MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vápenec v rybníčku.

Ahoj kolegové.Rád bych se zeptal,zda-li má někdo zkušenosti s vápencem ve vodě.Mám rybníček o rozměru zhruba 25 x 12 m s průměrnou hloubkou 1,5m. Nejprve jsem chtěl jeho břehy zpevnit dřevěnnými kůly,ale když jsem si nechal spočítat cenu za materiál,začal jsem přemýšlet,že bych je spíše zpevnil vápencovými kameny,keré budou cca 30-40 cm ponořeny ve vodě.Ovlivní mi vápenec nějak kvalitu vody a spíše k lepšímu nebo horšímu?

Autor diskuse: moris ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 10.6.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N retrívr - ® Pá 10.6.2011 21:41:10
moris - >>Nejsem si úplně jistý, zda to je dobré. Určitě to změní Ph, co udělá s řasou nevím. Vápenec je dobrý především na snížení kyselosti, to dělali v řece i potocích už za hraběte Harracha.Bude-li kamene hodně , podle mne to dobré nebude.
N Duši - ® Pá 10.6.2011 20:53:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
pravděpodobně ti to zvedne tvrdost, dále ti vápenec může zvednout alkalitu a pH, což není na škodu, když ti tam v létě pojedou řasy. Nedokážu odhadnout jak moc velký efekt to tvé zpevnění bude mít na hydrochemii, tak se optej spíš ještě v poradně, ale vše by mělo být dle mého ok snad jen kdybys tam chtěl pstruhy, tak vyšší pH by nebylo ideální. Jinak vápenec se běžně užívá k melioračním a hnojivým účelům v rybářství.
N Vaša - ® Pá 10.6.2011 20:27:55
Neodpovím ti na otázku co udělá vápenec,ale poradím ti jak břehy zpevnit levně.Naraž podél břehů do země kůly tak aby byly tak půl metru nad vodou a tak metr od sebe a propleť to vrbovým proutím.Vynde to levně a břehy zpevníš dostatečně.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce na bundy a vesty FOX Rage Puffa Shield Jacket

Bunda Puffa Sheild Jacket poskytuje výjímečné teplo při lovu v chladnějších dnech. Tento stylový oděv představuje vynikající ochranu před živly, především díky lemu po celé délce zipu i s ochranou brady a se dvěma stahovacími gumičkami, které zabraňují průniku větru.


akce, rybareniJET FISH - Hotové boilie MYSTERY 20mm 250g akce!

Za 69 Kč s DPH.
Řada boilie vyrobená z naší dlouhodobě úspěšné boilie směsi. Skládá se z rybích mouček, enzymaticky upravených mořských mouček, extraktů, ptačích zobů a dalších surovin.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....