MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Čištění údolních nádrží - váš názor

Já sem s Tábora a jak všichni snad víte, nachází se tu ÚN Tismenice (Jordán).
Jaký je váš názor na čištění této vodní plochy? Nedávno jsem se byl podívat na plovárně a byl tam pověšen na zábradlí u vody transparent "NEBAGRUJTE, ČISTĚTE PŘÍTOKY. VAŠE RYBY".
Myslim si, že takováto místa by se měla nechat nedotknutá.
Prosím o vaše názory. Díky.

Autor diskuse: Aldes ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 10.6.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N rybomil - ® Ne 1.11.2009 18:51:14
Rambich >> Rambo006 >> No já nejsem z TA , ale prakticky žiju 6 let s přítulkou v obci přidružené městu TA.
Na Jordáně jsem byl asi 20 krát, ještě v dobách, kdy se tam mohlo krmit. Od doby zákazu jednou vláčet.
V posledním asi 1,5 měsíci jsou znovu odebrané vzorky bahna, napsledy koncem září 24 vzorků vzali za přítomnosti ekoaktivistů ( ekoteroristů ?!? ) a zástupců Plané / luž. kam se má do pískovny Hanson vozit vytěžený sediment. Předtím vzorky 1x vyhověly a 1x nevyhověly normám pro uložení tam.
Podle mě se ale to dno stejně jednou vytěžit musí, teď je šance začit ještě r. 2010, jinak dotace propadnou. Ale vozit to bahno zrovna jen do písáku vidím jako holý nesmysl, zkurvit takovou lokaligtu. Samo nabídka Hansonu je lukrativnější, bo trasa dopravy je mnohem kratši ( asi 7X ? ) a tudíž o mnoho mega lacinější. Ekoteroristům stačí ještě pár měsíců do toho rýpat a celý slavný projekt zřejmě padne.
Od sladovny bude nasypaná hráz, nejdřív chystají vyčistit spodek, ryby přendat nahoru, pak opačně. Letosní podzim už se tam žádné ryby nedávají, vše jde nasadit jinam.
Jordán je první vlaštovka jak to asi v budoucnu dopadne s dalšími plochami potřebnými odbahnit.A nrjde u něj jen o ryby.
N Machino - ® Ne 1.11.2009 18:22:28
Bez čištění by ty ryby neměli časem kde žít.Kam chodím na písáky na ryby tak už je tam dost velký nános bahna na dně a to samozřejmě nám rybářům nenahrává do karet.Zase na druho stranu jak tady bylo řečeno musí to řídim odborníci jinak to může skončit katastrofou
N Radža - ® Ne 1.11.2009 17:59:28
Nejsem proti tomu čištění. Je to lepší než aby tam pak bylo jenom bahno jako na některých rybnících v mém okolí. Ty jsou tak zabahněný, že tam ryby snad nemůžou přežít.
N JKL - ® Ne 1.11.2009 17:54:31
Aldes >> Narážíš na dost závažný problém. Našel jsem si k tomu něco. http://voda-lidi.mrk.cz/
N Rambo006 - ® Ne 1.11.2009 17:48:56
už se prej na to vykašlali nemaj peníze ba co
N dany1 - ® Po 24.8.2009 22:18:33
Můj názor na čištění je ten,že se Jordán vyčistit musí,protože by ryby neměly kde žít.Musí to však vše řídit odborníci,aby nedošlo k hynutí ryb a nedopadlo to jako třeba při upouštení UN Orlík.Máme nějaké odborníky,kterým není lhostejný život ryb??????
N jarda 2004 - ® Po 24.8.2009 22:14:13
Ať dřív nebo později se nádrž zanese a na neůnosnou míru kdy je čištění potřeba.
N Luko-Master - ® Po 24.8.2009 22:10:59
čau já jsem ze Sezimáku a myslim si teda že by to měl bejt tak jako to je nikoho tam žádná nevybuchlá munice nazabila pokud vim a myslim si že zahine hromada ryb při vypouště nebo by mě zajímalo jak to maj vymyšlený
N svaca - ® So 13.6.2009 11:31:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jsem z Plany a jiz zminovana piskovna je cca. 2km od meho baraku. Jsem jednoznacne proti ukladnani bahna do Piskovny.Pokud zminuji ze bahno obsahuje velke mnozstvi tezkych kovu, tak tim ze ho odvezou jinam si nepomuzou. Tezke kovy se totiz velice obtizne rozkladaji a maji schopnost akumulace. Co se tyce odbahneni Jordanu tak to taky nepodporim.Pripada mi to jako akce za nehorazny mnozstvi penez a s vysledkem, ktery ani zdaleka nemusi byt podle predstav.
Celkove mi to pripada jako nesmysl!a dalsi nejvetsi nesmysl je, ze se sem mohou vkladat pouze zapisy s fotkou!
N Minnow67 - ® Čt 11.6.2009 11:58:55
Je to uměle vytvořená nádrž a potřebuje údržbu. Za čas by bylo v nádrži pár centimetrů vody na obrovské vrstvě bahna a to by rybám nikterak nesvědilo. Navíc nádrž jistě plní i jiné funkce, než jen obydlí pro živočichy. Zpravidla reguluje průtok na toku.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDelphin - Lehátko Delphin ST8 XXL

Za 3 710 Kč s DPH.
Královský prostor na 8 nohé konstrukci. Toto velké lehátko je lídrem pohodlí ve své třídě. Základem lehátka je masivní, vysoko stabilní konstrukce, která spolehlivě udrží i ty nejtěžší rybáře. Navrhli jsme ho se zřetelem na maximální komfort pro uživatele.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack WORM UP 1kg akce!

Za 356 Kč s DPH.
Směs je mimořádná tím,že Imperial Baits použil jako první výrobce boilie na trhu speciální a vysoce atraktivní larvy letajícího hmyzu (Hermetia)!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Drakar - cestovní agentura Drakar - cestovní agentura

Zabýváme se zprostředkováním rybářských pobytů, a to konkrétně ve Švédsku a Norsku. Naši specializací nejsou masové zájezdy, ale nabízíme...