MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kam na ryby u Světlé nad Sázavou?

V létě jedu na týden do Světlé nad Sázavou. Může mi někdo z vas poradit kam tam v okolí jít na ryby? Mám MP povolenku.

Autor diskuse: Hynek ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 16.6.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N thymallus Ne 15.8.2004 19:07:57
Zámecký park je na levém břehu Sázavy. Pokud půjdeš z náměstí přes most a pak pořád rovně, dojdeš k dolnímu zámeckému rybníku. Nad ním je ještě jeden.
N Hynek - ® So 19.6.2004 14:25:51
Kde je zámecký park?
N thymallus So 19.6.2004 0:28:25
Ahoj, Světlou znám docela dobře, trávil jsem tam vždy několik týdnů nejen o letních prázdninách. Pokud tě zajíma stojatá voda, mohu doporučit rybníky v zámeckém parku. Když chytněš den, kdy to bere, dobře si zachytáš kapříky kolm 45 cm, u přepadu na spodním rybníku jdou na hnojáčka skvěle línci. Musíš to ale házet velmi blízko betonu (do 1m). Nesnaž se nahazovat až k ostrovu, jak to uvidíš u některých domorodců, nejlépe je chytat s malinkým průběžným olůvkem, nebo i bez zátěže kousek od břehu na položenou. Fungují žížalky, naklíčená pšenice, natmavo obarvená kukuřička na menším a ostrém háčku.
Z tekoucí vody samozřejmě Sázava. Kolem Světlý máš na výběr z několika úseků. Asi 3 - 4 km proti proudu jsou tzv. Patačovy jámy a zde si zachytáš tlouště, proudníky a okouny na lehkou přívlač. Já jsem zde začínal s muškou. přímo ve Světlý nad jezem je pomalá, hlubší voda a tam je to dobrý na kapry a bílou rybu. Pod Světlou je zase prudší voda s pěknými tloušti a okouny. Takže se vybav menšíma woblerama, vlasci 0,16 apod. JO, ještě k tomu parku - hned po lovu línků, zde nejraději chytám na kůrku na hladině vyhřejvajícíse kapříky - je to sranda. Přeji pěkný lov. Karel, sweb.cz/czechflyfishing

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni20% sleva na všechno! Pouze tuto neděli!

Již tuto neděli budete mít opravdu poslední šanci na výhodný vánoční nákup za bezkonkurenční ceny! Pouze tento den zlevníme celý náš sortiment o 20%. Prohlédněte si naši nabídku, dobře se připravte a dlouho neváhejte! ;-) Více se o akci dozvíte zde: https://goo.gl/49LWKc


akce, rybareniWestin HypoTeez 5"/12,7 cm

Za 280 Kč s DPH.
Hypnotizujte dravce s touto velmi reálně vypadající nástrahou. Ručně malovaná , inspirovaná a pojmenovaná podle Korušky (Hypomesus olidus). Pracuje ihned po dopadu na vodní hladinu. Realistické oči a kroutící se tělo zaujme všechny obří okouny a hladové candáty v okolí.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67