MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Doplácejí se členské poplatky za léta, kdy nechytáte?

Zdravís Vás, chtěl jsem se zeptat. Vlastním rybářský lístek, státní ryb. lístek si na úřadě obnovím, to není problém. Ale bohužel nyní skrze studijní důvody jsem nějaké roky nechytal, tudíž jsem si nekupoval polovolenku, když už, tak jsem jel na soukromý revír. Nyní si chci opět koupit celosvazkovku, ale obavám se, po zkušenosti z předchozích let, že budu muset doplatit členské příspěvky za roky, co jsem nechytal, je to tak? Přijde mi to totiž jako blbosot...Sumáře jsem odevzdal a brigády platil, takže z této strany problém není. Prosím o rady, jestli je tento problém někde nějak oficiálně podchycen. Jsem veden v Plané nad Lužnicí. Děkuju moc a přeji hezký den.

Autor diskuse: gtgt ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 26.2.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N chřenovák - ® Ne 3.3.2013 8:27:04
gtgt - >> Ahoj nebude lepší si tam zavolat přímo na svojí MO
N Drtic21 - ® Ne 3.3.2013 8:08:14
REX65 to napsal přesně. Víc k tomu netřeba nic dodávat.
N bremic - ® St 27.2.2013 19:26:44
Efis9 >> To je systém malá domů.
N Jovánek - ® St 27.2.2013 19:18:55
gtgt - >>Neexistuje!!! To bych podal stížnost na revizní komisi domovské MO a když se s tím nic nebude dít, tak na revizní komisi územního svazu, popřípadě přímo výboru územního svazu. Některé výplody jednotlivých MO nutno zlikvidovat.
N REX65 - ® St 27.2.2013 19:14:12
tuzemak >> v případě nemoci nebo montáže je možno včas požádat o pozdější zaplacení ale stanovy nikde neuvádějí žádné penále a není ho jak vyúčtovat ani komu by případně připadlo a studijní důvody určitě není taková překážka aby se členství nedalo zaplatit tak jako jediné oficiální řešení je nové členství ale může se k tomu předchozímu přihlížet a jinak kde vzít známky za roky zpětně.
N Efis9 - ® St 27.2.2013 10:30:36
gtgt - >> U nás to funguje tak, že bud doplatíš členský za dobu co jsi nechytal a nebo tě znovu zavedou do stavu tedy zaplatíš zápisné. Záleží na tom, co ti vyjde levněji a zda organizace nebude trvat na tom, aby si znovu skládal zkoušky atp.
N tuzemak - ® St 27.2.2013 10:27:12
REX65 >> pokud to nezaplatíš do danýho termínu,což je do konca února,automaticky ti členství nezaniká,můžeš být delší dobu nemocen,či jseš na montážích,ano,je pravda,že na zaplacení členství má dotyčný času dost,ale i takový případy se stávají,tím tedy může doplatit to členství,samo,že to bude i s penále.
N Bicák - ® St 27.2.2013 10:26:20
gtgt - >> to je blbost stim placenim ,ja sem pet let nechytal a nic neplatil a minulej rok sem si obnovil papiry.Jelikoz sem neplatil ani clenstvy,tak me propadlo, tak sem byl zaveden jako novej clen a vyslo me to na 2360kc pac sem platil 1000 jako zapisne nic doplacet nemusis
N Fishky - ® St 27.2.2013 10:14:40
gtgt - >> to jako myslíš, že kdyby ti bylo třeba 70 a chtěl bys začít chytat ryby, tak bys musel hned ze startu zaplatit členství za roky, cos nechytal? :-)) To bych v praxi chtěl vidět toho mameluka, co by to svazu dal :-))
N Ladineeek - ® St 27.2.2013 10:13:59
Moment, ty si platil brigády i ty roky, co si neměl povolenku? To po tobě někdo chtěl?

Jediné co musíš platit, aby si zůstal členem je známka - 400 Kč ročně.
N Killer.Caha - ® St 27.2.2013 10:06:40
Je to přesně tak, jak píše šumava - Ÿ
Pokud se rozhodneš stát opět členem, a vaše organizace tě přijme, nemusíš nic doplácet zpětně, ale jen uhradíš zápisné, což bývá zpravidla 1 000,-Kč. Dále musíš uhradit členské příspěvky. Toť vše pokud nechceš povolenku. Jestli chceš i ji, musíš mít platný rybářský lístek, uhrazené, nebo odpracované brigády a pak máš právo si koupit jak pstruhovou, tak i mimopstruhovou povolenku k lovu. Jiné fígle v tom nehledej.

S pozdravem
N šumava - ® Út 26.2.2013 18:57:14
stačí si přečíst stanovy ČRS . Poviností člena je zaplatit vždy do konce února členské příspěvky. Pokud si nebere povolenku, je to jeho jediná povinost. Při jejím nesplnění, členství zaniká. Tudíž platit něco zpětně, je hloupost, pokud by to Tvá organizace po Tobě chtěla, nepostupuje v souladu se stanovami. Zaplatíš případně zápisné a členský příspěvek, v tu chvíli jseš členem. Pokud chceš vydat povolenku k lovu ryb, musíš dále vlastnit platný rybářský lístek.
N PETLOV - ® Út 26.2.2013 18:48:13
gtgt - >> myslim,ze je to presne tak jak pise REX65,pokud neplatis clenstvi tak bohuzel !!
N ranča - ® Út 26.2.2013 18:37:48
gtgt - >> podle toho co píšeš tak sis neplatil ani členství, v takovém případě mám pocit že se platí i za roky kdy jsi neplatil. Alespoň můj bratranec byl nucen všechno doplatit a proto když jsem se stěhoval do anglie tak jsem si platil pouze členské příspěvky ale bez povolenky, tím pádem my pak odpadly takovéto problém. Ale chápu že ne každý to může takto řešit, třeba i z neznalosti
N REX65 - ® Út 26.2.2013 18:33:39
zdravím při nezaplacení členských příspěvků do konce února automaticky zaniká členství a je nutno znovu vstoupit jako nový člen jen není nutno znovu dělat zkoušky

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPřístřešek Fox Supa Brolly 60” MK2 Camo

Za 5 990 Kč s DPH.
Výprodej přístřešku Supa Brolly 60” MK2 Camo od firmy Fox. Neváhejte poslední 1ks skladem za vynikající cenu. Poštovné zdarma !!!


akce, rybareniMS-Range Econ Feeder MH - 360cm

Za 2 599 Kč s DPH.
Velmi kvalitní feederový prut z vysoce komprimovaného uhlíku se štíhlým blankem. Korková rukojeť je zčásti opatřena protiskluzovým materiálem EVA.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...