MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Bez reklamace

Zdravím
Chtěl bych se zeptat jak jste na tom s reklamacemi rybářského náčiní. Stalo se mi, že jsem si před měsícem koupil fungl nový naviják od OKUMY, na kterém mi po čtyřech vycházkách k vodě odešla bojovka. Klasicky jsem ho odnesl zpět na prodejnu k vyřízení reklamace. Za týden byla reklamace hotová, s tím, že jsem přišel o záruku a opravu jsem simusel zaplatit. Důvod: prý jsem naviják otevřel a při jeho zavření strhl závity na šroubkách. Upozorňuji, NIKDY jsem ten naviják neotvíral. Co vy na to?

Autor diskuse: Alcapone
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 22.5.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Dumy - ® Út 25.5.2004 12:08:23
Urob co napisal mirmen a zarucene zmen predajnu(mozno aj znacku), i ked zavadu priamo asi riesil vyrobca, nie je o com
N hraji - ® Po 24.5.2004 11:22:45
Takový přístup je hanebný, bohužel nepíšeš, zda jsi sám dodržel všechny náležitosti, které ukládá zákon pro reklamace. Ale i tak je třeba písemně odmítnout (doporučeně) jejich vyřešení reklamace a dožadovat se bezplatného opravení, ale spíše bych trval na vrácení peněz z důvodu ztráty důvěry. Na ČOI bych se rozhodně obrátil se stížností na vyřízení reklamace, zase doporučeně.
N Radek Ne 23.5.2004 18:40:45
Jako mirmen a pafka bych do toho vtáhnul ČOI. Mimomochodem nekupoval jsi to v Pardubicích? Tam to jeden prodejce takto praktikuje. A nedělá to jenom u Okumy, ale i u Daiwy, tak si myslím, že to nebude v dovozci, ale v jednotlivých prodejcích. Teda pokud to není domluva prodejce s dovozcem
N pafka Ne 23.5.2004 14:37:12
Tak jak napsal mirmen. Jednou jsem takhle reklamoval discman. Nejdříve se kroutili, ale pohrůžke ČOI docela zafungovala. Podle mě je i nesmysl, že jsi přišel o reklamaci pokud bys i naviják otevřel. Jak bys ho asi jinak mazal? To během 2 let, co je záruka bys mu nedal vazelínu?
N mirmen - ® So 22.5.2004 9:18:14
Alcapone: obrať se na Českou obchodní inspekci s žádostí o informace, jak postupovat,postačí na regionální pracoviště a telefonicky či mailem. Poté se obrať na prodejnu s tím, že jejich postup necháš prověřit zmíněnou inspekcí. Možná zareagují tak, jak by měli, tj. oprava bez poplatků a ztráty nároků na záruční servis.
N Držma,kuzma - ® So 22.5.2004 9:01:12
A tu reklamaci ti vyřizovali přimo na firmě ve Znojmě?
N Jura So 22.5.2004 8:42:17
Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale reklamoval jsi vadu na BB, tak co s tím mají co dělat stržené šroubky krytu. Pokud jde o tyto šroubky, alespoň jeden by měl být zákápnut nějakou specifickou hmotou s otiskem výrobce. Pokud není a výrobce to nepraktikuje, nemůže věrohodným způsobem doložit, že naviják byl otevřen. Při koupi dražšího cajku je možná na místě si nechat od prodejce napsat do záručního listu, že výrobek není zajištěn proti neoprávněnému otevření v záruční době. Petrův zdar.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenileatherman wingman

Za 1 699 Kč s DPH.
dárkové balení - limitovaná edice


akce, rybareniHlásiče JRC RADAR DSi 2+1 + pouzdro + kufr ZDARMA

Za 5 990 Kč s DPH.
Pouze u nás dostanete ke zlevněné sadě hlásičů záběru JRC Radar DSi mimo slevy 32% ještě navíc zdarma látkové JRC pouzdro pro příslušenství a ještě k tomu zdarma i originální pevný, polstrovaný kufr pro hlásiče JRC RADAR!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...