MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Bez reklamace

Zdravím
Chtěl bych se zeptat jak jste na tom s reklamacemi rybářského náčiní. Stalo se mi, že jsem si před měsícem koupil fungl nový naviják od OKUMY, na kterém mi po čtyřech vycházkách k vodě odešla bojovka. Klasicky jsem ho odnesl zpět na prodejnu k vyřízení reklamace. Za týden byla reklamace hotová, s tím, že jsem přišel o záruku a opravu jsem simusel zaplatit. Důvod: prý jsem naviják otevřel a při jeho zavření strhl závity na šroubkách. Upozorňuji, NIKDY jsem ten naviják neotvíral. Co vy na to?

Autor diskuse: Alcapone
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 22.5.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Dumy - ® Út 25.5.2004 12:08:23
Urob co napisal mirmen a zarucene zmen predajnu(mozno aj znacku), i ked zavadu priamo asi riesil vyrobca, nie je o com
N hraji - ® Po 24.5.2004 11:22:45
Takový přístup je hanebný, bohužel nepíšeš, zda jsi sám dodržel všechny náležitosti, které ukládá zákon pro reklamace. Ale i tak je třeba písemně odmítnout (doporučeně) jejich vyřešení reklamace a dožadovat se bezplatného opravení, ale spíše bych trval na vrácení peněz z důvodu ztráty důvěry. Na ČOI bych se rozhodně obrátil se stížností na vyřízení reklamace, zase doporučeně.
N Radek Ne 23.5.2004 18:40:45
Jako mirmen a pafka bych do toho vtáhnul ČOI. Mimomochodem nekupoval jsi to v Pardubicích? Tam to jeden prodejce takto praktikuje. A nedělá to jenom u Okumy, ale i u Daiwy, tak si myslím, že to nebude v dovozci, ale v jednotlivých prodejcích. Teda pokud to není domluva prodejce s dovozcem
N pafka Ne 23.5.2004 14:37:12
Tak jak napsal mirmen. Jednou jsem takhle reklamoval discman. Nejdříve se kroutili, ale pohrůžke ČOI docela zafungovala. Podle mě je i nesmysl, že jsi přišel o reklamaci pokud bys i naviják otevřel. Jak bys ho asi jinak mazal? To během 2 let, co je záruka bys mu nedal vazelínu?
N mirmen - ® So 22.5.2004 9:18:14
Alcapone: obrať se na Českou obchodní inspekci s žádostí o informace, jak postupovat,postačí na regionální pracoviště a telefonicky či mailem. Poté se obrať na prodejnu s tím, že jejich postup necháš prověřit zmíněnou inspekcí. Možná zareagují tak, jak by měli, tj. oprava bez poplatků a ztráty nároků na záruční servis.
N Držma,kuzma - ® So 22.5.2004 9:01:12
A tu reklamaci ti vyřizovali přimo na firmě ve Znojmě?
N Jura So 22.5.2004 8:42:17
Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale reklamoval jsi vadu na BB, tak co s tím mají co dělat stržené šroubky krytu. Pokud jde o tyto šroubky, alespoň jeden by měl být zákápnut nějakou specifickou hmotou s otiskem výrobce. Pokud není a výrobce to nepraktikuje, nemůže věrohodným způsobem doložit, že naviják byl otevřen. Při koupi dražšího cajku je možná na místě si nechat od prodejce napsat do záručního listu, že výrobek není zajištěn proti neoprávněnému otevření v záruční době. Petrův zdar.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniObal 309161

Za 917 Kč s DPH.
Měkký obal na prut s navijákem, zpevněné rohy, délka 160 cm. Pouzdra na pruty vyrobené z polyeterového tkaniva, oděruvzdorné, vodotěsné. Vypolštářkované vnitřní kapsy a popruhy. Robusní kovové zipy odolné proti korozi. Materiál: 70% nylon, 30% PVC


akce, rybareniCentury kšiltovka 3D Baseball Hat Blue/White

Za 459 Kč s DPH.
Kvalitní kšiltovka reprezentující prémiovou anglickou značku Century.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26