MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kam na ryby?

Co je teď na jaře lepší? Tekoucí voda nebo stojatá? A hloubka, kde jsou stažený ryby, nebo mělčina, kde by se mohly při sluníčku vyhřívat?

Autor diskuse: Radek
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 16.3.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Stoupa7 Pá 21.3.2003 9:51:41
Jen na okraj. To vyhřívání je zákeřné. Vloni jsem chodil na amury. Na sluníčku bylo snad 40 °C, bylo kolem poledne a ze srandy jsem zkoušel vyhřívající amury a během 30 minut jsem vytáhl asi tryři. O den později, úplně stejné počasí a nic a další den zase nic, už se mi nepodařilo takto vytáhnout ani jednoho.
N mach St 19.3.2003 10:16:58
Ono to vyhřívání má dvě stránky, tu dobrou, že pokud se ryba vyhřívá je aktivnější, ale také tu zlou, že pokud se vyhřívá obvykle nežere, takže zatím sna d hlubší partie tekoucích vod a až bude aspoň pár slunečních dní mužeš zkoušet mělčiny, já osobně bych zustal v hlubších partiích a zkusil bych chytat ve sloupci ...
N Stoupa7 Út 18.3.2003 15:16:38
To je otázka. Záleží kam můžeš, ale voda je ještě studená, stojačky jsou zahájené nebo ještě zamrzlé, tak asi na řeku. Já ještě na rybách nebyl, ale o víkendu se chystám na Orlici. Tahá se dost bílý ryby i kaprů, tak to zkusím. Jeden hodím na dno a druhým budu zkoušet plavačku. Chce to hodit někde na rozhraní proudu a tišiny, ale to se musí posoudit zvlášť u každé řeky.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSHIMANO Olive tašky, pouzdra, obaly AKCE!

Další výprodejová akce, tentokrát na oblíbené a kvalitní pouzdra, tašky, a obaly od Značky SHIMANO OLIVE se slevou až 31,9%! Zásoby jsou kusově značně omezené, jedná se o poslední kusy této končící série.


akce, rybareniPletená šňůra Daiwa J-Braid X8

Nová J-Braid značky DAIWA je skvělá pletenka, která je vyrobená z osmi pramenů a naplňuje všechny požadavky kladené na kvalitní moderní pletenku. Nový J-Braid zajišťuje řádný kontakt s rybou. J-Braid nabízí vhodný průměr na jakoukoli cílovou rybu, ať už je mořská či sladkovodní.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...