MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak rybařit na soutoku Vltavy s Lužnicí

Dobrý den, poradíte mi někdo, jak nejlépe a na co chytat na soutoku Vltavy s Lužnicí ( cca 1 km na lužnici od soutoku ). Jedu tam v červenci s rodinou na týden a rád bych i něco vytáhl z vody :-)

Autor diskuse: Vrbka ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 22.6.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N meteor - ® Po 25.6.2012 15:34:38
Vrbka >> největší potěšení z úlovku mívá rybář, který si tyto věci (kdy, kde, co a na co) sám "nastuduje" prutohodinami u vody :-)
Pokud jedeš s rodinkou (a chceš klid), pak bych ti doporučil spíše soukromý kaprodrom.
N Vrbka - ® Po 25.6.2012 15:25:42
Děkuji všem za reakce, jen pro upřesnění : přes den bude kaprarina a večer to zkusíme na dravce ( sumce, candata ... ) Pokud máte ještě někdo nějaké zkušenosti ( na co, v jaké vzdálenosti chytat ...) budu za ně rád. Díky
N neprduch - ® Ne 24.6.2012 19:19:53
Vrbka - >> Jezdím tam třetím rokem, ale letos je to bída, něco menšího se sice pochytalo, ale teď je to tam samý sumcař, bivaků jak v kempu. Cejnů nachytáš desítky, ale většího kapra musíš vysedět.O víkendech tam často bývají závody, takže část pravého břehu Lužnice u Nového dvora bývá vyhrazena těmto závodům. Nejde si ani přivstat, protože je tady v létě nonstop. Ovšem příroda a krajina nemá chybu. Zrovna minule , když jsem sjížděl k Novému Dvoru, jsem na cestě potkal hned 3 lišky (živou lišku jsem přes svůj věk volně v přírodě ještě neviděl). Ať se daří.
N NICKLOTERS - ® So 23.6.2012 22:48:59
Vrbka - >> Vybral jsi si opravdu skvostné místo....s dlouholetou rybářskou tradicí....Ale za ta léta co se traduje o jaký výjmečný revír jde se situace změnila.............To místo je a bylo tak strašně navštěvované a tím již prochytané že mu zůstalo jen to kouzlo nádherného soutoku dvou přenádherných řek.........................Já jsem tam kdysi jezdíval velmi často ale to je víc jak pětatřicet let.V tu dobu byl soutok opravdu atraktivní revír který byl výjměčný na dravce a to hlavně sumce.............Byly tam velcí líni a váleli se tam vyžraní kapři............Ale to je už tak staršně dávno že se revír mezi rybáři rychle profláknul a navštěvnost na něm se dala přirovnat k návštěvě hradu Karlštejn.
Ale je tu i druhá stránka věci a to je ...pokud je to tvá srdeční záležitost tak klidně jed....Je to tam pořád co se týče přírody kouzelné.....Nemusí přece každá výprava končit vyjměčnými ůlovky ale klidně postačí chytat v tak kouzelném místě a to klidně bez ůlovku...............
N kožich007 - ® So 23.6.2012 22:08:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Millhouse23 >> halibut a robin red original od chyť a pusť z Plzně. maji to tady
http://www.chytapust.cz/chyt-a-pust-pelety-halibut-​s-dirou-1kg/d-70659/
http://www.chytapust.cz/chyt-a-pust-pelety-robin-re​d-original-carp-s-dirou-1kg/d-71279/
já je chytám delší dobu a je fakt že fungujou. Tátu jsem k tomu ukecal ať skusí něco jiného než jen kuku a teď nechytá nic jiného než peletu :)))
N Millhouse23 - ® So 23.6.2012 21:49:21
kožich007 >> Na jaký pelety?
N kožich007 - ® So 23.6.2012 20:46:46
Vrbka - >> ahoj táta tam jezdí každej rok v květnu, tak tomu bylo i letos a nejlépe mu to bralo na pelety. I na kuku a červíky se něco pochytalo, ale byla to menší ryba zatím co na pelety to bralo perfektně. Jezdí na tem poloostrov u neznašova přímo na soutok. Boilie nechytá nikdo z jeho paťáků a tak tím nemohu sloužit.
N Rybatorstr - ® So 23.6.2012 20:16:57
Vrbka - >> Několikrát do roka jezdíme cca 500 - 800 metrů v ten směr. Jak píše níže Millhouse23 chtělo by to více přiblížit jakou techniku zvolíš. My jsme také vždy nachytali, pelety, kuku, mrtvá rybička...
N Millhouse23 - ® So 23.6.2012 19:58:44
Vrbka - >> Chytal jsem tam jak na červi na feeder, tak na boilie a pelety a nestalo se mi že bych odjížděl s nulou. Chtělo by to trochu specifikovat. Nedá se poznat jestli nemyslíš náhodou i přívlač.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRozdáváme Dárky ZADARMO

Ke každému nákupu alespoň nad 2 000 Kč od nás získáte dárek zdarma. Kvalitní rybářský nůž, čepice, kšiltovka a nebo stylový ručník.


akce, rybareniKaždý den nadělujeme Dárky!

Adventní kalendář pro rybáře Vás odmění každý den!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus - Prostějov Gammarus - Prostějov

Prostějov, Wolkerova 10