MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Žízala jako nástraha...

Kolegové, jaké máte zkušenosti s klasickou žížalou. Osobně ji stále považuji za jednu z nejlepších nástrah a to i na kapry. Další výhodou je její univerzalita. Zajímavý je i moment překvapení: nikdy nevíš co ti zabere a jak velký kus. Někdy se nedá žížala moc použít, pokud je v lokalitě mnoho menších okounů...

Autor diskuse: Berny ®
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 25.8.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® So 22.4.2006 20:20:27
>> Hlinyr > to už je docela dávka. V tomto období ryby ještě obvykle nepřijímají nástrahu s takovou důvěrou a rychlostí, jako třeba v červnu+ . Platí, že méně je někdy více, takže pokud ryby neberou na menší nástrahy (když to nejde, chce to třeba i vyzkoušet pouze 1 červa nebo malý kousek žížaly), těžko se dá očekávat, že zaberou na takovou mega porci. Ne že by ses nemohl dočkat záběru, ale půjde o náhodu.
N Hlinyr - ® Pá 21.4.2006 13:18:06
Ptám se, protože jsem min. týden udělal to, že jsem na 1 háček napíchnul asi 6 hnojáčků a ani ťuk. Ale v sobotu i ostatní rybáři, co odcházeli, tak říkali, že neměli ani jeden záběr.
N Petrson - ® Pá 21.4.2006 6:49:26
>> Hlinyr > Vpíchnu háček do těla v jeho 1/3 za "hlavou" a dál navlékám na oblouček vnitřní třetinu těla. Stáhnu až k patce/očku háčku, propíchnu širší část žížaly (horní konec) tak, že z ní vznikne na háčku kroužek, kterým provléknu užší konec (do tvaru jednoduchého uzlu) a rovněž propíchnu. Vzniklé konce nechám viset, aby měly prostor k pohybu > dráždění ryb. Pokud je na revíru mnoho havěti, která konečky jen ukusuje, pak nastražuji obdobně s tím rozdílem, že první konec nechám viset jen minimálně, do druhého hrot zabalím (navléknu až pod okraj). Nebo nastražuji jako rousnici na úhoře - zabalím háček do žížaly po celé délce, či na kalhotky. Když mám hnojky vyžlata, klidně nastražím 2 na háček (jde to taky stylem "harmonika"). EDIT Ještě jsem nezkoušel nastražit žížalu a la červi - naporcovat a za okraje napíchat na hák jednotlivé kousky. Nevýhoda asi bude, že porce nevydrží tak dlouho pohyblivé, jako celá žíža, ale třeba si je ryba může splést s červíky nebo patentkami. No, vyzkouším a uvidím - teď mě to napadlo.
N Petrson - ® Čt 20.4.2006 6:16:32
Je to tak, málokdy i na cizí vodě se stane, že nic nezabere, nastražím-li žížalu. Navíc ta škála ryb, co ji můžou sebrat. Hodně ji používám k selekci - třeba na revírech, kde se hojně vyskytují dejme tomu líni, úhoři, okouni vedle bílých ryb, je možné záběry bělic žížalou odbourat (zvlášť, odvnadíme-li je rostlinnými nástrahami; pokud přesto zaberou, tak obvykle větší). Mnohem spíš se projeví zájem línů, karasů, event. kaprů. Na jednom revíru se mi povedlo rousnicí odradit malé přemnožené karasy (jsou tam fakt problém) a díky tomu jsem se na ni dočkal několika záběrů kaprů. Opravdu často dochází k překvapení - takový úhoř za bílého dne... Zrovna včera mě překvapilo, že ryby odpoledne přestaly brát a dokonce si nevšímaly ani dendrobeny. Ale v tu dobu opravdu nebraly na nic, ba dokonce ve vodě se nic ani nezachvělo, žádná bublinka - šábes, mrtvo, ticho.
N Hlinyr - ® St 19.4.2006 12:47:16
Jedná se mi o hnojní žížalu - jak ji navlíkáte na háček, kolikrát ji propíchnete a kolik jich dáte na jeden malý háček ( 8 )?
V čem je nosíte? Když jsem je dal do plastové krabičky tak z nich byla po dvou hodinách docela nezvledná koule obalená slizem. Přesto všechno byly krásně čiloučký. Díky
N fiši Pá 30.8.2002 22:28:29
nejuniverzalnesi nastraha na neznamy revcir, kde nevime jestli sem cpou kukurici nebo boilies, nebo kdyz ani nevime co je zde za druhy, coz mam casto.
N Lukáš J - ® St 28.8.2002 19:01:04
Žížala je klasická nástraha na všechno,vždy a všude. To nemá cenu zdůrazňovat nějakou otázkou.
N Dushan Po 26.8.2002 8:07:44
Ulovek je taky lin, sumec.
N Osprey - ® Ne 25.8.2002 21:40:13
Toliko po povodni, u nás je "mnoho menších okounů". Úlovky - kapr, parma, had, bílá ryba.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják Shimano Sahara FI

Za 1790
Další novinka od firmy Shimano. Naviják Sahara FI, je řada navijáků s přední brzdou a převodovkou Hagane,která zvládne nejdrsnější rybářské podmínky.


akce, rybareniCralusso Cloudy Mini boilies 8 mm

Za 106
Plovoucí mrakující boilies vhodné zejména pro lov s method feederovými krmítky či lehkou kaprařinu. Toto plovoucí boilies ve vodě dělá velmi atraktivní mrakovou a dle příchutě i pachovou stopu. Velmi silné kvalitní aroma dělá tuto nástrahu maximálně atraktivní.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...