MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Díry v ledu.

Byl jsem přes lámání roku u nás na chatě kde je lom dost hluboký a velký tak půl hektaru v této době beznadějně zamrzlej.Soused který tam také chodí na ryby vysekal do ledu díry,ale...hned zamrzalo.Má to cenu? Pokud tam není zařízení co vodu čeří.Nebo stačí že se dostane vzduch pod led?Jsou tam kapříci ploťky okouni.A co hloubka má význam pro přežití ryb?

Autor diskuse: Ladys'
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 13.1.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N kája So 17.1.2004 15:51:09
Pokud se díra udělá delší až 10-15 m po směru převládajících větrů , dojde k rozproudění vody pod ledem a tím i krychlejší výměně plynů . Ps. při tom vysekávání buďte dva a šířka stačí cca 1 - 1,5 m
N Raďošek - ® St 14.1.2004 15:23:36
Led zasypaný sněhem neumožňuje průchodu světla pod hladinu, omezuje tím fotosyntézu, ve vodě se následně hromadí organické látky a nevytváří se tak potřebný kyslík! Prosekávat i když led znovu zamrzá.
N Osprey - ® St 14.1.2004 14:56:36
Sekejte, smysl to má, v případě velkého rozdílu koncentrace látek nad a pod vodou probíhá výměna plynů i docela rychle. Navíc odhrabte sníh v okolí otvoru, jak říkal Aleš.
Hloubka má vliv na objem vody pod ledem a v jamách se hromadí nejtěžší voda s teplotou 4°C.
N Véna S. - ® Út 13.1.2004 10:22:19
Miro: funguje to, používá se to již hodně dlouho. Okolo rákosových stébel zůstanou malé mezery, kterými unikají plyny uvolňované ze dna a zároveň zase obráceně se do vody dostává vzduch. Někdy se používá i balík slámy. Kromě toho, kolem stébel rychleji led povolí, protože jsou tmavší a při sluníčku se více ohřívají.
N miro Út 13.1.2004 10:02:46
stari praktici tam zvyknu davat otypku rakosu do diery, neviem sice, ci to funguje, ale vidavam to na odlahlych reviroch
N Aleš V. - ® Út 13.1.2004 8:37:58
Svůj význam to má.Důležitá je i propustnost světla a když je led zapadanej sněhem tak i zamrzlá díra je lepší než nic.Co se týká hloubky,tak svůj význam to má.Stejně důležitý je však přítok(síla,pravidelnost)a nebo v tomto případě asi spodní prameny.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMivardi Avantgarde Jigging 1,85 m 200 g

Za 2 461 Kč s DPH.
Luxusní prut na jigging, pilkrování i pro lov sumců z lodi. Velmi odolná konstrukce uhlíkového blanku dovoluje extrémní zatížení při zdolávání velkých ryb.


akce, rybareniDelphin - Lehátko Delphin ST8 XXL

Za 3 710 Kč s DPH.
Královský prostor na 8 nohé konstrukci. Toto velké lehátko je lídrem pohodlí ve své třídě. Základem lehátka je masivní, vysoko stabilní konstrukce, která spolehlivě udrží i ty nejtěžší rybáře. Navrhli jsme ho se zřetelem na maximální komfort pro uživatele.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...