MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak mam pochopit reviry se zakazanou privlaci?

Zajimalo by me proc je na nekterych revirech zakazany lov ryb privlaci.jsou to reviry plne krasnych okounu,stik,candatu a je povolen jen lov na zivou ci mrtvou rybku.nevite proc to tak je?podle me je to pro stary bobkare,ktery se bojej,aby jim vlackari nedostali nejakou tu stiku.

Autor diskuse: Stanislav Krouzel ®
Zařazeno do: dravci - revíry, cestování, 13.9.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Cottus - ® Pá 26.9.2008 13:25:05
Pepa Čadek: no nevím zda na stejné...mě ta moje již vyšplouchla na břeh - jenže opačný k svazovému :-) PS:musím jít tvořit - vyšlo slunce,tak večer..
N PepaČadek - ® Pá 26.9.2008 13:23:34
cottus: jsme na stejné vlně :-)
N Cottus - ® Pá 26.9.2008 13:23:06
Pepa Čadek: dobrá,jen bych se přimluvil za teleskopy tři, aby ten konec přišel dříve...:-))
N PepaČadek - ® Pá 26.9.2008 13:22:57
karelc: a vidličky pouze uříznuté u řeky
N karelc - ® Pá 26.9.2008 13:22:22
Každýmu plnej laminát lipno. Ne každý rybář si může dovolit ty předražené teleskopy...
N PepaČadek - ® Pá 26.9.2008 13:20:56
cottus: muška měla být zakázána už dávno. podporuje to elitářství. Každýmu dva teleskopy,sesličku a konec :-)
N Cottus - ® Pá 26.9.2008 13:18:54
Lukas J: ..má plnou pravdu ...
K důchodcům se máte chovat slušně,jinak vám zakážou časem i muškařit.
N karelc - ® Pá 26.9.2008 13:13:54
Já bych tady s Tomem souhlasil. A navíc, ne každý má na drahé woblery. Ale za povolenku platí všichni stejně. Tak ať mají i stejný šance na rybu!
N Lukas J - ® Pá 26.9.2008 12:55:57
Skwor - musíš si uvědomit, že to že děláš před dědkama u vody machra a pouštíš před nima ryby a ještě jim dáváš najevo, že jsi king a oni něco unter.....se musí logicky projevit na schůzi - protože většina lidí, co na schůze chodí, navrhuje nějaké věci a ještě o nich hlasuje jsou a vždycky budou důchodci. Já jsem na schůzi byl 2x a to naposledy před 7 lety.........
N Koki - ® Pá 26.9.2008 12:13:05
TomK78-za tuto odvážnou větu budeš ukamenován :-))
N TomK78 - ® Pá 26.9.2008 11:50:11
Pánové, zákazem přívlače to svaz myslí s námi dobře. Letos jsem na popud svazu díky zákazu vyměnil vláčák za rybičky a hned byl mrazák plný.....
N KAM!KAZE - ® Pá 26.9.2008 10:16:02
Připadá mi to nesmyslné a zbytečně omezující určitou skupinu rybářů.Jsem (jak tady někdo píše:) tzv. bobkař,ale tohle zakazování rybolovných způsobů mi přijde proti zdravému rozumu..
N match-oun - ® Po 1.9.2008 21:39:15
Kdysi jsem se v na hostivařský diskuzi ptal na důvod zákazu vláčky právě na zmíněný nádrži, po přečtení týhle diskuze jsem zas o něco moudřejší...Je to škoda, na vláčku tak vpodstatě zbudou jenom řeky a třeba krutě zregulovaná Vltava pod kaskádou taky neni zrovna snadnej revír, ikdyž ryby tam jsou.
N skwor - ® Po 1.9.2008 20:43:13
Tak to vypadá, že od příštího roku se má tento nesmysl stát skutečností na jednom revíru, který jsme s kamarádem v letošním roce objevili. Dravců zde bylo dost (boleni, okouni, sumci) a jako vláčkaři jsme tam chodili skoro jediní. Většinu místního osazenstva tvořili bobkaři, kteří trávili u vody dny jenom pro to, aby si mohli zmasit toho svého kapříka. Závist zřejmě opět zapracovala a jejich MO zareagovala nepochopitelnýcm způsobem.
N Vítek - ® So 12.5.2007 12:40:44
Na revírech se zákazem přívlače se vyskutují ruské ponorky.
N Petrson - ® Pá 11.5.2007 23:05:07
Lubka to vystihl přesně. Revír, kde se v létě ani chytat skoro nedá, protože asi 1/3 břehu, vyhrazeného pro rybáře, je beznadějně obsazena koupači a bezdomovci (těmi víceméně permanentně). Pokud se vyskytne časová skulina navečer (jako že není moc hezky, tak i koupající to zabalí) nebo brzy ráno, je většinou tak obsazeno, že si těžko představit zoufalce s vláčákem, jak si prodírá místo.
Ale posun to je. Souvislosti jsou široké - nejde jen o globální chuť či spíš nechuť tento způsob povolit, ale taky o to, jak se k tomu staví ta která organizace. Pokud budou teoreticky všichni okolo pro, ale MO, která konkrétní vytipovaný revír obhospodařuje se hlasováním postaví proti, je veškeré snažení o tu vodu zbytečné. Řekl bych, že právě kvůli těmto souvislostem byl vybrán zrovna Džbán, neb - aspoň tuším - jej obhospodařuje přímo ÚS, kde přece jenom jak chuť konkrétních jedinců (protože mají přívlač rádi), tak určitá vůle vyjít vstříc menšině z hlediska určité poměrné demokracie, existuje. V tomto směru tedy s odtupem akci uznávám a beru tak, že se prostě povedlo (jen) to, co v dané situaci bylo reálné. U pražských břehů totiž ve valné většině potkáte hlavně "klasiky", občas je vidět plavaná, semtam přibude fídr. Je asi nemilé, ale reálné, si uvědomit, že v takovém zastoupení nemají myšlenky povolit přívlač v širokém měřítku vůbec ustláno na růžích. Jakkoli si myslím, že vedení je tomu nakloněno rozhodně víc, než široká čl. základna - ta však hlasováním rozhoduje.

Stejně by ale chtělo vyjasnit, jak to je s platností výjimek z už neplatného zákona / vyhlášky (1963). Tady bude vězet zakopaný pes plošných zákazů.
>> Zelí > copak o to, candáti tam jsou a údajně ne málo, moc se ale nechytají (úsek, kde se přirozeně nejvíc zdržují - tedy prudší, členité a vegetací porostlé břehy, je mimo dosah udic - zákaz).
N Petrson - ® Po 7.5.2007 19:52:41
>> Cottus > sice nemám informace, ale řekl bych, že nic nového. Tedy na ten Džbán, zákaz přívlače z přehledu opravdu zmizel.
Je sice fakt, že vody kolem Prahy jsou poněkud specifické - především tím, že na počet členů je jich opravdu málo, takže se "přesazují" (akvárka, kde po nasazení kapry nenachytá fakt jen vůl). S tím souvisí taky zvýšený rybářský tlak (o víkendech "hlava na hlavě"), takže s odstupem vidím, že i třeba na první pohled bláznivý argument "zákaz platí kvůli podsekávání" má něco do sebe.
Přesto je povolení přívlače na Džbánu trochu výsměchem, vím o dosti velkých vodách v okolí, kde by se dal uplatnit v mnohem větší míře. Tedy, řečeno v intencích ryb. tlaku, pro Prahu běžného: Prostě by se tam dalo reálně místy i vláčet.
N Cottus - ® Po 7.5.2007 13:23:15
Petrson: zajímavá diskuze v září...
Jaké jsou výstupy nyní...?
Bosanac: odpovědi od hrajiho jste se asi nedočkali....
...já na osobce také ne...
(asi chyběly svazově čisté argumenty...)
N Lubka - ® Po 7.5.2007 11:08:02
Petrson: jestli je povolení vláčky na Džbánu posun k lepšímu, to bych silně pochyboval. Úplně stejná situace je či bude na Hostivaři.
N zelí - ® Ne 17.9.2006 22:01:14
Petrson:candáti na Džbánu,tak to bude zajímavé.
N Stanislav Krouzel - ® Ne 17.9.2006 19:50:28
maly,ale alespon je videt,ze seč neco delat da a muze se privlac prosadit na vice revirech

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 5 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | revíry, cestování ]

Co je nového - dravci + obecné

Začátek pstruhové sezóny:

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDeeper Pro+ Fishfinder nahazovací sonar - verze WiFi s GPS

Za 6489
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného.Bezdrátový, nahazovací Deeper Smart Sonar PRO+ je nejlepší z celé série. Používá k přenosu přesnějších dat ze sonaru do vašeho smartphonu nebo tabletu připojení Wi-Fi. Deeper Smart Sonar PRO+ obsahuje vysoce


akce, rybareniNejlevnějšá Shimano v ČŘ

Dodáme do 24 hodin.Využijte nízkou cenovou hladinu u navijáků Shimano.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...