MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vynucení odchodu z místa

Ahoj,
dneska sem si sednul k vodě a setkal se rybářem, který se nejdříve zeptal jak se chytá a potom mě začal vyhazovat z místa. Zeptal jsem se jestli to má nějak rezervované a odpovědí bylo "Hele moc si nevyskakuj nebo tě hodím do vody :D". Sebral jsem se a šel jinam. Nějak jsem neměl náladu se s někým hádat. Začal se ohánět "rybářskou etikou", jako že když někam přijedu a vidím upravený místo tak ho prý nikdy nenapadne si tam sednou.
Místo bylo upravené, vykopané a chápu, že to dalo dost práce. Ale i tak mě docela překvapilo takové jednání.
Takže moje otázka zní existuje něco takového jak mi bylo naznačeno tedy "rybářská etika" v tom kam si sednout a kde chytat.
Díky za reakce

Autor diskuse: kebby ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 18.9.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 11 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Radunak - ® Ne 21.9.2014 10:37:57
unudle >> tak se tam ve středu potkáme. Jdem tam s kolegou zabouchat :))
N unudle - ® Ne 21.9.2014 10:37:01
Radunak >> Zdar. Na dravcích jsem nebyl, lapal jsem kapříky a jinou droboť, Ale docela to šlo. Na sumárech z okolí nikdo taky nebyl a co jsem se doslechl z minulýho víkendu, tak tam vytáhli jednoho 148cm a nějaké menší. Jinak tahali okouny a nějaké candáty malých velikostí. Chystám se ve středu, to by se mělo vyčasit, nerad totiž moknu někde uprostřed jezera.
N Radunak - ® Ne 21.9.2014 10:30:20
unudle >> čááááuuu.Tak jak je? Jak jde lov? Ani nedutám, nechcu červenou :))
N unudle - ® Ne 21.9.2014 10:28:46
Radunak >> Bacha aby jsi nedostal červenou:-))
N Radunak - ® Ne 21.9.2014 10:27:23
Proč v každé diskusi rejou furt stejné nicky? Že jim kucí nenandáte červený. Jděte radši na ryby.
N kakr - ® Ne 21.9.2014 9:29:29
Hrabal >>
Ještě jednu pohádku, třeba o Budulínkovi....
N Mrknato - ® Ne 21.9.2014 6:44:47
Ziggy >> Vidíš toto je vynucení odchodu (od MRKu)...)))))) takto se to může udít i u vody. Přijde k tobě rybář a začne mlít ukrutý pitomosti o samoseku, bolelízu, škodlivosti ,můček, že jediné co ti zbývá, aby ti hlava nepraskla, je utýct....... Je to vyhrazování si místa k lovu, nebo není? .....)))))

(Něco jako strýc Pepin z Postřižin)
N Ziggy - ® So 20.9.2014 22:11:54
Mrknato >> nezlob se, teď už je to škoda i virtuálního papíru, dobrou a ničím nerušenou noc
N Mrknato - ® So 20.9.2014 21:50:42
Ziggy >> Prosím, co je platná informativní tabulka? Rád bych si rozšířil obzor, bych nezůstal věčně u můček, bolelízu a samoseku...)))
N Ziggy - ® So 20.9.2014 21:46:33
Mrknato >> Nechytil :----)))
nemyslel jsem nějakou deb..ní blanko tabulku, nejsem ..........
to dá rozum, pouze platnou informativní
chytám kde to umožňuje řád a ostatní neřeším, když narazím na "divného" rybáře který má podobné řeči, odcházím

jen nevyhledávám problémy a jsem u vody rád
N Mrknato - ® So 20.9.2014 21:36:15
Ziggy >> No chytil jsi se ....)))
Teď mi řekni, proč by jsi akceptoval nějakou bianko tabulku?......... Ze slušnosti, servility, svazoposlušnosti, jsi pacifista, nemáš rád probléma......
N Petis_CZ - ® So 20.9.2014 21:34:25
Hoj, je to hnus,taky často vidím jak si někdo odfrkne,když jde kolem místa kde sedím.optám se slušně jestli něco říkal...a vždy nic.... tolik času zase nemám a když jdu na ryby,tak na fleky nekoukám,zase na jednu stranu je blbý, že když si někdo udělá flek a někdo mu tam sedne.zase má zkušnost- chytím kapra a už si tam nesednu....ale zase to ber z lepší stránky pokud máš přes 100kg tak ti nikdo nahlas nic neřekne...
N Ziggy - ® So 20.9.2014 21:19:56
kebby - >> Ahoj, je to vcelku jednoduché, když není vyhrazeno (tabulka a pod.) není důvod na takovém místě nechytat, otázka je, má cenu se hádat s člověkem který si mele stále svou? a zkazit si pěkný den? já si ho zkazit nenechám, nejhorší je opravdu srážka se "zvláštním" človíčkem, docela zbytečná diskuze, ještě že neplýtváme papírem
N knik-licht - ® So 20.9.2014 21:04:54
Michalovec >> Když oni se rádi přimotají k nějaké rvačce. Zvláště jeden s nich. Takže kdyby ten rybář toho lovce fakt napadnul tak by ho odvezla asi rychlá pomoc (v lepším případě). Pokud to čte někdo s těch co rádi někoho vyhazují s fleku tak ať se má na pozoru. Může si to pěkně slíznout. Dovedete si to představit? Rybolov takový klidný koníček se přetransformuje na BOX :) Šel jeden rybář na ryby a vrátí se, se dvěma monokly :) Ty ryby ti dnes daly na frak směje se manželka :)))
N Hrabal - ® So 20.9.2014 20:40:54
Jo tohle jednou zkousel takovej ,,Jeliman,, na myho invalidniho tatu, a sproste mu zacal nadavat.. Kdyz sem vylez z housti ja.. ( o me nevedel ) :-D Jednou sem zarval, ze se typkovi podlomily nohy, omluvil se a utekl :-D Rok na to, v domeni ze chyta opet muj tatinek sem uslysel 20 metru od nej, nadavky do ko.... A cu.... Byl to blb, co si dovoloval na stary pany, a na lidi, jako je muj otec (dva zlomeny obratle, sesedla plotynka...., ale chodi) Opet kdyz sem se vypotacel, snazil se o utek, ale marne.. Pruty sem mu prerazil o zada, a jeho mrsk do vody.. :-)
N Mrknato - ® So 20.9.2014 18:53:35
Anýzový dědek >> No tak jestli jsi doteď nepochopil bližší podmínky a to, co jsem ti psal já, tak je asi zbytečné v tom pokračovat.

BP zmiňuji proto, jelikož přes výslovný zákaz vyhlášky vyhrazovat místa k lovu, toto vyhrazování povolují. Fyzická osoba, z MO napíše na cedulku, že tento revír, nebo část je vyhrazena pro závodníky, nebo nějakou jinou sešlost a basta fidli. Co ti na tom není jasný? Je úplně jedno jestli přijdeš první, nebo desátý.......

MO, a ani uživateli nikdo žádné povolení k vyhrazování míst k lovu nevydá. Už to zkoušel i hraji a ostrouhal. Tak to hoši, co spolu kamarádí v ČRS udělali na levou a šoupli to do BP. Jistě už víš, kde to v těch BP je...... Ke sporům dochází a docházet bude, pokud svaz pojede dál v porušování a nedodržování legislativy. Co na tom ještě nechápeš?
N Carpmasters138 - ® So 20.9.2014 18:50:41
Juraj >> Jak někdo ukradne babičce celoživotní úspory, tak je z toho hned velká mediální kampaň, aby každého upozornili, že nemá pouštět do bytu cizí osobu. Možná, že kdyby v telce běželo, jak nějaký rybář dal do budky jinému rybáři za vyhrazování svého místa, tak by se z toho snad někdo poučil, aby jednoho dne taky nedostal do budky, nebo ho někdo nehodil v listopadu do vody.
N Juraj - ® So 20.9.2014 17:36:27
Carpmasters138 >> Trochu ti to závidím. Už dlouho jsem si nebouch, a když, tak chci být v právu. Mě jak na potvoru nikdo odnikud nevyhazuje. :-)
N Michalovec - ® So 20.9.2014 17:25:30
Carpmasters138 >> Ti dva nakonec nepřišli? Kdo by to byl řekl, že? :))) Ne, tohle je fakt srabárna a nejšpinavější hnus, když se někdo ve vlastní neomalenosti ještě ohání "dalšími kamarády", bojovým psem a tak dále. Fakt bych se jednou nerad dočkal dne, kdy coby držitel zbroj. pasu budu muset k vodě chodit i s tím, co jsem doposud bez výjimky ponechával ležet v trezoru :( Ale k tomu určo nikdy nedojde. Spíš si říkám, zdali budou, nebo nebudou činy takovýchto čuňat zapomenuty, až tady zase dojde k nějaký velký společenský změně :-)
N Carpmasters138 - ® So 20.9.2014 17:03:31
Michalovec >> Ještě jsem zapomněl dodat, že ti vytoužení dva nepřišli, což pro mě bylo dobré, jinak bych měl asi další problémy s vysvětlováním. Jedinou výjimkou by mohla být situace, že by na tom místě někdo bivakoval, tak to bych tam nešel ani já a to bych nazval etikou.
N Michalovec - ® So 20.9.2014 16:34:02
knik-licht >> Tak to máš super kolegy, vážně. Bohužel ty své podezírám z toho, že by v podobné situaci alibisticky odvrátili sluch i zrak třeba vstříc nejbližší škebli, jen aby v onen moment nebyli označeni za nepohodáře. Poněvadž pokaždý, když se děje nějaká nepřístojnost, je to furt na jedno kopyto: "Mně to nevadí, mně to nevadí...". Nějak mě tahle fráze začíná vytáčet stejně jako hovadiny typu "omg", "wow", "muck" atd. :-))))
N Michalovec - ® So 20.9.2014 16:26:19
Carpmasters138 >> To mě vždycky pobaví, jak si dle výpovědí zde ti nárokovatelé fleků přivádějí na pomoc další síly - ať už reálné, nebo imaginární :)) Jednou je to jen jeden chlap, jindy zase dva, jinej se vytasí s rotvajlerem a další obestře rybařícího nešťastníka koupající se rodinkou :))) Trošku mi to příjde jako u malého děcka, které se se slovy "mami, mami" vrhá na úplně cizí ženskou v naději, že se vyprostí ze zájmu pronásledujícího pedofila.
N Anýzový dědek - ® So 20.9.2014 16:20:00
geriatrix >> Bože , já snad dám na modlení Jehovistům ..... :-D
N Fritolek - ® So 20.9.2014 15:51:09
Přidám svoji zkušenost. Letos jsem poprvé vyrazil na Labe všem viditelně na sumiky sednu si rozbalil jsem věci nahodil boje když se priritil dědek s otázkou kde sem se tady vzal v tom přijel jeho rádoby spoluspiklenec a začali se domlouvat jak nám hodí cihlu do auta atd....načež začal brečet jak to tam krmí každý den a tahají metrové amury vypili lahvinku a se spostou keců odešli na druhý den jsem šel jinam a sledoval jak krmí:-D spíš sebe než ryby hodil do vody cca 3 hrste kukuřice a tvářil se náramně samozrejme hovno chytil ale otázkou je zda to nechce tyto rádoby rybáře vzít bejkovcem tfuj tfuj tfuj ...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 11 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTaška Large Carryal + Sada pro kapraře Zdarma!

Za 799
Dodáme do 24 hodin.Cestovní taška určena pro potřeby moderního rybáře, pohodlně do ní dáte vše potřebné na cesty za rybolovem. SADA PRO KAPRAŘE CARP COMBO TOOLS V CENĚ 472,- ZDARMA !!


akce, rybareniBivak Specialist XT Bivvy 2 Man + lehátko + spací pytel!

Za 7499
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného.Velmi povedená a oblíbená řada bivaků, která je předurčena pro maximální stabilitu. Na tento bivak byl použit vodě odolný materiál 210D té nejvyšší kvality 5 000mm srážek, který je 100% nepromokavý.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...