MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Myslíte si, že má barva vlasce vliv na braní ryb?

Dlouhou dobu jsem si myslel, že ryba může ve vodě vlasec vidět a opatrné ryby potom nezaberou. Používal jsem proto nenápadné barvy vlasců, které splývaly se dnem, kde jsem chytal a později i fluocarbonové vlasce, které nejsou ve vodě téměř vidět. V poslední době jsem si oblíbil koncové návazce z pletené šňůry. Zpočátku jsem k nim měl nedůvěru, jsou silné, jsou vidět, ale zjistil jsem, že rybám to nějak nevadí. Jako kmenový vlasec jsem tedy nasadil fluorescenčni vlasec žluté barvy, návazce žlutá pletená šňůra a opět se to nijak neprojevilo, že bych měl méně záběrů od ryb. Chytal jsem běžně i velké kapry.
Samozřejmě pokud bych z toho chtěl udělat nějaký závěr, asi bych musel více experimentovat, proto by mě zajímalo, jaký na to máte názor.

Autor diskuse: Radek
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 16.9.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N MacOS Po 20.9.2004 12:04:07
jako začínající muškař jsem včera viděl, jak lipan sbíral z hladiny těsně vedle muškařské šňůry plovoucí po hladině (samozřejmě že ne mojí mouchu...), to myslím že pokud nebyl slepej jí nemohl přehlídnout...
N mirmen - ® Po 20.9.2004 5:45:19
Neználku, přivedl jsi mne na nápad. Což takhle protáhnout návazec nějakým stéblem trávy a háček dotáhnout lopatkou až ke kolénku. Kapr by to ožužlal jako šneka z leknínu bez sebemenšího podezření :-)
N Neználek So 18.9.2004 12:55:48
Myslím, že rybám spíš záleží, jak "chutná šnůra" na omak. Proto se používá na konci návazce přírodnina.
N jidoš - ® Čt 16.9.2004 21:23:52
Většinou ne.
N petr - ® Čt 16.9.2004 21:07:51
NE
N jura Čt 16.9.2004 18:21:47
Pokud k tomu mohu napsat svůj názor, začínal jsem na klasiské šňůře Silon 0,25 mm nekalibrovaný průměr a ryby jsem nachytal taky, byly dva odstíny, pískový a kouřový. je pravda, že jsem neměl tzv. šňůráky, asi byla šňůra ve vodě vidět. Teď používám na feeder a plavanout Trabucco T-Force, je to šňůra s přívlastkem invisible, na feeder mám někdy dost "falešných" záběrů, předpokládám, že ryba najela do šňůry, protože při sledování jsem si všiml, že od šňůry při styku s hladinou nejdou kroužky, jako při klasickém záběru, ale šňůra ujede trochu do strany.Na plavanou používám slabší návazec ze stejné značky, tam to není identifikovatelné. Můj názor je, že čím čistší voda, tím je nutno použít slabší a méně "viditelnou" šňůru. Petrův zdar.
N JIndra Čt 16.9.2004 15:49:58
Při lovu na položenou určitě na tloušťce a barvě vlasce nezáleží, něco jiného to asi bude u plavané a přívlače. Při položené leží nástraha u dna, často není voda úplně čistá, čím větší hloubka, tím větší tma. Ryba to určitě nevidí nebo se jí to na dně, kde je plno jiných věcí nezdá podezřelé. Jsou rybáři, kteří chytají na šokové šnůry průměru 0,50 a rybám to nevadí. Stejně tak jestli znáte vyhlášené splétané šnůry od Krestonu např. Merlin, to jsou hotová lana a přesto se na ně chytá a ničemu to nevadí. U silných vlasců může být problém spíše, že to ryba ucítí až to vezme do tlamy, protože jsou tuhé, ale z hlediska zraku ryb to nemá žádný vliv.
N Noe Čt 16.9.2004 15:25:52
jo ty pstruhy jsme samozřejmě muškařili.... :o)
N Noe Čt 16.9.2004 15:24:35
no na tlouštce nezáleží a ani na barvě, jde jen o to rozpoznat záběr, je jasné že vlasec 0,30 nevypnete na prutě jako 0,18, ale udám příklad, lovili jsme pstruhy na rybníku, já vlasec 0,14 kolega 0,20 já 6 ryb na břehu a 10 spadlích, on 18 na břehu a asi 4 spadlé. U plavačky a položené záleží na koncové montáži a vlastně na celém systému, ale jestli bude návazec z 0,12 nebo 0,16 je vlastně úplně jedno. Jde jen opravdu o to rozpoznat záběr, a to někteří prostě nepochytí, neb 3 mm zhoupnutí splávku je záběr atd........
N MacOS Čt 16.9.2004 14:36:52
taky myslím že je to jedno, u dna potrava nikdy nevisí ve vzduchoprázdnu, ale bývá tam pěknej binec, takže o kousek šňůrky víc nebo míň je asi nemůže rozhodit.
N Martin M. - ® Čt 16.9.2004 14:32:19
Rush> mne nejvice stvaly ty reflexne bile silony a taky jsme to barvili. Pak nam rekli, ze ta bila je "transparentni" a radujem se, jak to ty ryby vubec nevidi.
Je to vsechno psychologicky efekt, rybam je to sumafuk, pri tom nasem bobkareni u dna.
N Joysi Čt 16.9.2004 13:30:28
Prepac Radek, dovolim si vsunut podotazku...
A co tak hrubka silonu? Je rozdiel ci chytam na 12tku ci na 18tku?
N Rush - ® Čt 16.9.2004 12:39:24
Kdysi, když se u nás dala sehnat občas Leska, jak píše hraji, přišly do módy černé
vlasce. Jistě si někteří pamatujete, dokonce jsme plaňanku barvili "duhou" na černo,
ale vyšlo to spíš šedý. Bylo téměř zaručený, že bude 2 x tolik záběrů, akorát se to
u vody nikdy nepotvrdilo. Já za sebe můžu říct, že na barvu kašlu jestli je modrej,
šedej, nebo zelenej. Akorát z té červené bych asi byl trochu nesvůj i když asi bezdůvodně.
N smike Čt 16.9.2004 12:29:13
Řekl bych, že je to úplně jedno, jakou barvu má vlasec.Už jsem viděl chytat i na zářivě červený, neprůhledný silon, takže si myslím, že to rybám nevadí.Taky x celt od Carp Spiritu má úžasnou pistáciovou barvu a rybáři ho dost hojně používají.
N hraji - ® Čt 16.9.2004 9:20:26
Nevím, nechci tuto otázku zlehčovat, lovím ryby již dost dlouho a začínal jsem v době, kdy bylo možno v obchodě koupit jednu značku (pocházím z malého městečka) a když náhodou dovezli i východoněmeckou Lesku, byl svátek. Vybírat barvu šlo ze tří odstínů - to už si ale nepamatuji přesně. Nikdy jsem si tím nelámal hlavu, vždy jsem se snažil lovit na co nejtenší vlasec vzhledem k podmínkám a tak si myslím, že barva nehraje u většiny rybolovných technik žádnou zásadní roli. Ale je to můj názor, mohu se mýlit.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJRC Radar DSi Color 4+1

Za 9999
Sada obsahuje čtyři signalizátory JRC Radar DSi s barvou LED diod (modrá, červená, zelená, žlutá) + příposlech JRC Radar DSr Receiver.


akce, rybareniSpacák Fox EVO Lite Ven-Tec

Za 2990
Univerzál pro každého, odlehčený, voděvzdorný a zároveň prodyšný. Nepromokavý Ven-Tec materiál, udrží v chladu když je horko a v teple, když je zima. Po registraci do našeho eshopu za ještě nižší cenu


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...