MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybolov dětí do 6 let

Jaké jsou podmínky rybolovu dětí do 6 let? Musí mít na svazových vodách povolenku a ryb. lístek?Jako rodič ryb.lístek a povolenku mám.

Autor diskuse: vupr ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 6.9.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N natas - ® Út 8.9.2009 13:00:20
V rámci MRS bych doporučil.Informovat se v nejbližší MO o možnosti návštěv dětského rybářského kroužku v rámci kterého lze většinou získat povolenku a potvrzení pro vydání rybářského lístku. Věk je dán 8 lety v tom roce platnosti. Orientační finanční náklady kolem 1500kč.
N Tomas - ® Po 7.9.2009 0:13:45
musím se přidat k Lubovi, jak RŘ dodržuji, tak toto by mně taky rozzuřilo do běla. Občas ukecám malou, aby šla se mnou na ryby. Ta je ráda, že vláčák udrží ve zprávné poloze a nějak točí kličkou. Bohužel moc na ryby chodit nechce. Ale malej, dvouletej, tak ten se rád kouká na rybí videa a jak vytáhnu rybu z vody, tak je z toho úplně odvařenej. Tak toho to asi bude bavit, jak se zdá. A nebudu řešit pro caparta nějakou povolenku, když nezvládne sám ani nahodit. Už z logiky, kdo dopředu ví, že to to dítě bude vůbec bavit? I pro mně je to z rybářského sobeckého pohledu ztracenej prutočas, protože místo chytání dělám něco jiného, co výrazně snižuje šanci na úlovek. A myslím, že rozumnej člověk na to neřekne ani píp.
N Lubo - ® Ne 6.9.2009 21:02:59
Každopádně, když jsem chodil se svou dcerou k vodě, normálně jsem jí půjčoval jeden svůj prut. Dvakrát jsem potkal člena RS a nikdy nic neříkal. Na druhé stráně se klidně přiznám, že kdyby mi za to chtěl dát člen RS postih, tak se stanu nepříčetným a letí do vody, jako že řády jinak dodržuji. Protože až takové stupidní, do nebe volající nařízení nedodržuju.
N kakr - ® Ne 6.9.2009 19:23:20
lubek >>
Čo bolo,bolo, ustanovení, které bylo dříve v RŘ a dovolovalo lov dětí v rozsahu povolenky dospělého (1+1 prut), bylo i v oněch dobách protizákonné, ale tolerované. Dnes to neplatí.....
edit-napsal to hraji
N b.gun - ® Ne 6.9.2009 19:20:35
Boha jeho, nad čím tady spekulujete, když hraji vám hned v prvním příspěvku napsal naprosto jasně, jak se věci podle platných předpisů mají ...

Edit: Omluva hrajimu, že jsem jeho zápis původně omylem připsal kolegovi kakrovi.
N kubele21 - ® Ne 6.9.2009 19:06:02
lubek: já ma zato, že to furt platí....ale jist si nejsem :-(
N lubek - ® Ne 6.9.2009 18:38:29
Nevim jak je to teť ale vím že děti do šesti let mohli chytat bez povolenky ale na prut dospělé osoby která chytá na dva pruty, s tím že chytá na něj. Dospělák musí být přítomen. Pokud neunese tvůj prut tak jeden stáhni a nahoď druhej dětskej. Takhle jsem to dělal s mejma dětma a vnikdo nic nenamítal.
N hraji - ® Ne 6.9.2009 15:33:05
Odpověď je ano, musí mít rybářký lístek a povolenku. Každý, kdo loví ryby v revíru musí mít rybářský lístek a povolenku. Viz stanovení zákona 99/2004SB. a jeho prováděcí vyhlášky 197/2004SB. v platném znění. Situaci komplikuje skutečnost, že dítě může být členem ČRS od 6 let a členem MRS až od 8 let.
Tedy dítě mladší 6 let, pokud splní požadavky stanovené zákonem, musí mít povolenku pro nečleny svazu, tedy bratru za 5000,-Kč na rok.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJSA Bivak Shelter II

Za 3 990 Kč s DPH.
Chcete kvalitní a dostupný bivak. Pokud ano, tento model vám zaručí perfektní zázemí a pohodlí u vody. Tento model vychází z přístřešku SHELTER I.


akce, rybareniLuxusní bivak Prologic (Sleva 58 %)

Za 8 999 Kč s DPH.
Chcete opravdu prostorný a prvotřídní bivak za luxusní cenu? Tady ho máte. Bivak Prologic Selecta 2 man se slevou 58 %. Zbývají poslední kousky!


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

E-shop zaměřený na všechny způsoby sportovního rybolovu, který nabízí sortiment téměř všech světových značek s vlastním či dodavatelským...