MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vyvržení nestrávené potravy u štiky ?

Stalo se Vám také,že po chycení štiky došlo k vyvržení nestrávené potravy?Co všechno vyvrhla ?

Autor diskuse: P.J. ®
Zařazeno do: dravci - příhody, kuriozity, 15.11.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Tomas - ® Čt 12.2.2004 22:01:43
Jednou mně pozvracela štika při vyprošťování rotačky. Pěkný smrad.
Jinak jsem někde četl, že snad všechny ryby, které jsou vystaveny nadměrné spotřebě kyslíku, nebo jeho nedostatku, vyzvracejí obsah žaludku. Je to proto, že trávením potravy spotřebovává kyslík. Protože ho však má přechodně nedostatek, raději se zbaví obsahu žaludku, aby si zajistila více kyslíku pro přežití.
N George - ® Pá 21.11.2003 9:15:10
Něco podobného jako Marin a mirmen. Vloni na vláčku chycená štika, ve vezírku cca 2 hod., pak převoz domů, a po další hodině kuchání. Výsledek -živý 10 cm karas se stopami tříhrotového baťůžku, bez háčku a lanka. Asi někomu spadl nebo jej sundala. Ale na revírku jsem byl od rána sám, zcela určitě, jedině z večera? Karas plaval a žil ještě 2 hodiny, pak to vzdal, zřejmě poškozen šťávou z žaludku štiky nebo šok z vody? Jako víc věcí v rybařině, nemá to logiku.
N Josef Viktorin Po 17.11.2003 20:59:00
V betonovém bazénku o půdorysu 3,5 x 2,5 m přechovávám mimo jiné i několik štik. Po každém zásahu (chytání ryby do čeřenu, odkalování nečistot ze dna, připouštění vody apod) mi štiky vyvrhnou všechny nestrávené rybky, které pozřely. Zajímavé je, že štiky velikosti 60 - 65 cm přednostně a běžně berou karasy 25-30 cm velké, přestože mají v bazénku k dispozici hrouzky.
N mirmen - ® Ne 16.11.2003 22:24:38
to Marin:
Vloni chytil kamarád štiku (koncem listopadu), kterou zabil a uložil do sněhu. Po téměř třech hodinách ji vykuchal. Měla v sobě dva karásky ( stříbrné), na jednoho chytal sám, druhého utrhl včetně háčku někdo jiný, žřejmě ráno, před naším příchodem k vodě. Oba dva to v kbelíčku rozplavali.Druhý den je ale našel uhynulé, zřejmě žaludeční šťávy už stačily poškodit žábry.
Myslím si, že ani ten karas, kterého zmiňuješ, to nepřežije.
N Marin Ne 16.11.2003 22:18:12
není to úplně k otázce, ale byl jsem svědkem, kdy
borec chytl štiku, zabil a asi po 4 hodinách co byla zabitá ju kuchal a našel karasa, ten žil a po puštění do vody odplaval v plné síle.
N v*l*k So 15.11.2003 16:39:30
Minulý týden jsem na Hartě chytl 72cm štiku a po vykuchání jsem v ní našel ještě jednu štiku tak 30 cm. A zabrala na woblera - štiku. Štika, podle mně vyvrhne rybky až po delší době v uzavřeném, malém prostoru. Jednou jsem měl ve vaně 55cm štiku a ta vyvrhla rybku až za dva dny po ulovení. Myslím, že je to stresem. Jinak jsem v nich našel spoustu věcí přes háčky, lanka, okouny, plotice, kapra, známý potkana.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | příhody, kuriozity ]

Co je nového (dravci + obecné)
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE DAIWA Tournament Entoh 5000 QD naviják

Za 6 799 Kč s DPH.
Připravili jsme pro Vás akci na naviják Tournament Entoh 5000 QD. Tento naviják se dá použít jak pro lov kapitálních kaprů, tak i pro lov sumců či mořský rybolov.


akce, rybareniNash Bivak Titan Globetrotter 1 se slevou 24 % !

Za 11 849 Kč s DPH.
Titan Globetrotter je univerzální bivak, jehož vnitřní ložnice je po zapnutí zcela izolovaná od okolního světa a bezpečně Vás ochrání před hmyzem a plazy. Je upnuta k osvědčené velmi pevné a odolné konstrukci Titan s dlouhou životností. Přední strana má nepromokavá okna a moskytieru


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Penzion Soroya Penzion Soroya

Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v severnom Norsku. Jedna sa o...