MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vliv kolísání vody na řece na braní ryb

Jaký má podle Vás vliv kolísání hladiny na řece? Chodím na Vltavu 23 v Č.Budějovicích a v úseku pod jezem v Č.Vrbném, kde je elektrárna a zde hladina kolísá také v rozsahu 20-30cm za půl hodiny (což jsem zažil včera Prostě se stává, že během celého dne voda neustále kolísá. Myslíte,že to má výrazný vliv na braní ryb? Případně jakých a jestli vadí více klesání hladiny nebo stoupání apod. Mě se zdá,že negativní je především klesání hladiny. Co Vy na to? Děkuji všem za odpovědi

Autor diskuse: xycht ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 30.9.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Carlos St 6.10.2004 15:54:43
a ještě slepé rameno v Holešovickém přístavu. Hádejte, jestli to tam taď bere ?!?
N Carlos St 6.10.2004 15:53:18
takhle vypadá nyní Vltava v Praze !
N Lojza - ® Po 4.10.2004 2:58:37
Nebere, a takto vypada slepe rameno , voda tece proudem.
N Kato Ne 3.10.2004 23:05:46
Je to hrozně individuální, třeba známý zná mlýny tak, že přijde na svoje místo, kukne na hladinu a podle toho jak stoupla, či klesla chytá. Byl jsem tak jednou, kdy přes noc hladina klesla o 10 cm a on řek, že dnes to nepujde a nešlo a naopak. Zase na Dyji zvýšení hlediny vůbec nevadí-naopak. Chce to mít vypozorované a ptát se.
N George - ® Ne 3.10.2004 13:50:35
Současné Hněvkovice. Můžu potvrdit, bobkařům to nebralo a nebere, mě na vláčku taky ne.
N xycht - ® So 2.10.2004 22:02:32
Všem díky za odpovědi, mě osobně to pěkně sere :-)
Slesh: jasná věc, tam je to taky docela markatní...a hejbou s tim dost,ale to je asi kvůli Temelínu..asi
N Slesh Pá 1.10.2004 17:35:52
tam jak píšeš chodím na štiky... a ty beru povětšinou jen když je voda dole..když kánoisti řádí a voda jde přes kanál.jinak tohle je zhouba na hněvkovické přehradě..jak se hne s vodou dolů nebo nahoru...min 2-3 dny nic nebere.
N miki Čt 30.9.2004 17:48:13
Moje zkušenost je zase z jedné přehrady na Váhu v Šale. Voda tam kolísala né o centimetry, ale o několik desítek. Během lovu jsme si museli poponášet sedátka k vodě, nebo před ní naopak ustupovat. Ten, kdo neměl holinky, najednou třebazjistil, že už chytá po kotníky ve vodě. Na menší druhy ryb to vliv nemělo.
U nás v Pardubicích, když proplouvá výletní loď plavební komorou, Voda se vždy při vypouštění komory zvedne a společně s ní i průtok. Ryby pak vždy ustanou v záběrech a po srovnání je nutno opět zakrmit.
N laky - ® Čt 30.9.2004 17:16:57
Mám zkušenosti z Bečvy tam to má docela slošnej vliv na braní ryb. Určitě se domnívám, že celový vliv je ale o hodně větš í- rozmnožování podle mě to bude katastrofa měl by se už někdo zamyslet a nařídit MVE dodržovat provozní řády.
Kdyz na bečvě melou tak je to někdy jak v metru najednou přijede vlna a pak zase nic a voda skoro stojí nejlepší je pozorovat těleso jezu a dívat se jak osichá a to je ten min. povolený průtok !!! Jednou jsem stál pod jezem v neoprenu vláčel na jelce a najednou ten "HAJZL" to zvedl, já si "dobře" zaplaval a doufám, že to už nebudu muset opakovat FUJ. Měl štěstí že ujel, pote co jsem se dostal na břeh jsem šel do slipů a hnal se na druhou stranu za ním a on samo na nic nečekal a vzal nohy na pedály a ujel. Pokažé pak když přijel a viděl auto tak se jen otočil. Místní tvrdí že to dělá schválně, ale tehdy to přehnal. To si ještě vyřídím.
N jura Čt 30.9.2004 16:15:55
Jde o to, o jakou "deltu" vodního sloupce voda kolísá a taky je rozhodující čas, za kterou tento rozdíl hladiny nastoupá, nebo klesne. Takový příklad ze Svitavy. V Husovicích pod Zbrojovkou je MVE, několikrát do týdne tam přijde zřízenec a průtok elektrárnou zastaví, prostě vypne průtok elektrárnou, aby mohl vyčistil česla a teď ten proud, jak byl zvyklý téci najednou v nadjezí hodí vlnu jak sviňa zpět a voda na chvíli teoreticky a i prakticky změní v nadjezí směr a teče prostě obráceně. Za chvilu se zastaví a když zase ten mukl otevře průtok přes MVE, tak to zase valí vše dolů a bere to s sebou, co se spláchlo ze břehů. A nejradši tam ten lojza chodil o víkendech, aby "nasral" chytající rybáře. Záběry potom zase začínají přicházet velice pomalu a jednou jsem už za hodinu po té chytil i kapra, petrův zdar.
N hraji - ® Čt 30.9.2004 7:08:32
Tento jev je známý ze všech úseků řek, kde jsou MVE a dokonce z některých přehrad, například Dalešická přehrada, úsek řeky prod vranovskou přehradou. Nevím že by se dělal nějaký skutečný výzkum, ale z mých zkušeností to není úplně průkazné. Někdy ani dost výrazný pokles hladiny nevede k úbytku záběrů, ale svoji roli zde asi bude hrát i druh lovené ryby. Nepopiratelný vliv to má tam, kde výrazný pokles způsobí, že v řečisti zůstane tak málo vody, že se ryby necítí bezpečně a odjede se schovat. Například candát může stát v metrové hloubce a lovit, ale když na stejném místě zůstane 40 cm vody, tak určitě odtáhne.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka Gumy Prorex!!! Skladem!!

Za 20
Nový DF Classic Shad absolutně přesvědčil náš tým testerů okamžitě v průběhu první testovací fáze – obzvláště proto, že jsme chytli spoustu štik a candátů hned od začátku testování a to jen díky této nástraze.


akce, rybareniSvětlo NGT Bivvy Light L

Za 649
Anglická značka NGT přichází s inovativním světlem do bivaku s dálkovým ovládáním a k tomu také s možností využítí jako powerbanku. Světlo je plně voděodolné a proto se dá také využít i při focení a natáčení úlovků v dešti.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...