MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Použití nafukovacího člunu k lovu ryb

Plánuji pořízení nafukovacího člunu (Fish Hunter nebo obdoba) k lovu ryb na našich revírech. Je možné tyto čluny používat na Dyji 5 a 7? Jsou vůbec vhodné k lovu ryb? Jak se chovají ve vlnách? Pořízení klasické ryb. lodě pro mě nepřipadá bohužel v úvahu. Dík za rady.

Autor diskuse: Martin Sebera
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 22.2.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Honzas - ® St 25.2.2004 9:02:18
Martin Sebera, Honza : Právě tu kaprařinu z Fishunteru jsem měl na mysli, když jsem psal o nepohodlí. Když si představím, jak často na NM fouká vítr a co to s člověkem v tomto člunu dělá, tak si takový lov nedovedu moc představit. Něco jiného je klidná hladina. A otázka směřovala právě k použití tohoto člunu na NM.
N Martin Sebera Út 24.2.2004 13:06:53
Oprava - ty "zada" v předposlední větě mají být "zda".
N Martin Sebera Út 24.2.2004 13:04:56
Podle loňského sdělení přímo ze sekretariátu MRS je tento typ člunu považován za ryb. loďku a lze z něj lovit. Problém spíš spočívá v tom, jestli na Dyji 5 a 7 nemusí být loďky nějak registrované (před časem jsem něco takového slyšel, ale je to už pár let). Další problém je pak s vhodností k lovu z hlediska větru. O pohodlnost bych se nebál. Na 3,6m člunu pro dva rybáře bude místa dost. Jde mi o občasný lov z tohoto člunu, dále by byl na dalších revírech používám na dopravu na méně dostupná místa.
Tak jsem to trochu zhrnul. Pořád ale sůstávají otázky - chování ve větru (v uragánu bych nechytal) a zada je možné z těchto člunů lovit na Dyji 5 a 7. Zkoušel někdo z těchto člunů již lovit kapry,...(o přívlač mi nejde)?
N Honza Út 24.2.2004 8:46:28
Honzas: proč ti přijde Fishhunter nepohodlný? Pokud nesedíš na dně a sedíš na předku či na zadku tak je podstatně pohodlnější než kdejaká pramice!
N Honzas - ® Út 24.2.2004 6:03:11
Marin : Máš pravdu, díval jsem se na to jen z pohledu za vážení. Lov z loděk je na D5 a7 povolen.Jinak si nedovedu představit sedět např.déle než hodinu ve Fishhunteru a chytat z něj. Slovo "nepohodlné" by byl asi slabý výraz. Něco jiného by asi byla vláčka.
N rybopet - ® Po 23.2.2004 18:39:07
Uplne ideálny je na jesenne twistrovanie ostriezov,ale asi len uzavretejsich UN.Mam FH pramicu,na ktorej padlujem ako na kajaku so spojenymi a predlzenymi padlami.Je s nim trocha ostara pri nafukovani a baleni,ale dopravil ma na mnozstvo nadhernych,hlavne pribreznych miest,kde by cesta po strmom zalesnenom brehu bola nemozna.Treba mat aj vhodne klimaticke podmienky/ustalene pocasie/,lebo v pripade vetra,burky,prechodu frontov je tazsie ovladatelny a za niekolko okamihov Ta odveje.Aj napriek tomu to stoji za to.
N Marin - ® Po 23.2.2004 17:24:44
Catfish: ale otázka zněla, zda jsou vhodné " k lovu ryb" tzn. chce asi z lodě lovit a to se MŮŽE !!!
Jiná věc je vhodnost Fishuntera na tuto vodu - já bych to osobně neriskoval, když jsou vlny a hlavně na Dyji 5 jsou dost často.
Např. v neděli na 5 byli dost velký vlny a na 7 skoro vůbec.
N Catfish Po 23.2.2004 17:16:29
No jestli umíš dobře plavat... Na Dyji 5 a 7 bych měl docela strach, za letního bezvětří možná - je dovoleno zavážet jen bóje určené k lovu dravých ryb, ostatní zavážení je zakázáno. Za větříku bych se už docela bál, na NM se to docela rychle dokáže zvrhnout v solidní vichr!!!!! K lovu jsou nafukovací čluny zakázány, i kdyby nebyly tak bych je nedoporučoval...
N Marin - ® Po 23.2.2004 17:14:51
Honzas: trochu se pleteš : co podle tebe znamená věta "Lov z loděk povolen" v popisu Dyje 5 a 7 ???
N Pobřežní candát Po 23.2.2004 15:40:41
Já jsem zažil celkem prekérní situaci na orlické přehradě kdy jsme byli na FISHHUNTEROVI 360 ve 4 lidech v plný polní včetně echolotu a při jízdě proti větru nám z pádla upadla "lopatka" bohužel byl tak silný vítr že to jedním pádlem nešlo ukočírovat. tak jsme vyhrnuli rukávy a museli se pro lopatku doplácat. Byl listopad a pršelo. Jinak je FISH HUNTER podle mě celkem vyhovující člun, ale nevím jak to chodí na Dyji 5 a 7.
N Honzas - ® Po 23.2.2004 14:31:07
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud fouká na vítr a dělají se vlny je to s Fishuntrem dost náročné a chce to i trochu odvahy a dobrou fyzičku vydat se s tímto plavidlem na volnou vodu. A o větrné počasí na NM není nouze. Fishhuter se díky své nízké hmotnosti a krátkým veslům dost blbě ve vlnách ovládá a je problém třeba udržet směr, nebo zvládnout jízdu proti větru. Pokud je silnější vítr a na vlnách se dělají bílé čepice, je to už hazard. Za takových podmínek jsem už pár krušných chvil zažil. Jinak na Dyji 5 a 7 je povoleno jen zavážení bójek pro lov dravců a to jen v době, kdy je lov dravců povolen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHobby fishing s Chyť a Pusť - Novinky z FOR FISHING 2017 (2. a 3. díl)

Nezaháleli jsme a máme pro vás hned dva další díly video seriálu Hobby Fishing s Chyť a pusť. Pokračujeme ve zpovídání velkých kaprařských značek a tentokrát jsme se zastavili u stánků firem Fox International, MIVARDI, Lowrance, Zfish a


akce, rybareniChyť a pusť Pelety Česká švestka 18mm 900g

Za 129
Dodáme do 24 hodin.Zcela nový a jedinečný produkt z naší dílny! Silně dipovaný, delší doba rozpadu a zachování skutečné barvy švestek. Peletu Českou švestku můžete používat celoročně.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81