MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Brodenie v búrke - nebezpečie blesku

Ak sa budem brodit vo vode pocas burky a do vody udrie blesk moze sa nieco stat ? nylon alebo neopren by mali byt sice izolanty ale vynimka potvrdzuje pravidlo. A tiež by ma zaujimalo ako pôsobi uder blesku do vody na ryby, či ich neomráči.

Autor diskuse: KryZek ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 6.5.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Venca888 - ® Čt 6.5.2010 16:34:32
GRUPA >> to jedině... :-)
N Venca888 - ® Čt 6.5.2010 16:27:41
kdysi jsem byl svědkem toho, jak blesk uhodil do zahradního bazénu... strašná rána, začoudilo se z něj, voda vyšplouchla... rozhodně bych tam v tu chvíli plavat nechtěl...
N GRUPA - ® Čt 6.5.2010 16:24:14
Venca888 >> možná jen k jeho pozdější identifikaci...:-)
N levhan - ® Čt 6.5.2010 16:23:07
Chtěl jsem se zeptat, jak to, že při bouřce, zuřící nad mořem, nezabijí blesky ryby ve vodě?
5. 1. 2010 | Jan Pernica
blesk nad mořem

Blesky při bouřce nad mořem ryby zabijí, ale ne všechny ryby, to už by asi v moři žádné nežily. Vodou se blesk šíří všemi směry od místa úderu a síla ve výboji se pohybuje v řádu desítek kA. „Proud může mít docela komplikovaný průběh,“ říká RNDr. Jiří Dolejší, CSc., zástupce ředitele Ústavu částicové a jaderné fyziky UK. „Rybou nebo plavcem bude ve vodě protékat asi srovnatelný proud jako okolní vodou.

Tedy v blízkosti výboje značný, ve větší vzdálenosti menší.“ Člověkem, který by plaval v akčním rádiu blesku udeřivšího do hladiny vody, by odhadem mohlo protékat asi tak 0,8 A – sice po „kraťounkou dobu několika milisekund, ale mohlo by to stačit“. Vše nasvědčuje tomu, že v okolí místa úderu blesku bude kruh, ve kterém budou ryby mrtvé, ve větší vzdálenosti by mohly být jen omráčené a tak dále.
N GRUPA - ® Čt 6.5.2010 16:19:15
KryZek - >> Já si myslím že být ve vodě při bouřce je normální pokus o sebevraždu. Ryby to určitě nejenom omráčí, ale i asi zabije. Aspoň ty co jsou v těsné blízkosti. Možná by tě to taky jenom omráčilo, ale hrozilo by ti zase utopení, no prostě, já bych do toho určitě nešel i kdyby tam byla nažhavená 18-náctka......, no, to bych možná riskl....:-)))
N Venca888 - ® Čt 6.5.2010 16:15:52
to bych určitě nedělal. grafitovej prut je pro blesk takový lákadlo jako pro žíznivýho turistu hospoda... :-) a věř, že gumovky ti v tomhle případě moc nepomůžou...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKorum ITM Clamshell 12 compartments

Za 165 Kč s DPH.
Praktická zavírací krabička z dílny firmy Korum. Je plně kompatibilní s ostatními doplňky Korum s označením ITM. Má 12 přihrádek na veškerou potřebnou bižuterii. Krabička je opatřena magnetickým zavíráním.


akce, rybareniSportcarp plovoucí boilies Reflex

Za 142 Kč s DPH.
Vysoce vzlínavé plovoucí boilies v reflexních barvách a nejúspěšnějších příchutích vyrobeno pod novou recepturou a zcela novou technologií.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...