MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Co je podla Vas "Rybarska latina"?

Poznate nejake prihody od vody,ktore su neuveritelne?Napriklad ten moj,kedy som svoju utrhnutu plandavku o hodinu vytiahol s rotackou,ktorej jeden z hacikov sa dostal do ocka plandavky.Neverite?...

Autor diskuse: rybopet ®
Zařazeno do: všeobecné - příhody, kuriozity, 26.2.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N rybopet - ® Po 10.12.2007 21:16:12
Vo vytiahnutom bielom igelitovom sáčku,nechanom do odchodu na brehu,voľačo zašramotí.Ajhľa,dnuká je čiperný ostriežik.Nechal sa vytiahnuť aj so svojim "úkrytom".Bolo to celkom úsmevné!
N rybopet - ® Po 3.12.2007 21:19:16
Skusme to oživiť
N siro Po 15.11.2004 6:46:38
brach:děkuji,tvé uznání mne dojalo ;o)))
N richtřík - ® So 13.11.2004 21:17:48
kdysi dávno jako klučina chodící do páté třídy jsem na dovolené na Hronu v Polomce chytil na žížalu žabičku,na ní vranku a na ní duháče 43 cm....dál jsem raději nepokračoval v lovu.
Jinak klasika,hadry,igelitky,gumák,poklice od zavařovacího hrnce,primeroska,labutˇ,kačena,želva a na vranově užovka.
N brach - ® So 13.11.2004 13:03:44
siro - jsi lepší, uznávám svoji porážku..
N BoBo - ® Pá 12.11.2004 17:38:00
all: Neviděl jste někdo Mirmena?! Von se asi fakt propadnul :-) Pozdravuj ho siro ;-)
N siro Pá 12.11.2004 17:07:58
Po přečtení mirmenova a brachova příspěvku,se nebojím zveřejnit nadmíru podivné pozorování,jednoho mě osobně drahého badatele světového formátu J.Drápalíka.

Roku 1923 pozoroval na dolním toku Moravy bobra,kterak okusuje mocný topol.
Jak jej okusoval stále sledoval vodní hladinu.Přišel čas kdy by bobr dokončil své dílo,ale on strom nezkácel,jen bedlivě sledoval vodní hladinu.
Tu se pod hladinou zavlnilo mocné tělo sumce.
Bobr postaviv se na zadní běhy udeřil hlavou do nahlodaného kmenu.
Topol se s mocným burácením zřítil svou strašlivou vahou a sumce zabil.
Vyděšený Drápalík by mohl přísahat že se v ten okamžik bobr smál,smál se smíchem šílence.
Závěrem ze svého pozorování Drápalík nabádá k likvidaci lysohlavých(jednoduše plešatých) bobrů.
Podle Drápalíka se jedná o profesionalizované sumčí zabijáky.
N brach - ® Pá 12.11.2004 12:03:28
Když jsme uzavírali protokol, zahlédl jsem tam tuto fotografii....
N šeptal - ® Pá 12.11.2004 8:00:39
brach: ...pýcha, pytel, pysk... Hlavně, že složili přísahu. ;o)
Možná že jsem to už někde dole psal, ale povedlo se mi přimět k záběru na twistera vložku. A nebyla to ta ultratenká. :o(
N brach - ® Pá 12.11.2004 7:54:04
No dobře, ale jaké i-y, se píše ve slově upytlačil? A vůbec, policajti maj pravdu vždycky.
N šeptal - ® Pá 12.11.2004 7:22:58
brach: Kecáš. Podle popisu jsi ho nezdolal, ale v podstatě upytlačil do ruky. ;o)
N brach - ® Pá 12.11.2004 7:13:09
Zapsal jsem ho do rarit a dovětek:
policajti s tím nechtěli nic mít a chtěli vše uvést do původního stavu, protože při sepisování protokolu nevěděli jak napsat slovo "vytáhl" - jestli měkké či tvrdé "i-y". Jenže mě bylo hamerky skutečně líto, tak jsme se nakonec dohodli na slově "zdolal".
N šeptal - ® Pá 12.11.2004 7:04:45
brach: Doufám, že jsi ten úlovek řádně zapsal. ;o)
N brach - ® Čt 11.11.2004 22:16:50
V červnu jsem si byl zavláčet pod splavem v Otovicích. Nasadil jsem osvědčenou jedničku, měděnou hamerku, a taky co hod, to okoun. No a pak to přišlo - záběr, ani jsem nemusel přiseknout, pomalý tah a pak už natvrdo. Moc mi bylo líto hamerky, tak jsem prostudoval okolí, pak se svlékl a šel do vody. Nejdřív jsem se pokoušel dotáhnout hamerku až ke špičce a prutem šmrdlat. To nepomohlo. Povolil jsem cívku, prut odnesl odnesl na břeh a po silonu ručkoval na inkriminované místo. Pod vodu jsem musel ponořit i hlavu. Rukou jsem jel po silonu a pak jsem konečně nahmátl Hamerku a snažil se jí dostat z nějaké látky, což se mi nepodařilo ani na třetí nadechnutí. Takže jsem sáhl mimo hamerku, uchopil látku, ve které byla zabodnutá a táhnu, popotahuju, dřel jsem se jak burlak, ale docílil jsem pouze malé povytažení oné pitomé látky. Znovu jsem se ponořil a jel jsem po látce na její konec a ejhle, on to byl rukáv!
No a ostatní už znáte: přijela policie doktor, pohřebák a tu Hamerku vytáhli. Takže - šťastnej konec.
N mirmen - ® Čt 11.11.2004 21:28:07
Nevím, co je to rybářská latina, protože vždy a za všech okolností mluvím pravdu :-). Ale nedávno se jsem viděl u rybníka následující. K vodě přišla liška. Chcíli chodila podél břehu a vykousávala mech z pod stromů. Když měla v hubě chomáč mechu o velikosti asi tenisáku, tak přišla k vodě a začala strašně pomalinku, prdelí napřed, couvat do vody. Trvalo to dlouho, několik minut. Centimetr za centimetrem se ponořovala do vody, až byly vidět jenom nozdry, jimiž dýchala vzduch a ten chomáč mechu sevřený mezi čelistmi. Blechy se postupně stěhovaly před zápavou do vyšších míst až skončily v chomáči. Pak se liška ponořila úplně, chomáč mechu s bleší invazí vyplivla na hladinu a pod vodou odplavala několik metrů stranou. Co vše rybář nemůže zažít u vody, že ano.
A ať se na místě propadnu, jestli to není pravda.
N carrot - ® Po 1.3.2004 17:22:56
>>>osprey
:)))))) tak to si delas kozy LOL
N osprey - ® Po 1.3.2004 16:52:39
Jednou jsem u řeky zjistil, že můj tehdy nejoblíbenější vobler zůstal nedopatřením doma. Zanadával jsem, nasadil jiný a po pár hodech něco zaháknul. Vytáhl jsem kus vlasce a na něm byl stejný vobler jako ten zapomenutý, jenom podstatně starší a víc okousaný od štik. Ještě ten den jsem na něj jednu další chytil a samým štěstím, že mám dva stejné, jsem do týdne ten svůj původní utrh...
N marsip Po 1.3.2004 11:33:02
Jednou z jara jsme s kámošem byli zahorolésti na Srbsku u Berounky a když jsme se vraceli zpět k autu tak jsem pod hladinou zahlédl zhruba přes metr dlouhý stín, který se bez hnutí valil po proudu. S myšlenkou "plovoucí prkno" jsem tomu nadále nevěnoval pozornost. Při druhém postřehu se stín náhle stočil do oblouku a zaparkoval u břehu. Voda byla o něco výše a byla vylitá do trávy. Nedalo mi to a šel jsem se juknout co je to za obludu. Trávou jsem se plížil jak "lví pšouk" abych mostrum nevyplašil. Když jsem se nad tím objevil, nestačil jsem se divit. Vyvaloval se tam zhruba 120cm sumec. Lovecká vášeň mě bohužel neopustila a jal jsem se ho holýma rukama podebrat. Vůbec nic si z toho nedělal, avšak sliz je sliz. Váhou hlavy se převážil a převalil přes ruku. Poté zmizel v hlubinách. Jako malej kluk jsme na chalupě chytali pstruhy do ruky :o), ale tohleto se asi moc často nestává.............
N Vlado Po 1.3.2004 9:49:40
Minulú jeseň som bol vláčiť s kamarátom na Dunajských ramenách dal som tam 6cm jointa s 2 trojháčkmi a vypustil za loď. Po krátkom ťahaní záber, zdolávom rybku a vtom bum druhá rana do palice a vytiahol som na jeden wobler DVE ryby, jeden boleň 35 a zubáč 30.Každá ryba samostatne na jednom trojháčiku. Evidentne si to navzájom chceli ukradnúť spred papule.
N SVOBODA - ® So 28.2.2004 17:55:27
Byl jsem svědkem toho jak můj kolega na Berounce měl záběr a po záseku se mu pořádně ohnul prut a nastal tvrdý boj.Po delším boji kdy ryba jezdila sem a tam se mu podařilo za přihlížení rybářů vytáhnout pěkně veký hrnec,zahodil pruty a šel na pivo.
N Véna Pá 27.2.2004 19:50:21
jí jednou chyt na hnojáka na jeden háček dva okiše.
N Laďa Pá 27.2.2004 18:50:33
V Cetkovicích je rybníček "Orlík", asi 1 ha. Před lety jsem tam přijel na kapry a vůbec jsem si nevšiml, že asi 30 m ode mne sedí ještě jeden rybář. Nahodil jsem k protějšímu břehu a po chvíli záběr, seknu a zároveň se mnou seká i kolega. Po chvíli zdolávání malý kapřík cca 33 cm, ale v hubě měl zcela regulérně oba háčky : jeden můj a jeden kolegův.
N Koťón - ® Pá 27.2.2004 12:42:50
1/ Byla krásná červnová noc. Znáte to. Hvězdy nad hlavou, lesklá hladina a to ticho... No prostě kdo by stáhl o půlnoci pruty? Navíc když ryby berou. Sedím koukám a kecám s kamarádama dlouho do noci až jdou všichni spát. Já ještě zůstávám chvilku, abych si vychutnal tu krásnou noc. Čas letěl a moje hodinky ukazovali 3:15. Paráda snad už bude klid a tak se jdu taky na chvilku natáhnout. Lehnu - hrčák - běh k prutům - zásek. Prut se poklonil a já cítil ten neskutečný tah. Tak a mám ho, ten nebude malej. Nedá se to zastavit a tak jen koukám jak se mě odvíjí vlasec přes dotaženou brzdu. A pak to přišlo. Do tmy se rozsvítil kužel světla, který oslnil moji roztřesenou postavu. ,,Rybářská stráž, nehybejte se,, ozvalo se ze světla. ,,A jsu v prdeli,, blesklo mě hlavou. A fakt jsem byl :o)
2/ Jednou se mě na vlascec na hladině pověsil nějakej igelit a tak jsem ho šel sundat. Buhužel jsem trošku zabral a vlasec jsem přetrhl. O pár hodin později měl můj kámoš záběr. Seká a už hrne rybu z vody. Po chvilce boje je nádherný 11 kg kapr na břehu. Chycený na moje boilie a zdolaný na kamarádův prut. Když zabral na mnou utrženou montáž namířil si to přímo na kamarádovo místo a tam se zbývajícím silonem zamotal do jeho silonu.
N LEO - ® Pá 27.2.2004 7:59:29
Sedím jednou zjara na Cidlině u Poděbrad, chytám na bič a na houpačku. Přilétne ledňáček, sedne si na špičku toho biče a krásně se houpe. Zkameněl jsem, pustil cigáro a koukáme si do očí. Po chvilce vřísknul a odletěl. Za chvíli byl zpátky, v zobáčku malou třepotající se ouklejku. A zase na špičku biče, to místo se mu zjevně zalíbilo. Prohlížel si mne znovu, jako jestli mu rybičku nechci sežrat a po chvilce jí začal usmrcovat mlácením o ten můj bič. Ten se prohýbal jak ve vichřici, skákal ve vidličkách, ale já bych ho v té chvíli klidně snad nechal utopit. Ledňáček si omráčenou rybičku v pohodě v zobáčku otočil a nasoukal do sebe. Potom mi vřískl na pozdrav a asi si šel lehnout. Myslím, že to se nedá natočit ani kamerou.
N bróďa - ® Čt 26.2.2004 23:09:54
Asi před 5 lety jsem byl na pláži Vranovské přehrady svědkem, jak můj kolega vytáhnul digitální náramkové hodinky, které v pohodě šli a byl na nich naprosto přesný čas !!
N rybopet - ® Čt 26.2.2004 22:15:31
Mne sa zas podarilo vyrvat z UN na twister to oranzove nakladne plastove auticko Tatrovku-vyklapacku...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | příhody, kuriozity ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenipoštovné zdarma

Od dnešního dne až do Vánoc, ke každé objednávce nad 1000 Kč poštovné zdarma a dárek.


akce, rybareni50% SLEVA! Sezóní výprodej!

Vláčecí naviják s precizní přední brzdou řazený do nejvyšší kategorie Top spinning. Naviják, který v sobě spojuje nejvyšší kvalitu provedení a atraktivní vzhled.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134