MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Pstruhová roční povolenka

Jakou dobu platnosti máte uvedenou na roční Pstruhové povolence ?

Autor diskuse: kakr ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 10.1.2009


Platnost pstruhové povolenky

A)od 1.1. do 31 .12. 46%
B)od 16.4 do 30. 11 51%
C)jinou 3%

Od 10.1.2009 hlasovalo 35 čtenářů.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 7 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N kakr - ® St 28.1.2009 19:43:31
Jarda Bořek Stavitel >> Puntík >>
No vidíš, že to jde. Stačí se kouknout do vyhlášky 197/2004 na §12.
Jsou tam uvedeny denní doby lovu v pstruhových rybářských revírech.
Od ledna až do prosince.
Lidová umělecká tvořivost v různých MO utrpěla vážnou ránu. Neboj, zase se otřepou, už to bylo řečeno dávno.
N Puntík - ® St 28.1.2009 19:31:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Oficiální vyádření MRS k platnosti roční P povolenky:
Vážený pane Munduch,
chápu Váš postoj. Připomínka byla projednána na Radě MRS a MO budou
instruovány, jak postupovat při výdeji povolenek resp. rozsahu jejich
platnosti. Dle výkladů právníků je roční povolenka termínovana rozsahem
1.1 - 31.12.
Děkuji za podnět,
s přáním příjemného dne
Václav Habán
N brach - ® So 10.1.2009 23:04:40
N Cottus - ® So 10.1.2009 18:54:56
kakr >> překvapils...očekával jsem nekompromisní postoj svazového přisluhovače

Měl jsem o tobě lepší mínění...
N sliver - ® So 10.1.2009 21:57:41
kakr >> tak jo, prubnu to a pak tady poreferuju.
N Alov - ® So 10.1.2009 19:36:47
Sander >> Samozřejmě ji mám a platnost tam mám napsanou přesně takovou. Pstruhovku mám poprvé v životě, takže jsem na to hleděl jako blázen. :-o
N kakr - ® So 10.1.2009 18:59:20
Viktorin >>
Nemám důvod Ti nevěřit, vím,že se dějí i horší zvěrstva.Jen bych oskenované povolenky ukázal na jarním semináři hospodářů,kteří jsou za výdej povolenek odpovědní.
Následující je zkopírováno ze Statutu MRS.

Členové ve věkové kategorii od 16 do 18 let, studenti starší 18 let bez vlastního příjmu a držitelé průkazu ZTP a ZTPP obdrží svazovou povolenku pro členy za poloviční cenu. Mládež do 15 let obdrží svazovou povolenku pro členy za cenu stanovenou Svazovým výborem MRS.

N Cottus - ® So 10.1.2009 18:54:56
kakr >> překvapils...očekával jsem nekompromisní postoj svazového přisluhovače
N Viktorin - ® So 10.1.2009 18:51:47
kakr:povolenky bych mohl oskenovat (ještě jsem ani svou s platností do 30.11. neodevzdal) ale zatím se do toho skenování nehrnu, copak mi nevěříte? A tu poloviční povolenku pro studující dceru mi nakonec prodali. Ale tu větu, že poloviční povolenku organizace může (tedy nemusí) studujícímu staršímu 18 let prodat mi ukazovali v černém na bílém snad ve stanovách.
N kakr - ® So 10.1.2009 18:50:41
pepa-č >> PepaČadek >>
Nelze, povolenka je de facto cenina a jsou závěrem roku zúčtovány.

Cottus:
blázny živí Bůh a nemá se jim odporovat, žgryndej dále.....
N Cottus - ® So 10.1.2009 18:40:15
kakr >> co to tady hraješ???? coby letitý funkcionář svazový ....máš možnost pouze smáznout negativní ohlas můj.
N PepaČadek - ® So 10.1.2009 18:38:58
kakr >> hele a není to tak, že oni si pak půlku nechají na pivo? Mladýmu prodají plnocenou, výš řeknou že mu prodali poloviční a rozdíl je "kapesné" . Nedávno se v muškařině řešilo podobné, že prý poloviční nejsou a musí si koupit plnocenou.
N kakr - ® So 10.1.2009 18:36:21
Viktorin >>
Můžeš povolenku Tvou a syna oskenovat a poslat?
Starší studující syn má nárok na poloviční povolenku a MO nikomu nic nedoplácí. To snad ani není možné, podobná argumentace. MO nafasuje poloviční povolenky za poloviční cenu a nemá co komu dorovnávat.
Je mě z toho špatně, musím si dát panáka.
N medvěd - ® So 10.1.2009 18:27:42
Mrknato >> aha
N Mrknato - ® So 10.1.2009 18:25:41
medvěd : kde můžeš ve svazu lovit na P od 1.1. do 31.12. nevím, ale já jsem rozporoval možný datum u CS a CR povolenky, kde účastníkem tohoto rybolovu může být i uživatel mimo svaz, který se nemusí řídit BP.
Dále si myslím, že by asi nebylo vyloučené, kdyby i některý z ÚS nebo MO účastný v CS rybolovu přijal BP, které by umožňovaly rybolov na P revíru od 1.1. do 31.12., jak předpokládá i legislativa (lov nelososovitých ryb).
Příklad : BP (RŘ) v BP platných v ČRS uvádí lovnou míru kapra 35cm. Další BP (ÚS) stanoví míru kapra na 38cm.
Co se týče názvu povolenky, je asi jedno, jak jí bude říkat. Zda-li roční, nebo 8měsíční..... a jak dlouho bude platit.
Pracovní týden má 5dní, kalendářní týden 8dní.....
N kakr - ® So 10.1.2009 18:10:54
sliver >>
Zkus na to jít opačně, udělej ze sebe nechápavého s argumentací na povolenkovou známku na které je napsáno - ROČNÍ. Nech na nich ukázání předpisu kde je napsána platnost jimi uváděná. Doba hájení s tím nemá nic společného. Pak trošku přitvrď a zeptej se, když si u nich koupíš CS pov. co tam napíší. No a na závěr jim omlať o palici složenku s pokutou, neb platí jen pro někoho.
Škoda, že u toho nebudu,moc bych se pobavil.
N Viktorin - ® So 10.1.2009 17:56:59
Hlasoval jsem za C) jinou. Já sám sice mám od 16.4. do 30.11., ale můj syn má tu jinou od 9.2.(den vystavení povolenky) do 31.12. Jsme z jedné MO, ale syn jako mládežník byl u jiného stolu. A 10,- Kč za Bližší podmínky a soupis revírů jsme dopláceli. Poloviční povolenku studujícímu staršímu 18 let MO prý může ale nemusí prodat. Rozdíl v ceně v případě prodeje poloviční povolenky musí MO při odvodu do Brna (MRS) doplatit.
N sliver - ® So 10.1.2009 17:14:06
Jovánek >> to je jedno. Kdyby řekl, že si to vymysleli sami, tak volám Jaroňovi (jednatel ÚS ) přímo z té kanceláře.
N Jovánek - ® So 10.1.2009 17:13:25
b.gun >> ten paragon někomu ale může připadat neoficiálně.Nevím.Říkám,neplatit.
N Jovánek - ® So 10.1.2009 17:10:52
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Nemůže jít o nařízení z kraje.Něco bych o tom musel vědět.Nebo si určí pár organizací,kterým to nařídí? To se mi nezdá.
N sven - ® So 10.1.2009 17:08:21
b.gun >> U nás se za Ryb.řád se soupisem revírů také neplatí, je to součástí povolenky. Při této příležitosti mě napadá spousta otázek, např. proč v některých MO platí děti zápisné a v některých ne, proč v některých MO vybírají poplatek za rybářský kroužek a jinde se provozuje zdarma, proč v některých MO vybírají poplatek za školení nových členů atd., atd. Také by bylo zajímavé zjistit jak vykazují tyto přijmy v účetnictví. Ale nechci zde zasírat kakrovi otázku.
N sliver - ® So 10.1.2009 17:07:36
Jovánek >> podle mně bude argumentovat, že jde o nařízení z kraje, tak řeknu, že si tam na to chci stěžovat ( vpodstatě na to by měl stačit ústřižek složenky s uvedenou cenou ) , tak ať to pěkně napíše . Nebo vymyslím něco podle situace, věřím, že napíše. Když tam jdeš připraven na jejich lumpárnu, přemýšlíš jinak.
N brach - ® So 10.1.2009 17:05:38
b.gun >>
Děkuji za vyčerpávající pitvu školního roku. Podotýkám tedy, že chytat na pstruhovce můžeme od 16.04. do 30.11. a ostatní jsou prázdniny, z čehož vychází, že povolenka platí od 01.01. do 31.12..

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 7 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVýprodej značky FOX (Slevy až 44 %)

Využijte skvělých cenových akcí na výraznou část sortimentu značky FOX. Vyberte si z oblečení, háčků a doplňků.


akce, rybareniMivardi Bivak New Dynasty + lehátko + spací pytel

Za 10 350 Kč s DPH.
Dodáme do 24 hodin ostatně jak je naším dlouholetým zvikem.Luxusní velkoprostorový bivak z extrémně odolného materiálu M-Tec 410 s vodním sloupcem 10000 mm.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...