MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vltava 20 Kořensko, pod Hněvkovickou přehtadou - kdo to tam znáte poraďte

Jedu příští týden na týden na dovču na tento revír (budu bydlet u Vltavy 1 Km pod Hněvkovickou přehradou. Budu chytat všehochuť - přívlač, feeder, položená na kapra. Poradí mě někdo jak tam nevyhořet? Děkuji za každý tip (nástrahy, vnadění a tak)

Autor diskuse: Iceman
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 23.8.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Iceman Út 26.8.2003 12:14:42
Děkuji všem za poznatky, vše co mě doporučujete ve výbavě mám, teď už mít jenom štěstí... Díky!
N George - ® Út 26.8.2003 11:52:36
Souhlas. Jezdím tam pravidelně 2-3x do roka, alespoň poslední 4 roky. Pod přehradou kapři, v místě u chat také, ale tam pozor na skály ve vodě od břehu asi tak do poloviny toku. Berou cokoliv, místní jim dávají kukuřici, brambory ...Je to fakt jedno. Já osobně vláčím, úsek od přehrady dolů k jezu - okounci - větší jak 30 nepřišel, boleni - to je paráda, mezi 50-70 cm a berou vše, od peří po wobler, a občas štička, největší 69 cm, těm se líbí rotačky 3. Pod jezem také boleni, tloušti a níže "pod trubkama" občas candát. Nahoře hloubka do 5 m, pod jezem max. 1,5 m. Ale neznám současný stav vody, byl jsem tam naposledy v červnu. Nejvíce úlovků ale bylo až v září-říjnu, při chladnější vodě. Těch pstruhů moc není, místní si to po vysazení hned vymlátí... Nejlepší místa na vláčku jsou pod jezem ve "vývařišti" a níž, docela proudno, proti proudu je voda klidnější, ale tah má, používá se i loď. Jinak se dá jít i nahoru na přehradu, podél vody kolem chat a lesem. Pár míst na položenou-candát, sumec, kapr je hned za stanicí na hrázi vpravo. U vláčky hrozí množství pařezů. Tam je ale vždy o dost teplejší voda.
N Otto - ® Út 26.8.2003 10:56:54
Jirka zapoměl na duháky. Jsou přímo pod hněvkovickým jezem. Občas se tam chytí i malý potočák. O štiku tam teď asi nezavadíš. Spíš chytneš bolena a tlouště, jsou tam i velké kusy.

Zkus mělce potápivé woblery, rotačky...
N JiriH - ® Út 26.8.2003 1:46:23
Od Hněvkovické přehrady k dolů k Hněvkovickému jezu si pěkně zachytáš okouny a malé štičky. Rotačka-stříbro a Banjo 1" a 2" v barvě nejlépe zlaté. Pod tímto jezem až ke kasárnám tloušti, štiky, okounci a boleni - rotačka-stříbro a Kopyto 2", večer při stmívání nejlépe perleť a bílé - obloukem nechat klepat o dno.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenileatherman wave

Za 3 999 Kč s DPH.
dárkové balení - limitovaná edice


akce, rybareniKORUM krmítko Easy Method Feeder

Za 82 Kč s DPH.
Nové průběžné method feederové krmítko, ke kterému již nepotřebujete formičku. Gramáže 15 / 30 / 45 g. Více informací + promovidea na: www.chytiljsem.cz


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby- SWEETFISH Rybářské potřeby- SWEETFISH

Břeclav, Lidická 3461/9B