MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak jsme na to tady u nás v okolí Krnova

Zdar rybáři
Byl jsem na Pochni a jak jsem potkal známého tak mi povídal,vytáhl kapra 52 a ten měl úplně zmáčklé břicho od sumce a čerstvé,ten sumec musel být jak kráva,když si na takýho troufne.Těch větších sumců jsem se doslechl že jich tam je 6.S rybama,sazením ryb tu jsme na tom tady dost blbě,ti blbci tu sadí kapříky "napůl",půl velkých a půl malých.Přitom to jsou kecy jak cip.Když tu nasadí tak jsou to 35 ti velcí-to je pro sumce třešíňka.Malých sumců je tu taky dost takže ti taky dost sežerou,štiky tu nejsou taky malé,vytáhly se tu i metrovky,ty sežerou ty menší kapry,taky další úbytek.Takže těch velkých mírových kaprů je tu fakt málo.tahají se tu většinou jen ti malí žebráci těsně pod míru 36,37,38.Když jsem se bavil s prodavačem v domácím Krnovském rybářství,zkušeným rybářem tak jsme se shodli v mnoha názorech.Když u něj byl porybnej(nebudu jmenovat),tak se chlubil jak si počíhal na jednoho rybáře,který vzal 38 kapra.Abych pravdu řek tak se mu nedivim že ho vzal.Když tam sedí skoro každý den a tahá jen také žebráky co jich tam sadí(36,37,38),tak už musí být na prášky,žena si musí myslet kam chodí,když nic nenosí dom?Tak si něco asi musel vzít.Podobně dopad jeden kámoš,ten přišel o papíry že si vzal kapra po měření 41,přišel kontrolor a naměřil 39,5-40.Nepoučil,nepokáral,ale hned vezme papíry kvůli 0,5cm,že ho kámoš blbě změřil.Kdýž jsem se chystal že tam vyrazím na sumca,tak jen my blbci tu nemáme NONSTOP-alespoň na toho sumca,ten bere hodně v noci,zavážet loďkou taky nemůžu(asi budu tím velký bójem s velkým línem nebo cejnem nahazovat:-)),kapra ze soukromého zdroje taky použít nemůžu a sumec se mi vysere na nějakýho cejna jen lín je přijattelný,ale blbě se shání.Takže s takými pravidly není šance.A ti ze svazu tu chcou pozvat nějaké experty co to umí chytat a nám místním nedaji tu blbou vyjímku jen na sumca a dělají nam ostudu že je neumíme chytat.S řekou je to to samý jen PO 20 cm sadí to je zabitý.
Tak by mě zajímalo jak jste na tom jinde,jestli stejně nebo ještě hůř.

Petrův zdar

Autor diskuse: Gllider ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 7.6.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N MrKos - ® Út 7.6.2011 20:48:21
Vidím že v okolí Krnova je to trošku podobné jako i jinde v naší pěkné zemi a je to jen a jen tím jak se k té vodě potažmo k zemi chovají lidé - v tomto případě rybáři. Takže nelze vyčítat jaké ryby se do vody sadí, ale v první řadě si musí každý uvědomit jaké ryby on sám v té vodě nechá dorůst. 98,5% naší rybářské populace je ubrečená a ufňukaná lůza která zná jen kapra a klidně bude zabíjet ryby 38cm protože je to pořád maso a hlavně když ho u toho nikdo nechytí a když náhodou chytí tak se ještě handrkuje o milimetry. Navíc je to zadarmo nebo za sáček medovek na rok takže skoro zadarmo. Je v podstatě jedno zda se do vody vysazuje kapr 38 nebo 48 - výsledek je stejný.
Povzdech o nedostatku línů jakožto nástraze na sumce je taky groteskní - každý víkend jich v tescu pozoruju hned několik prohánět se v akvárkách v oddělení ryb.
Avšak takový lín stojí bratru i 45.-Kč a to už se nevyplatí... pravda
N hraji - ® Út 7.6.2011 20:43:12
Já bych to vyřešil tak, že bych zakázal vysazovat kapra a počkal bych až sumci vyhladoví a odtáhnou na jih. Obecně je kraj kolem Krnova pod vlivem neutuchající diskriminace těch rybářských amatérů, co si je pořád dokola volíte do výboru. Možná by to chtělo začít myslet.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSada signalizátorů s příposlechem DOC RF

Nové signalizátory záběru s bezdrátovým příposlechem RF jsou originálního designu. Signalizátory se vyznačují dlouhým dosahem – 150-200m.


akce, rybareniPelzer Bondage LC Special 50mm 12ft 3lb 3díl AKCE 1+1

Za 2999
Třídílný kaprový prut Bondage Long Cast má první očko na druhém dílu prutu o průměru 50mm a tím pádem je předurčen pro daleké hody.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...