MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jelec - Zakopat nebo jako nástrahu?

Nevím, co na to říkají ostatní, ale přijde mi divné, že tlouště na P vodě nesmím pustit zpět a téhož jelce si nemohu vzít jinam na MP vodu jako nástrahu. Takže na P chytit, zabít, zakopat a odjet na MP vodu a tam si chytit jiného, ale mírového. Není to na hlavu? P.S. Já sám povolenku na P revíry nemám, ale tuto informaci mám od kámoše.

Autor diskuse: Laďa ®
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 4.8.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® St 23.7.2008 21:48:23
>> Laďa > je nutno přihlédnout, že otázka je starší a tak vychází z legislativy, kde (tuším) bylo přímo uvedeno, že ryby se nesmějí přemisťovat z revíru do revíru. Toto již v nové legislativě (právě od r. 2004) není. I když je možná něco v tom smyslu v zákoně na ochranu vod, RS může kontrolovat jen dodržování legislativy rybářské a BP. Potíž ovšem je, jak by koukala na podmírového jelce - asi by to záleželo na vyspělosti dotyčného RS. Ale v případě, že by jsi mu ukázal i P-povolenku se zápisem ponechaného "škodlivého" tlouště, neměl by být problém - vlastně už proto, že by jsi měl v ruce důkazy, které by v případném přestupkovém řízení mohly sehrát roli. Takže myslím, že toto by dnes rozumný RS měl vyhodnotit zápisem "bez závad". A nechci předjímat eventuelní rozhodnutí soudce, ale tam bys myslím uspěl každopádně. Když to doženu ad-absurdum, kdybys tlouště zamrazil a ještě si nechal udělat nějaký bio-rozbor, který by dokazoval, že je z P-revíru, který uvádíš, s dobrým právníkem by to u stolice mohla být celkem zábava :)
N rybomil - ® Čt 5.8.2004 11:11:34
Nemírového tlouště na P vodě buď pustím přímo, nebo pokud to je jen trochu možné( zachování živého ) přenesu do MP vody nad jez.Přemnožené proudníky ze Stvořidel vozím vydrám do stanice v Pavlově.
N smike Čt 5.8.2004 10:48:21
rybář, který zabije rybu a pak ji hodí do křoví, nebo ji do toho křoví hodí živou (už jsem taky na P viděl) je normální HOVADO
N Bublajz - ® Čt 5.8.2004 9:05:40
Osobně všechny tlouště chycené na P vodě pouštím zpět. Mají tady dlouholeté domovské právo. Třeba narozdíl od duháka, sivena nebo kapra. Suchopárný poučky, že na P vodě může být jedinou dravou rybou pouze pstruh jsou slaboduchý.
N cestovatel - ® St 4.8.2004 12:43:03
To je věčný spor mezi logikou věci a "právní" prokazatelností, přesně jak podotkl PetrMachac. Až tu bude panovat takové klima, že nikoho ani nenapadne vzít na MP podměrečného tlouště a tvrdit, že je z P vody, tak tu přestaneme řešit podobné nekonzistence :(
N Bob St 4.8.2004 12:20:11
Osobně všechny tlouště na P vodě zabíjím.A dělat to budu
N PetrMachac - ® St 4.8.2004 12:14:38
Podle mě by bylo dost obtížné dokazovat, odkut podmírečný jelec pochází...TAkže zákaz se mi zdá správný.
N Bulldog - ® St 4.8.2004 11:01:41
Osobne jsem nikdy tlouste na P vode nezabil.A ani to neudelam
N Otto - ® St 4.8.2004 9:42:42
Nesmíš to brát tak vážně :-).
N Miloš_diakritický St 4.8.2004 8:17:41
No jo, už je to tak, naši zákonodárci se furiantsky pořádně praštili přes myšlenkovou kapsu....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniEiger Ušanka black (SLEVA 72 %)

Za 299 Kč s DPH.
Černá zimní kožešinová čepice s odklopnými postranními částmi krytí uší pro spolehlivou ochranu Vaší hlavy před mrazem a nepříznivými povětrnostními podmínkami v zimním období.


akce, rybareniCralusso General Match 150m

Za 116 Kč s DPH.
Velmi spolehlivý vlasec s vysokou nosností, skvělou poddajností, zvýšenou odolností proti UV záření a oděru. Vhodný pro široké rybářské použití např. na feeder,plavanou, přívlač ale i na výrobu udiček na děličku. K dostání v několik různých průměrech, nosnost v tahu viz. foto níže. Návin 150 m.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...