prý zaostává.

Kapacita americké jaderné výzbroje zaostává, arzenál USA je třeba vybudovat tak, aby byl „nejlepší ze všech”, prohlásil americký prezident Donald Trump. Zároveň obvinil Rusko, že rozmisťováním raket s plochou dráhou letu porušuje odzbrojovací smlouvy. Hodlá o tom hovořit s prezidentem Vladimirem Putinem, jakmile se setkají.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/430296-tr​ump-vybuduje-nejlepsi-jaderny-arzenal-kapacita-pry-​zaostava.html
N MAXXSKATER - ® Pá 24.2.2017 0:02:10
Kope na rozloučenou do EU? Juncker podpořil Evropu, kde neplatí stejná práva a povinnosti pro všechny.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se vyslovil pro myšlenku, že by v rámci Evropské unie existovaly různé vrstvy států s rozdílnými závazky a povinnostmi. Sama idea není nijak nová, od vrcholného představitele evropského společenství ale překvapí. Kritici ji obyčejně označují za krok od integrace a proti podstatě EU.

http://www.info.cz/svet/kope-na-rozloucenou-do-eu-j​uncker-podporil-evropu-kde-neplati-stejna-prava-a-p​ovinnosti-pro-vsechny-5204.html
N MAXXSKATER - ® Čt 23.2.2017 23:51:26
Prezident Zeman pokřtil Černou knihu České televize. To, co u toho prohlásil, se na Kavčích horách určitě líbit nebude.

Prezident Miloš Zeman pokřtil ve Slovenském domě v Praze Černou knihu České televize, která je ohlédnutím za tím, co se o tomto veřejnoprávním médiu objevilo na serveru ParlamentníListy.cz v rámci pravidelného Týdnu v médiích. Prezident při té příležitosti poznamenal, že by i tato kniha mohla trochu přispět k prozření uživatelů České televize stejně jako politiků. Přál by si, aby se redaktoři České televize stali duševně normálními, k čemuž by nejlépe došlo výměnou stávajících redaktorů.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezid​ent-Zeman-pokrtil-Cernou-knihu-Ceske-televize-To-co​-u-toho-prohlasil-se-na-Kavcich-horach-urcite-libit​-nebude-476822
N 1Mara - ® Čt 23.2.2017 23:48:09
Pokračování ! :-()neskutečný, jaký prachy se tady točili a jedna velká otázka, kdo všechno z toho profitoval ? :-(((
celá vláda ??
N MAXXSKATER - ® Čt 23.2.2017 23:36:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Stálý zástupce RF: Moskva zachrání Evropu před novou vlnou migrace.

Rusko fakticky zachrání Evropu před novou vlnou migrace díky příměří, u milionů Syřanů se objevila naděje na návrat do svých domovů, prohlásil stálý zástupce Ruska při oddělení OSN v Ženevě Alexej Borodavkin.

„Před novou vlnou migrace do Evropy ji už pokolikáté zachraňuje Rusko," řekl Borodavkin ve čtvrtek.

Kromě toho zdůraznil, že díky příměří v Sýrii, o němž byla dohoda uzavřena za bezprostřední účasti Ruska, se u milionů Syřanů objevila naděje, že se budou moci vrátit domů.

https://cz.sputniknews.com/svet/201702234808459-mos​kva-evropa-nova-vlna-migrace/
N MAXXSKATER - ® Čt 23.2.2017 23:16:48
Američtí muslimové se složili na opravu židovského hřbitova poničeného vandaly.

Američtí muslimové pomohli shromáždit desítky tisíc dolarů na opravu židovského hřbitova na předměstí St. Louis ve státě Missouri. Více než 170 náhrobků na hřbitově, který na tomto místě stojí více než sto let, poničili o uplynulém víkendu vandalové.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/430293-am​ericti-muslimove-se-slozili-na-opravu-zidovskeho-hr​bitova-poniceneho-vandaly.html

Je potřeba si udělat nějaké ty plusové body. :-)))

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1.661 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Stojan New Green 4 Rod (SLEVA 64 %)

Za 1 669 Kč s DPH.
Stojan od firmy Prologic na čtyři pruty, který je vyroben z lehké slitiny hliníku s povrchovou úpravou hnědo-zelené barvy.


akce, rybareniMIVARDI Rodpod Hardcore XL (6 nohou)

Za 3 126 Kč s DPH.
Pro registrované zákazníky ještě o 5 % levnější! Nekompromisní a mimořádně stabilní stojan na pruty. Standardně je dodáván se třemi páry teleskopických noh v různých délkách s bajonetovým systémem výsuvu.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...