MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Bójka, která není součástí udice.

V RŘ MRS v oddílu V.Zakázané způsoby lovu je odstavec e) kde stojí : lov na bójky, které nejsou pevnou součástí udice. Jak toto nařízení chápete? Myslí se jen zákaz bójky, na které je nástražní ryba a slouží k lovu, nebo se jedná např.i o bójku, kterou použiji k označení krmného místa (dopravím ji na místo prutem, ne zavezením) a nelovím na ni.

Autor diskuse: Honzas
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 11.8.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Goba Po 12.8.2002 8:22:26
u nás se objevuje věta: "zákaz umisťování bójí označujících krmná místa" - opět si za to asi můžou sami rybáři, když zůstávali na vodě PET lahve na prádelní šňůře a dole cihla (prostě to po sobě už nevyndali z vody)
kde tato věta není, klidně si bojku dej, protože na ní nelovíš....:o))
tam byla myšlena bojka na sumce bez spojení s prutem - prostě se nechá na vodě, až začne jezdit, je tam oběšená ryba - toto je opravdu zakázáno a asi zamýšleno tím co jsi se dočetl.
N Honzas Po 12.8.2002 8:11:50
Brach : Takže bójku na označení krmného místa bych podle RŘ mohl použít a nic tím neporuším. Kromě revírů, kde je to v popisu k těmto vodám zakázáno, např.pro Dyji 5 - NM, kde je napsáno: Zákaz instalace bójek, které neslouží k lovu dravých ryb.
N brach Ne 11.8.2002 14:20:38
Hlavně bójka na sumce, která je pevně nebo průběžně přidělaná na udici. Vím, že se používaly bójky, které se po záběru sumce od udice oddělily. Na bójku, kterou použiješ k označení krmného místa, přece nechytáš.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni20% sleva na oblečení, obuv a doplňky!

Chladné podzimní dny jsou tady, ale bylo by škoda přestat chodit na ryby, protože je Vám zima, když nemáte kvalitní rybářské oblečení! Proto tento týden přicházíme s 20% slevou na veškeré oblečení, obuv a doplňky!


akce, rybareniDelphin spacák Patriot

Za 1 957 Kč s DPH.
Patriot je plně vybavený spacák, který Vás zahřeje i v nejtužších mrazech! Jeho extra hrubý matrace Vám zaručí výborný komfort spánku za každých okolností.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...