MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybáři z Prahy a okolí

Vážení kolegové, kam teď budete po povodních jezdit na ryby? Co myslíte, že se stalo s rybama ve Vltavě, Berounce a dolním toku Labe?

Autor diskuse: Robert Černý
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 24.8.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N siro Pá 30.8.2002 6:40:22
Jeď normálně na Berounku,nebo na Vltavu.
ryby ve vodě zůstaly a teď berou jako splašený.
N Mates St 28.8.2002 9:41:44
Klucí od Labe:Zajeďte si na Orlík nebo Hněvkovice ty jsou teď slušně zarybněný,hlavně kaprem.Myslim,že se začne dařit sumcům a štikám a vůbec dravcům.Teď dostali přísun žrádla jako nikdy.
N Ondra Út 27.8.2002 18:23:48
Roberte, zacni se ucit nemecky, podivej se do pasu jestli ho nemas propadlej a muzes vyrazit na kapry do Hamburka. Chytani na Labi bude mit i vyhody, bude se stavat, ze opravdu chytnes hovno!
N strejka Út 27.8.2002 14:12:13
Otto: Jak to vypada v tom Tabore? Kdes tam byl? Ja chodim pod jez Soukenik a tam kolem. Jde mi hlavne o brehy (blato, bordel a tak.) Jestli tam je i kam si sednout na bobek, az me z vlaci budou bolet ruce. dik
N Otto - ® Út 27.8.2002 14:05:46
Mates: v Tabore na Luznici to same, dravci ve vyborne kondici (sumec, okoun, stika bolen i tloust) + spousta kapru uprchlych z rybniku, ale ti jsou opravdu hodne poraneni, prakticky kazda ryba ma odreniny a nekteri jsou zaplisneni.
N Otto - ® Út 27.8.2002 14:01:23
Mates: v Tabore na Luznici to same, dravci ve vyborne kondici (sumec, okoun, stika bolen i tloust) + spousta kapru uprchlych z rybniku, ale ti jsou opravdu hodne poraneni, prakticky kazda ryba ma odreniny a nekteri jsou zaplisneni.
N Formaggio - ® Út 27.8.2002 13:15:12
Nevíte někdo jak to vypadá na Berounce ve Všenorech?
N jariss - ® Út 27.8.2002 12:23:32
Byl jsem se kouknout v pátek po práci na Vltavě nad soutokem s Berounkou. V jednom ouplávku jsem na plavačku tahal ševce na hod, nějaká ta plotka taky občas zabrala, jeden okoun a překvapil mě kapr 41 cm v super kondici bez nějakejch známek poranění, nebo vysílení. Všechno na červa. A pod Zbraslaví prej tahaj cejny lopaťáky říkal kolemjdoucí rybář. Tak snad tady v tomhletom úseku je vše jakš takš v pohodě? Ale ta spoušť na březích je dost hustá.
N Jirka Krejčí Út 27.8.2002 12:08:45
Na Berounce jsou ryby asi v pořádku dokonce i prý dobře berou. Horší je že snad od Plzně až na soutok s Vltavou nefuguje žádná čistička. Takže to ryby dostávaj naplno. Doufám že se otráví i pár masařů co si už teď futrujou mrazáky.
N Osprey - ® Út 27.8.2002 10:28:53
Ještě něco. Nějaký potěr v řece taky zůstal, ale se stavem před povodní je to moc málo. Dají se lovit parmy, ty to ustály překvapivě dobře. Chytil jsem i pár štik do 61 cm (vráceno)a v samotném Písku je i dost okuní, ale s dravci to asi nebude bůhvíjaké.
Kdo zná Blanici 1 a 2, bude zírat, jaké díry vymlely turbulence vody za mostními pilíři - názorná ukázka je pod Putimí. Některá místa vypadají krásně, tak si je proběhněte, než to ti ondoňové z povodí zase všechno zavezou.
N Osprey - ® Út 27.8.2002 10:19:34
Jak poznám, odkud vzala voda ryby? Tak třeba naše protivínská násada i v minulosti skončila až v Písku ve městě. (někdy se opravdu dají poznat, když se v nich na rybníkách dva roky přehrabuješ). Kromě toho teď jsou v Otavě stovky lysců a jejich zdroj leží dost daleko od Písku, protože jinak bych věděl přesně odkud se vzali.
N Mates Po 26.8.2002 14:15:24
U nás na Kamýku je potěru a různých generací kapra mraky ovšem v takovým stavu,že asi zimu nepřežijou,je zajímavý,že během toho průseru jsem neviděl jedinýho zraněnýho dravce.
N Robert Po 26.8.2002 9:12:40
Na Úhlavě a Úslavě nad Plzní se zdá, že jsou ryby v pohodě, žádné potlučení jsem nezaznamenal. Kolega rybář říkal, že v řece viděl i hejno potěru. Možná to je tím, že tu je hodně nivních luk se sklonem k řece a některé jsou i rigolované, aby se voda sama mohla vrátit do řeky. Ještě to tu nestihli zregulovat.
N Jirka Po 26.8.2002 8:27:59
Byl jsem se v pátek podívat na Vltavu pod Barrandovem, hnědá páchnoucí břečka (snad to takhle teče ze Sázavy), už jen mírně nadstav. Příbřežní meandry zarovnaný, všechno spláchnutý, zpřerážený a vytrhaný stromy, na těch zbylých visí igelity, tráva, klacky. Na přívlač ani ťuk. V neděli jsem byl se synkem na Berounce v Radotíně nad lávkou. Voda se vrací ke své původní barvě (mírně přikalená, mírně nadstav). Všude zdevastované břehy, zasychající bahno. Stromořadí topolů přečkalo bez úhony. V ouplávku s vracečkou jsme si hráli na plavačku s ouklejema, proudníkama a podobně. Brali na vařené kroupy. Jedna plotice 34cm, potlučená, odřená. Je to bída, ale myslím, že pár ryb zůstalo.
N siro Po 26.8.2002 6:53:58
Souhlasil bych s Osprejem.Potěr z velké míry zůstal na polích,Nekteré revíry(Vltava,Labe)s pomalejším tokem budou mít ještě problémy s kyslíkem(pokles z prum. 14mg/l na 4mg/l).U Berounky bych se toho tak nebál.Dalším problémem jsou utopený čističky.Stim návratem ryb do koryta bych to viděl na víc jak 50%.Horší to bude s potlučenim.po letošní velký vodě(najaře)jsem na tůni v které byla hozená bóje z koryta řeky chytil šedesátkovýho kapra kterej byl tak rozmlácenej(vyražený oko,proraženou hlavu a další)že jsem se divil jak to mohl přežít.
N vráťa Ne 25.8.2002 22:35:27
Osprey> je docela zajímavý slyšet, že voda vzala ryby 20km dolů proudem. Jak je sledujete? Máte ryby značkovaný? Mikročipem? Vysílačkou?
N Osprey - ® Ne 25.8.2002 21:49:32
Otava bez ryb opravdu není a nevěřili byste, jak vysoké procento ryb se z polí vrátí do řeky. My dělali záchrannou akci a nebylo co zachraňovat. Na základě zkušeností z Otavy můžu říct toto:
1) potěr vesměs nepřežil
2) voda vzala ryby i 20 km dolů s proudem
3) hodně kaprů vyplavených z rybníků, ale jen v některých úsecích
4) ještě týden po povodni se řada ryb dusila hnijící vodou ze zatopených luk - choulostivější druhy to nemusely přežít
5)řeka zůstala na minimálně 50 % obsádky a ryby budou brát, protože dno je teď holý písek a žrát není co - tak je prosím pouštějte a buďte rádi, že je máte
N Šlehy - ® Ne 25.8.2002 17:43:38
Ryby určitě zůstaly,ale bude je těžší teď najít,protože tvar dna a břehů se podstatně změnil.
N vráťa So 24.8.2002 8:46:11
Nevim, kolik jich zůstavo na polích - ale pokud se neotrávili chlorem ze Spolany nebo neotráví splaškama, stalo a stane se s nima leda hovno. To už by taková Otava musela bejt za dávno bez ryb a to není.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGril jenž nepotřebuje žádné napájení!

Originální otočný gril CHICK je určený ke grilování kuřat, tepelnou úpravu svisle zavěšených ryb nebo grilování masa napíchnutého na jehlách.


akce, rybareniPrut Delphin Opium Black Feeder 3,3m 80gr

Za 1 854 Kč s DPH.
Mimořádně štíhlý feedrový prut, který je postaven na vysoce modulovaném 30T karbonu. FUJI sedlo, SEA GUIDE očka s tenkými SIC výplněmi, parabolická akce, luxusní držadlo.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR &#8211; rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

internetový obchod, specializovaná kamenná prodejna, půjčovna rybářských člunů. připravili jsme si pro vás rybářský sortiment od nejlepších...