MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)

Autor diskuse: mishak ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 22.1.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 352 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N marmyš - ® Čt 30.7.2015 3:10:30
computerfish >> Houno ti rozumím,píšeš hůř jak vietnamec. Už jen ta první věta je na Nobelovku. Devastace upouštěním...to myslíš pod přehradou,nebo pokles hladiny na nádrži? Kdy teče v Dyji nejvíc vody? To myslíš co? Období měsíce,roku? V Dyji mezi nádržemi,nebo pod Znojmem? Vše se dá vyhledat na netu. Řekni někomu,aby ti poradil,kde to najdeš:-)Pro začátek by ti mohl stačit tento odkaz:-)))-----
http://www.vranov-nad-dyji.eu/pocasi
N computerfish - ® St 29.7.2015 23:18:36
marmyš >>Spotřeby elektřiny je v týdnech kolem 30 téměř poloviční ve srovnání s týdny kolem 50. Mě by zajímalo, kdy teče v Dyji nejvíc vody. Protože Vranov upouští maximálně kolem osmé hodiny. Že by nějaká špička v tuto dobu? Nějak mi to hlava nebere. Tahle totální devastace upouštěním Vranova trvá posledních deset let, Dřív se nekonala. Obecné bláboly kolegy, že to tak musí být neberu. Mě zajímá, proč tomu tak je.
N rybář Luk - ® St 29.7.2015 22:22:02
Mattys >> Máš pravdu. Tohle nikam nevede a z mé strany už nepovede. Příště budu se vším souhlasit, abych tu nebyl za vola. :)
N Ksk - ® St 29.7.2015 21:52:54
Myslím že rozhodně není pro řeku pod přehradou prospěšné když se v době sucha upouští 4hodiny 30m3 a pak teče 20 hodin 3m3/s.
Loni jsem byl na prohlídce vodní elektrárny a sám průvodce mi potvrdil nehospodárné zacházení s vodou. Dokonce říkal že pár dnů před tím než jsme elektrárnu navštívili si "smetánka" chtěla sjíždět dyji ,tak si na 4 hodiny pustili 50m3. Jen aby si nepoškrábali kanoe.
N Mattys - ® St 29.7.2015 21:26:28
rybář Luk >> Tak to tak neprožívej, vždyť je ta diskuze zbytečně agresivní. 😊 Praskne ti cévka a budeš tahat nohu.
N rybář Luk - ® St 29.7.2015 21:21:31
Ksk >> Melu si svoje, jako ty zas tvoje. Co je na tom? Někdo tvrdí, že se nehospodaří s vodou, já si to nemyslím, ale nikdo mi to není schopen doložit, tak tu prostě melem.
Ano jsem tatar a nechápu tuhle fámu.
N marmyš - ® St 29.7.2015 20:56:55
Koukám na to,co píšete a řekl bych,že každý máte trochu pravdy. Jsem nyní dá se říci denně u Dyje,průtok sleduji denně a jen bych dodal,že jiné roky v letních měsících teklo v průměru tak kolem 4 kubíky a tento rok,kdy je sucho,teče pořád přes 5. O inteligenci plánovačů upouštění si nedělám iluze,podle mne jsou to hlupáci. V roce 2002 už 4 dny byly v Čechách povodně a tady pořád teklo 4.5 kubíku,až to přišlo sem,tak to šlo přes přepad a spodek Znojma se evakuoval. Pokud by zavčasu pustili třeba 200,tak to nemuselo být tak divoké,prostě hlupáci.
N Ksk - ® St 29.7.2015 20:33:13
rybář Luk >> tak seš tatar? Furt si meles svoje.
N rybář Luk - ® St 29.7.2015 18:52:53
Starc55 >> Když si přeješ lepší hospodaření s vodou, tak poukazuješ na to, že se s ní plýtvá. Máš nějaký důkaz, kde uvidím a konečně pochopím, že se upouští zbytečně? Třeba porušování pokynů pro upouštění? Tak ho ukaž a já ti dám za pravdu, že upouští zbytečně a nehospodaří s vodou a omluvím se ti. V tom problém nemám. Ale pokud se jen domníváš, že se tak děje, potom bláboly píšeš ty. Hlavně mě neodkazuj na mapu hydrologické situace.
N Starc55 - ® St 29.7.2015 17:29:12
rybář Luk >> Na vysvětlenou tvých blábolů: s první větou cos napsal absolutně souhlasím. Přehrada je od toho.Nikdy jsem si nestěžoval, nestěžuji a stěžovat ani nebudu. Přeji si pouze, aby se právě teď a v dalších týdnech kritického sucha lépe hospodařilo s vodou. Nic jiného si nepřeju. Pochopíš už tohle konečně? Netvrdím, že mám úplnou pravdu, ale v mnohém ano. A o nějakém špatném zákoně o vodách jsem vůbec nemluvil. Opakuji naposled, že mě jde jen a jen o hospodárné hospodaření s vodou. Nic víc a nic míň. Hotovo.
N Starc55 - ® St 29.7.2015 17:18:46
rici2 >> Přesně o tom to je. Tohle snad luk pochopí. Já to asi neumím pořádně napsat. Nevím.
N rybář Luk - ® St 29.7.2015 12:05:22
klobonek >> Vím jak to na Penkýřáku vypadá a chytal jsem tam i ryby při různých hladinách. Na Vranově jsem vyrůstal a jezdím tam do teď. Vy jste jen zahledění do "vaší" přehrady a dokonalému stavu "vaší" vody a když se vypustí pár metrů, je to problém.
Hlavní potřeby, pro které se voda akumuluje vás už nezajímají. Chcete mít prostě přehradu plnou se zeleným břehem. Sleduješ i situaci, která je dál na celé Dyji? Že panují stavy sucha a některé místa jsou na hraně. Že kvůli malému průtoku předloni umřelo 10 tun ryb. Situace je mizerná už měsíce. Proto to přehrada musí regulovat a upouští víc jak přiteká, protože má dostatečné kapacity. Pro tento účel je postavena a proto to dělá. Ale vaše lokální naivní myšlení to už nevidí.
N rybář Luk - ® St 29.7.2015 11:58:51
klobonek >> Když shrnu tvůj příspěvěk. Pokud neodpouští podle tvého vypozorování, tak je to byznys a špatné hospodaření. Stav vody ti nevadí, ale stěžuješ si na něj, protože to vadí jiným. Jiným to vadí, protože mají bláto místo zelené louky.
To je úpný mimořádný stav ohrožení, problém nejvážnější pro zastavení přehrady. :D
Přehrada neřídí odtok podle tebe a tvého amatérského sledování. Nebo ti to nikdo neřekl?
N klobonek - ® Út 28.7.2015 23:30:40
rybář Luk >> Už se to tu rozebíralo kdysi dávno, pokud tě zajímá, co si o tom myslím, vyhledej si to v minulosti. Já se k tomu vyjádřil, na rozdíl od tebe sleduji přítok, odtok atd., upouštět by teď nemuseli a přesto upouští, proto jsem přesvědčený o tom, že za vším je byznys a výroba energie. Neodsuzuji je, dělají svou práci, chtějí vydělat, tak jako každý v dnešní době. Co se týká vody, mě to zase tolik netrápí, mám chaloupku v lokalitě, kde je vody poměrně ještě dost, i když podstav je už zřetelný i tam. K tomu ji mám v obci, takže mě to zase tolik nebere. Ale je mi líto chatařů, kteří tráví léto na Farářce, Penkýřáku, Vrátné atd., je to tam kouzelný, ale když není voda, tak to prostě není ono. Nejspíš si tam nikdy nebyl, proto si nedokážeš představit jaký to tam je krásný, když je voda a není bahno. Ty se tady oháníš pořád jen nějakým zákonem o vodách, ale Vranovskou přehradu asi v srdci moc nenosíš, připadá mi, že máš z toho spíš radost, že voda v nádrži není, možná je to také tím, že by si taky chtěl vlastnit někde pěknou nemovitost u vody, ale situace ti to nedovolí. How, domluvil jsem.
N marmyš - ® Út 28.7.2015 22:38:56
rici2 >> V Krhovicích u splavu by Jaroslavický náhon vzal skoro všechnu vodu a po proudu by se mohla v řečišti pěstovat rýže.
N rybář Luk - ® Út 28.7.2015 22:36:42
klobonek >> Já jsem svůj názor napsal. Ale ty jen vyrypuješ a k dané věci jsi napsal velký kulový. Buď napiš k tématu vlastní názor, reálná fakta nebo od těchto trapných komentářů upusť.
N Mattys - ® Út 28.7.2015 20:55:18
rici2 >> 👍 Přesně jak píšeš.
N rici2 - ® Út 28.7.2015 19:06:51
Zajimala by me panove jedna vec. Myslite si, ze tu elektrinu, kterou vyrobi turbiny pod hrazi skutecne potrebujeme? Je to takova spasa pro energeticky prumysl? Zvlast, kdyz se kvuli tomu upousti duben - kveten i 50 m3/s, diky cemu se devastuje n.p. Podyji ..., nemluve o turistickem ruchu, ktery je temer zadny, nepojedu na dovcu prece nekam kde neni voda, jenom spousty komaru..., osobne si myslim, ale opakuji je to pouze muj nazor, ze kdyby se upoustelo 3m/s, bylo by dole vody dost, vratili by se turiste = penize pro mistni podnikatele, tim padem i lepsi sluzby a zazemi (plna terasa pred restauraci na Chmelnici, to byly casy, pamatujete?..), urcite by to tam takhle nechatralo. Jinak pochopitelne chapu, ze smysl a ucel prehrady neni rekreace a rybareni, to je mi jasne, ale ja v nynejsim systemu nic dobreho nevidim, tolik za me. Petruv Zdar
N kakr - ® Út 28.7.2015 17:53:16
Jen obecně.
Každé vodní dílo má schválený manipulační řád, ve kterém jsou zohledněny sanační průtoky.
Určitě se v něm počítá s možností "sucha", pak je výroba elektřiny omezena až zastavena.
Tato situace zřejmě ještě nenastala.
N klobonek - ® Út 28.7.2015 17:45:10
Petr K. >> rybář Luk to bude určitě vědět!
N Petr K. - ® Út 28.7.2015 17:18:16
otazkou tedy zustava, upousti se kvuli vyrobe elektriny vice vody nez by se muselo upoustet jen kvuli dodrzovani smluv a prutoku rek pod prehradou? vi tohle nekdo?
N Ksk - ® Út 28.7.2015 15:41:46
rybář Luk >> kdo nehce pochopit i co starc55 jde , ten to nepochopi.
N klobonek - ® Út 28.7.2015 14:06:40
rybář Luk >> Ty jsi čoveče chytrej jak rádio, to se jen tak nevidí. A až v přehradě nebude voda, tak to tvoje "DÁL" bude čerpat vodu kde?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 352 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Nalezená pramice

Dnes byla na Slapech, přesněji v Županovicích nalezena volně plující pramice, pokud by někomu chyběla, tak o bližší info volejte na telefon 734337356.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLetní akce NASH

Připravili jsme pro vás letní akci na produkty Nash


akce, rybareniSOUTĚŽ: Chyť a pusť vyhlašuje lov na rybáře...

Když tě Kisspatrolky z rádia Kiss Proton chytí na rybách a u sebe budeš mít produkt od Chyť a pusť, vyhraješ 10 kilo pelet. A bacha....


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44