Bushman Plus Dry Gel

Ahoj,máte někdo zkušenost s repelentem Bushman Plus Dry Gel?
Autor diskuse: Paja17 - Profil , 1.2.2011 všeobecné - ostatní

mirmen - Profil | Pá 18.5.2018 11:08:59

Pvl >> Život a zdraví. Byla u nás pacientka ochrnutá na všechny končetiny. Ložisko lymeských borelií na míše . Bohužel, pozdě diagnostikováno, protože příznaky byly zaměněny se chřipkou. Jsem pro vícestupňový systém ochrany ( vitamin B, přírodní repelent na kůži, fenykl do kapes, bushman na místa, kudy mohou podlézt do nohavice .. opatrnost, kontrola a při prvních příznacích k lékaři ( nemusejí propuknout, část populace může borelií projít takřka bez příznaků ).

Willow - Profil | Po 7.5.2018 17:41:16

dolis - Profil | Ne 6.5.2018 23:00:26

Nemáte někdo odkaz, kde to koupit? Nemůžu najít.

Pvl - Profil | Ne 6.5.2018 14:58:17

mirmen >> Zmiňuješ cenu Na první "pohled" je to dost . Jenže když se vezme v potaz jaké mohou nastat problémy . Tak je to obrazně zadarmo

mirmen - Profil | Ne 6.5.2018 14:06:54

používám Bushmana, jak gel, tak i sprej .. zatím nic lepšího mýma rukama neprošlo .. zkoušel jsem domácí výrobu repelentů a sám si zahrál na pokusného králíka .

Natřel jsem jednu nohu třídruhovým repelentem ( hřebíček, rozmarýn a levandule) druhou sedmidruhovým ( k prvnímu repelentu přidány tea tree olej, mátový olej, eukalyptový olej a skořice ).

Po chvíli od natření jsem vyrazil brouzdat travním porostem na místě, kde jsou klíšťat desítky na metr. Po 2-3 minutách na noze ošetřené třídruhovým repelentem pochodovala 4 klíšťátka ( nymfy ) , po druhé noze jedno.
Pochopitelně jsem je nenechal zakousnout.

Druhý den jsem použil na jednu noho Difusil a na druhou Bushman . Do trávy jsem zabrouzdal až za 2 hodiny po aplikaci. Na noze ošetřené Difusilem pochodovalo jedno, na druhé Bushman žádné klíště nepustil.

Pokud jsou v nejvyšší aktivitě, hlasuju pro Bushmana ( jen ta cena, ach jo ).

Al.koholik - Profil | Čt 3.2.2011 10:09:44

MichalRe. >> -:DDD ok chápu, no googloval sem to a asi sand deet nemá nebo co.. Ale podle reakcí ostatních až mi dojde predator zkusím bušmen

Zdenal77 - Profil | St 2.2.2011 12:02:14

já jej používal v létě po té co jsem u moravy s kolegou ve 2 v noci vše balil a utíkal domu i přes různé repelenty a oblečení se to už nedalo vydržet,bylo to neuvěřitelné jak komáři na nic nereagovali,poté jsem koupil ten Bushman a rozhodně říkám že nic lepšího jsem ještě neměl ani u nikoho nevyděl,používali jsme spirálky,off max atd ale nic,Bushmana určitě doporučuju:-)mějte se

MichalRe. - Profil | St 2.2.2011 11:46:15

Al.koholik >>
DEET (N,N-diethyl-m-toluamid)
je téměř bezbarvý aromatický amid, který je v kapalném skupenství používán jako účinná složka do repelentních přípravků sloužících k odpuzování bodavého a sajícího hmyzu. Mezi něj náležejí komáři, mouchy, klíšťata a další druhy hmyzu, které mohou být příčinou přenosu a šíření nebezpečných nemocí. DEET hmyz nezabíjí, ale odpudí ho dříve, než se dostane do kontaktu s lidskou pokožkou. DEET byl vyvinut americkým ministerstvem zemědělství v roce 1946 jako reakce na zkušenosti vojáků z pobytu v džungli za 2. světové války a sloužil nejdříve jen armádním účelům. Poprvé byl DEET registrován a uvolněn pro širokou veřejnost v USA v roce 1957.
I přesto, že je DEET používán již více než 40 let, nejsou si vědci zcela jisti, jakým způsobem hmyz odpuzuje. DEET s největší pravděpodobností ovliňuje schopnost hmyzu lokalizovat živého tvora a napadnout ho. Vědci se domnívají, že blokuje speciální receptory na hmyzích tykadlech, které zachycují přírodní chemické látky vylučované člověkem nebo zvířetem.
V roce 1998 byly dokončeny výzkumy, které se zabývaly vlivem používání DEET na lidský organismus a možnými zdravotními riziky. Studie prokázaly, že pokud jsou přípravky s obsahem DEET používány v souladu se stanovenými pokyny a návody, není pravděpodobné, že by se zdravotní rizika vyskytla. Množství prostředku, kterému může být člověk při používání vystaven, je nízké ve srovnání s dávkou, která by mohla zdravotní riziko představovat. Vliv DEET na zdraví člověka je tedy závislý na množství DEET, délce a frekvenci vystavení jeho účinkům. Účinky také závisí na zdraví každého člověka.
Přípravky, které mohou obsahovat od 4% do 100% DEET, jsou s výjimkou veterinárního použití určeny pouze pro aplikaci na lidskou pokožku nebo na povrch oděvů. DEET může samozřejmě přes pokožku proniknout do těla. Jakmile se dostane do lidského organismu, je zneškodněn a posléze vyloučen v moči. Na základě mnoha informací a studií nebylo u DEET prokázáno ukládání v lidském těle.
Koncentrace DEET v přípravcích má přímou souvislost s dobou trvání ochrany před nepříjemným hmyzem. Čím větší množství DEET, tím je ochrana delší. Bylo prokázáno, že 100% DEET poskytne účinnou ochranu až na více než 12 hodin, 50% přibližně na 10 hodin, 40% kolem 8 hodin, nižší koncetrace od 4% poskytují ochranu na 1 až 5 hodin. Aktuální ochrana se samozřejmě liší v návaznosti na podmínky, za jakých je přípravek použit - teplota, tvorba potu nebo působení vody. Zároveň bylo zjištěno, že přípravky s obsahem DEET jsou účinnější než produkty založené na přírodní bázi.
Pokud je přípravek s obsahem DEET používán u dětí, je nutné si velice pozorně prostudovat pokyny v návodu. Obecně platí, že ani u dětí nehrozí zdravotní rizika u přípravků s obsahem 10% až 30% DEET, ale nedoporučuje se v žádném případě aplikovat přípravky na kojence do 2 měsíců věku a s přihlédnutím k možným rizikům není doporučeno používat je u dětí do tří let věku. Stejně tak by přípravky neměly být používány pod oblečení nebo na poraněnou pokožku, aplikovat se mají jen na exponovaná místa, případně povrch oděvů. Ve vzácných případech může dojít k podráždění kůže. DEET může při vniknutí do oka způsobit podráždění a nesmí se vzhledem k malému riziku toxicity požívat. Pokud již není přípravek zapotřebí nebo v mezidobí mezi jednotlivými aplikacemi, je doporučeno přípravek smýt.
Agentura EPA prováděla několik testování vlivu DEET na životní prostředí. DEET je prakticky nerozpustný a má sice jen malou schopnost pronikat vrstvami půdy a kontaminovat podzemní vodu, ale přesto se nedoporučuje jeho používání v okolí vodních zdrojů. Je slabě toxický pro ryby, ptáky a vodní bezobratlé živočichy a prakticky netoxický pro savce. Na základě informací ze studie kaprovitých ryb vědci usuzují, že DEET nemá vliv na potravní řetězec.
Od roku 1998 je u Agentury pro ochranu životního prostředí EPA registrováno více než 250 přípravků obsahujících DEET. Odhaduje se, že tyto přípravky, jako jsou aerosolové spreje, krémy, pleťová mléka nebo vlhčené ubrousky, používá každý rok podle odhadu na 200 miliónů lidí. DEET je v současné době vyráběn společností Morflex.
....zkrátka, nějaká sračka na ty mrchy

Al.koholik - Profil | Út 1.2.2011 18:08:12

MichalRe. >> netušim, na obale nic takového není.. co je deet?

chesper - Profil | Út 1.2.2011 18:07:35

Al.koholik >> tak zos asi koupil něco jiného než já mě nefungoval ale bushman to je supr věc ta funguje spolehlivě

Sla - Profil | Út 1.2.2011 18:01:06

nejlepší repelent je moskytka :)

Pajos07 - Profil | Út 1.2.2011 17:56:50

Paja17 - >> cau ja uz repelenty nepouzivam ja si radsi vecir dam ksiltovku a dlouhe tricko a kalhoty a je to lepsi nez bych smrdel repelentem ja si radsi zapalim to je takyn odpudi

MichalRe. - Profil | Út 1.2.2011 17:17:28

Al.koholik >> jakej to má deet?
ten Bushman má 80%, ale zase to nevyrábí jako rozprašovač?

Al.koholik - Profil | Út 1.2.2011 15:23:32

tenhle neznám, ale zkus Predator 3D tekutá moskytiéra, lepší jsem neviděl, dá se sehnat v lékárně 500ml okolo 230,-

Kocour - Profil | Út 1.2.2011 11:09:28

Zkušenosti mám dobré. V létě sem ho používal v docela dost zamořené oblasti a kamarádi používali jiné od českých firem.Fungoval nejlíp.Ale bacha na citlivou pokožku.Když sem ho použil na hubu tak mě docela pálil.