MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jake ,,cistici" ryby?

Zdravim vsechny,prosim Vas,poradte mi jake ryby jsou nejvhodnejsi do jezirka,aby co nejmene spinily vodu,nebo naopak aby ji cistily,treba dno...je to stojak,mel sem tam uz kapry,karase a liny.Jezirkove ryby nechci.VSEM DEKUJI ZA RADY.

Autor diskuse: jenda_jjteam ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 6.4.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N jaroslavstehlikst - ® Pá 9.9.2016 19:16:18
vím že pozdě , ale napadá mě maréna a hrouzek...
N rover - ® Čt 14.4.2011 14:01:13
jenda_jjteam - >>
Čistotu vody musíš pořešit jiným způsobem ( filtrace, rostliny a pod. ), ryby sami o sobě dělají spíše opak.
Tem Tolstolobik do jezírka není vhodný, planktonem se sice živí, nevím ale jak je jezírko velké, ...větší kus klidně rozmlátí i požerák, když mu rupne v bedně, občas si i zaskáče, ...na břeh :-)
Barevné mutace Línů, Jesenů, a pod. jsou myslím "na místě " ...
N Jovánek - ® Čt 14.4.2011 13:46:58
Lazar >> snad tolstolobik.Tolstolobec neexistuje,respektive se změnil jeho název.
N Lazar - ® Čt 14.4.2011 13:45:19
svaca >> tak na ty řasy nasadí tolstolobce. Tolstolobec požírá fytoplankton.
N Jovánek - ® Čt 14.4.2011 13:38:11
svaca >> no ale on to nechce jako jezírko.
N svaca - ® Čt 14.4.2011 13:31:58
Jovánek >> Kdyz okrehek zavre celou hladinu, tak ano, je to pruser. Na druhou stranu v jezirku bude viditelne "cistsi" voda, nebot zde nebudou rasy kvuli tomu, ze nemaji dostatek svetla, ktery jim sebral prave okrehek.
nic to nemeni na faktu, ze bez filtrace a s rybama v jezirku NIKDY nebude po celou sezonu cista voda. O tomhle tematu by se dala napsat knizka ty procesy jsou opravdu hodne slozity a propojeny...
N Jovánek - ® Čt 14.4.2011 12:32:33
svaca >> No rostliny jsou hodně prospěšný.Hlavně na kyslík,úkryt ryb a estetiku.Ale on myslel,že když vykvete,nemyslel že normálně rostliny budou kvést,ale že se tam přemnoží třeba okřeheknebo něco podobného.To je to,jak někteří tomu říkají žabinec. Ten opravdu není vhodny,dokonce zabraňuje pronikání světla a tím nedochází k fotosyntéze a to znamená,že se nevytváří kyslík,ale naopak. Ještě k tomu tam vzniká jako vedlejší produkt NADHP,nebo jak se to píše.
N svaca - ® Ne 10.4.2011 11:52:09
Gllider >> Nenapsal jsi moc velka moudra.Rostliny v jezirku,rybniku jsou naopak velice prospesny!
N Gllider - ® Ne 10.4.2011 11:38:43
To je těžké totiž každá ryba má svou slizovou vrstvu a klasické ryby z rybník špiní takhle každou vodu i když to na rybníku není znát.To proto že je tam přítok a odtok.Jezírkové ryby jsou upravené a nemají takovou vrstvua je i dobře chráněná proti parazitům.Dobrá ryba je amur.Když vykvete voda tak on to sežere.Je to listožrout.Nebo jelec tloušť to je takové prasátko ten sežere všechno.
N Jovánek - ® Pá 8.4.2011 18:12:39
jenda_jjteam - >> Svým způsobem je každá ryba čistící. Některá žere zooplankton,některá bentos a jsou ryby,které žerou řasy.Kdyby je nežraly,bylo by vše přemnožené,ale nemůžeš spoléhat na to,že ryba funguje jako filtr.To snad není žádná. Možnou vyjímku tvoří pangas,tomu když tam nakálíš,tak má co žrát. Něco podobného je i tilapie,ne že by to žraly,ale nevadí jim to,dokonce se při tom dokážou i rozmnožovat.
Abych se vrátil k obsádce,já bych si to tedy nikdy do jezírka nedal,ale co třeba barevný jesen? Nebo barevný lín? Jsou různé barvy a jestli by tě uspokojil třeba bílý,nebo modrý lín,jdi do toho. Barevné kapříky a karasy bych tam nedával,myslím,že to jsou ryby,které právě hodně se+rou. Taky musíš dát pozor na to,abys nepřekrmoval.To může být daleko horší,než když se ti tam dvacet kaprů vys+ere.
N Jovánek - ® Pá 8.4.2011 18:03:21
Halen >> Ani ten sráč sumeček americký nežere všecko.
A naopak ten kolega psal,že taková ryba neexistuje.
N martin007 - ® Pá 8.4.2011 17:35:43
jenda_jjteam - >> Jezírko je uzavřený biotop ve kterém je třeba nastolit rovnováhu.Jednoznačně ryby produkují odpad a ten likvidují bakterie které ale potřebijí k životu kyslík.Další věcí je dno pokud bude dno hladké tak veškerý detrit budou ryby vířit a to je špatně začne se ti v létě dělat různá řasa.Voda by se měla stejně po nějaké době vyměnit.Dno čistit.Tohle za tebe žádná ryba nevyřeší.
N Halen - ® Pá 8.4.2011 17:15:30
Sumečka amerického. Ten žere asi úplně všechno, ne. A celkem mě pobavil jeden zápis, kde kolega kozic tvrdí, že existují tvorové, kteří více vyloučí, než sní. -:)
N kozic - ® Pá 8.4.2011 16:13:20
jenda_jjteam >> No tak to je dobře, že se moc nehřeje. V tomto případě musíš brát ještě v potaz charakter lesa, poněvadž pokud bude jehličnatý, voda bude dosti kyselá a to většina ryb snáší pouze "břichem vzhůru".
Co však dobře není, je to, co už jsem vpodstatě napsal. Takže jestli nemáš elektriku (tím pádem zdroj filtrace a okysličení), budeš muset čas od času prostě čistit sám. Jelikož opravdu neexistuje rybka, která by toto bez jakýchkoli dalších následných biologických produktů zvládala. Nic jiného s tím nenaděláš.
Nutnost čištění ber jako fakt. Příroda si pomůže a samovyčistí třeba zanesenou tůňku v říčce, ale co se týká přehrad, rybníků, ba i zahradních jezírek, nemá takové moci a prostě se čas od času zanesou přespříliš...
N jenda_jjteam - ® Pá 8.4.2011 8:43:49
kozic >> me se to moc neprohriva,sviti mi tam akorat rano v 7hodin pul hodiny,je to v lese...
N jenda_jjteam - ® Pá 8.4.2011 7:25:15
Mirek.V. >> to bohuzel nejde,mam to na chate a nemam tam elektriku
N kozic - ® St 6.4.2011 21:50:35
Degustator >> S těma podoustvema to asi je možné, ale jaké velikosti jsou? Navíc ty nemáš problém a o čistotu a kyslíkatost vody máš evidentně postaráno. To je myslím alfa a omega této záležitosti, poněvadž i ta "čistící" ryba kdyby existovala, musí v prvé řadě přežít.
Parmu bych tam ale nezkoušel, bylo by jí škoda. Jak jsem již uvedl, možná by při velké snaze chovatele lecos vydržela, ale teplotu "letního jezírka" zajisté ne.
N Degustator - ® St 6.4.2011 21:35:29
kozic >> Nevím tak já mám na zahradě také jezírko a podoustve mi tam žijí v klidu nevím parmy jsem ještě nezkoušel, ale jinak v klidu. A já bych doporučoval koupit filtraci s UV lampou mám to a voda je krásně čistá ale teď nevím 100% jak se ta lampa jmenuje
N kozic - ® St 6.4.2011 21:00:28
Degustator >> To ale neznamená, že bysme měli doporučit něco, co v podmínkách, jaké může zahradní jezírko nabídnou, zjevně nebude prospívat.
Navíc ono je to docela komplikované. Takové "čistící" ryby neexistují. Nebo myslíš, že existuje tvor, který víc sní, než vyloučí? :-))
Já bych spíš doporučil zvážit lepší okysličení a filtraci. V případě možného zásahu částečné prohlobení.
N Degustator - ® St 6.4.2011 20:48:44
kozic >> však říkal, že je jezirkove ryby nechce
N kozic - ® St 6.4.2011 20:46:17
Degustator >> Parma nebo podoustev v jezírku??? No možná, pokud by byly malé, tudíž ani jejich metabolické procesy by nebyly tak náročné. V každém případě by musela být zajištěna větší cirkulace a okysličení vody a ani to by myslím nepomohlo. Dokážu si představit, že by vydržely maximálně do léta. Poté by se voda prohřála, a to v jezírku určitě natolik, že by zajisté lekly.
N Degustator - ® St 6.4.2011 20:29:32
jenda_jjteam - >> Nevím, ale řekl bych, že parma nebo podoustev by byla dobrá
N c@m@ro - ® St 6.4.2011 17:52:49
ruza >> to máš sice pravdu že něco jiného je mít jesetera v avárku a v rybníce..ale v rybníce jsem ho měl taky a taky jsem ho každou chvilku viděl u hladiny
N ruza - ® St 6.4.2011 17:40:33
c@m@ro >> jeseter plave pouze po dně po cca 3 m čtverečných a 100% mrtvej není a rozhodně je něco jiného mít jesetera v akvárku než v rybníce.
N c@m@ro - ® St 6.4.2011 17:31:56
ruza >> jeseter musí plavat na to aby dýchal...:D jinak je k.o.....:) takže asik bude něco špatně u vás....jinak jesetery mám v akvárku a v poho vyjíždijou na hladinu a zbíraj z hladiny
N Mirek.V. - ® St 6.4.2011 17:29:14
jenda_jjteam - >> Ja bych tam dal okyslicovaci pristroj s filtraci vody:-))))))
N ruza - ® St 6.4.2011 16:46:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
nevím co doporučit, ale vím co si tam určitě nedávej, teda aspon po mí zkušenosti-děda má v jezírku jesetera, kterej nic jiného nedělá než leží na dně (ale slyšel jsem, že u jednoho kolegy jeseter bez problému vyjíždí až na hladinu, tak možná, že děláme něco špatně my), jestli máte někdo s jesetery zkušenosti, jak je naučit vyjíždět, tak poradte.
Nic méně je to sice krásná ryba, ale asi bych ti ho nedoporučil.
N Sven - ® St 6.4.2011 16:46:40
Kup si takovou :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBoží háčky! Novinka 2017!

Kaprové háčky MIKADO TERRITORY – LONG SHANK (POTAŽENÉ TEFLONEM - 10 KS) jsou skvělé už jen tím, že je lze úspěšně používat na všech lovištích.


akce, rybareniKožené pouzdra na doklady

Za 280 Kč s DPH.
Nabízíme kvalitní pouzdra z broušené kůže. Vybrat si můžete z široké škály motivů.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...